Zenphoto 1.4.1.4 - en to sk translation catalogue (3484 entries)

en:  (Latest news and images)
sk: (Najnovšie správy a obrázky)

en:  (Latest news)
sk:  (Najnovší článok)

en:  (Menu set: %s)
sk:  (Skupina menu: %s)

en:  (latest comments)
sk: (najnovšie komentáre)

en:  <code>%1$s</code> support (<a onclick="$('#%1$s').toggle('show')" >experimental</a>)
sk:  <code>%1$s</code> podpora (<a onclick="$('#%1$s').toggle('show')" >experimentálna</a>)

en:  descending
sk:  zostupne

en:  mailer is not supported.
sk:  mailer nie je podporovaný.

en: "%s" Cross Site Request Forgery blocked.
sk: "%s" Cross Site Request Forgery blokovaný.

en: "List" subalbum level
sk: Úroveň podalbumov "zozamu"

en: "cc" list provided without "to" address list.
sk: Adresy v poli "kópia" vložené bez adresy "Komu".

en: % of image
sk: % obrázku

en: % w,
sk: % š

en: %1$s (%2$s images)
sk: %1$s (%2$s obrázkov)

en: %1$s (%2$s new images)
sk: %1$s (%2$s nových obrázkov)

en: %1$s (%2$s) has registered for the zenphoto gallery providing an e-mail address of %3$s.
sk: %1$s (%2$s) sa zaregistroval(a) do zenphoto galérie s použitím mailu %3$s.

en: %1$s (called from %2$s line %3$s) is deprecated
sk: %1$s (požadovaná %2$s riadok %3$s) je zastaraná

en: %1$s <em>%2$s</em> added
sk: %1$s <em>%2$s</em> pridané

en: %1$s <em>%2$s</em> already assigned
sk: %1$s <em>%2$s</em> už je pridelené

en: %1$s <em>%2$s</em> assigned
sk: %1$s <em>%2$s</em> pridelené

en: %1$s <em>%2$s</em> could not be assigned!
sk: %1$s <em>%2$s</em> sa nedá prideliť!

en: %1$s <strong>%2$s</strong> (%3$s; last logon:%4$s)
sk: %1$s <strong>%2$s</strong> (%3$s; posledné prihlásenie:%4$s)

en: %1$s Error: Zenphoto received the error <em>%2$s</em> from the database server.
sk: %1$s chyba:  Zenphoto hlási chybu <em>%2$s</em> z databázového servera.

en: %1$s administration:%2$s%3$s
sk: %1$s administrácia: %2$s%3$s

en: %1$s version %2$s
sk: %1$s verzia %2$s

en: %1$s version: <strong>%2$s</strong>
sk: %1$s verzia: <strong>%2$s</strong>

en: %1$s with the title/titlelink <em>%2$s</em> already exists!
sk: %1$s s názvom/titlelink <em>%2$s</em> už exituje!

en: %1$u Hit for <em>%2$s</em> | %1$u Hits for <em>%2$s</em>
sk[0]: %1$u navšteva pre <em>%2$s</em>
sk[1]: %1$u návštev pre <em>%2$s</em>

en: %1$u album,&nbsp;%2$s | %1$u albums,&nbsp;%2$s
sk[0]: %1$u album,&nbsp;%2$s
sk[1]: %1$u albumov,&nbsp;%2$s

en: %1$u album,&nbsp;%2$u images
sk: %1$u album,&nbsp;%2$u obrázkov

en: %1$u albums,&nbsp;%2$u images
sk: %1$u albumov,&nbsp;%2$u obrázkov

en: %1$u comment already exists. | %1$u comments already exist.
sk[0]: %1$u komentár už existuje.
sk[1]: %1$u komentárov už existuje.

en: %1$u comment imported. | %1$u comments imported.
sk[0]: %1$u komentár importovaný
sk[1]: %1$u komentárov importovaných

en: %1$u hit on this %2$s | %1$u hits on this %2$s
sk[0]: %1$u návšteva na  %2$s
sk[1]: %1$u návštev na  %2$s

en: %1$u new %2$s
sk: %1$u nové %2$s

en: %1$u new item in <em>%2$s</em>: %3$s
sk: %1$u nová položka v <em>%2$s</em>: %3$s

en: %1$u new items in <em>%2$s</em>: %3$s
sk: %1$u nových položiek v <em>%2$s</em>: %3$s

en: %1$u of %2$u images
sk: %1$u z %2$u obrázkov

en: %d: Unknown
sk: %d: neznáme

en: %s (1 image)
sk: %s (1 obrázok)

en: %s (1 new image)
sk: %s (1 nový obrázok)

en: %s (descending)
sk: %s (zostupne)

en: %s (experimental)
sk: %s (experimentálne)

en: %s I acknowledge that proceeding will restructure my database.
sk: %s som oboznámený s tým, že ak budem pokračovať prebuduje sa moja databáza.

en: %s already exists.
sk: %s už exituje.

en: %s deleted successfully.
sk: %s úspešne vymazané.

en: %s deleted.
sk: %s vymazané.

en: %s failed to delete.
sk: %s sa nepodarilo odstrániť.

en: %s images
sk: %s obrázkov

en: %s is not UTF-8. You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields to <code>utf8_unicode_ci</code> | %s are not UTF-8. You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields to <code>utf8_unicode_ci</code>
sk[0]: %s nie je v UTF-8. Zvážte prevod vašich dát do UTF-8 a zmeniť kontorlu databázových polí na <code>utf8_unicode_ci</code>.
sk[1]: %s nie sú v UTF-8. Zvážte prevod vašich dát do UTF-8 a zmeniť kontorlu databázových polí na <code>utf8_unicode_ci</code>.

en: %s not connected
sk: %s nie je pripojené

en: %s renewal required
sk: %s požadované obnovenie

en: %s will be deleted when changes are applied.
sk: %s bude vymazané, keď budú aplikované zmeny.

en: %s within previous results
sk: %s v predchádzajúcich výsledkoch

en: %s wrote:
sk: %s píše:

en: %s%% left &amp; right
sk: %s%% zľava &amp; zprava

en: %s%% top &amp; bottom
sk: %s%% zhora &amp; zdola

en: %sCity:
sk: %sMesto:

en: %sCountry:
sk: %sKrajina:

en: %sEmail:
sk: %sE-Mail:

en: %sName:
sk: %sMeno:

en: %sPostal code:
sk: %sPSČ:

en: %sSite:
sk: %sstránka:

en: %sState:
sk: %sOkres:

en: %sStreet:
sk: %sUlica:

en: %u Album | %u Albums
sk[0]: %u Album
sk[1]: %u Albumov

en: %u Comment | %u Comments
sk[0]: %u Komentár
sk[1]: %u Komentárov

en: %u Image | %u Images
sk[0]: %u Obrázok
sk[1]: %u Obrázkov

en: %u Subalbum | %u Subalbums
sk[0]: %u Podalbum
sk[1]: %u Podálb

en: %u active filter: | %u active filters:
sk[0]: %u aktívny filter:
sk[1]: %u aktívnych filtrov:

en: %u active plugin: | %u active plugins:
sk[0]: %u aktívny zásuvný modul:
sk[1]: %u aktívnych zásuvných modulov:

en: %u album | %u albums
sk[0]: %u album
sk[1]: %u albumy

en: %u album folder name cleaned. | %u albums folder names cleaned.
sk[0]: %u názov zložky vyčistený.
sk[1]: %u názvov zložiek vyčistených.

en: %u album,&nbsp;1 image | %u albums,&nbsp;1 image
sk[0]: %u album,&nbsp;1 obrázok
sk[1]: %u albumov,&nbsp;1 obrázok

en: %u album,&nbsp;1 images
sk: %u album,&nbsp;1 obrázky

en: %u albums
sk: %u albumov

en: %u albums,&nbsp;1 image
sk: %u albumov,&nbsp;1 obrázok

en: %u comment so far | %u comments so far
sk[0]: %u komentár doteraz
sk[1]: %u komentárov doteraz

en: %u download | %u downloads
sk[0]: %u stiahnutie
sk[1]: %u stiahnutí

en: %u image | %u images
sk[0]: %u obrázok
sk[1]: %u obrázky

en: %u image name cleaned. | %u images names cleaned.
sk[0]: %u názov obrázku vyčistený.
sk[1]: %u názvov obrázkov vyčistených.

en: %u image per page | %u images per page
sk[0]: %u obrázok na stranu
sk[1]: %u obrázkov na stranu

en: %u images
sk: %u obrázkov

en: &laquo; Prev Album
sk: &laquo; Predchádzajúci album

en: &laquo; Previous
sk: &laquo; Späť

en: &laquo; prev
sk: &laquo; späť

en: &laquo; prev thumbs
sk: &laquo; späť

en: (%s kb used)
sk: (%s kb použitých)

en: (<strong>%1$u</strong> category) | (<strong>%1$u</strong> categories)
sk[0]: (<strong>%1$u</strong> kategória)
sk[1]: (<strong>%1$u</strong> kategórií)

en: (<strong>%1$u</strong> news) | (<strong>%1$u</strong> news)
sk[0]: (<strong>%1$u</strong> článok)
sk[1]: (<strong>%1$u</strong> článkov)

en: (<strong>%1$u</strong> news, <strong>%2$u</strong> un-published) | (<strong>%1$u</strong> news, <strong>%2$u</strong> un-published)
sk[0]: (<strong>%1$u</strong> článok, <strong>%2$u</strong> nezverejnený)
sk[1]: (<strong>%1$u</strong> článkov, <strong>%2$u</strong> nezverejnených)

en: (<strong>%1$u</strong> page) | (<strong>%1$u</strong> pages)
sk[0]: (<strong>%1$u</strong> stránka)
sk[1]: (<strong>%1$u</strong> stránok)

en: (<strong>%1$u</strong> page, <strong>%2$u</strong> un-published) | (<strong>%1$u</strong> pages, <strong>%2$u</strong> un-published)
sk[0]: (<strong>%1$u</strong> stránka, <strong>%2$u</strong> nezverejnená)
sk[1]: (<strong>%1$u</strong> stránok, <strong>%2$u</strong> nezverejnených)

en: (Article scheduled for publishing)
sk: (Článok má naplánované uverejnenie)

en: (Click on article title to include a link)
sk: (kliknite na titul článku pre pridanie odkazu)

en: (Click on image to include)
sk: (kliknutím na obrázok ho pridáte)

en: (No Location...)
sk: (Bez lokácie...)

en: (No data)
sk: (Žiadne dáta)

en: (No data...)
sk: (Žiadne dáta...)

en: (No date...)
sk: (Bez dátumu...)

en: (No description...)
sk: (Bez popisu...)

en: (No place...)
sk: (Bez umiestnenia...)

en: (No tags...)
sk: (Bez tagov...)

en: (No title...)
sk: (Bez názvu...)

en: (Page scheduled for publishing)
sk: (Stránka má naplánované uverejnenie)

en: (The hitcounter plugin is not enabled.)
sk: (Zásuvný modul počítadiel nie je aktívny.)

en: (don't publish)
sk: (nezverejňovať)

en: (not displayed)
sk: (nezobrazuje sa)

en: (only direct links!)
sk: (iba priame odkazy!)

en: (repeat)
sk: (zopakovať)

en: (select variant below)
sk: (vybrať variant nižšie)

en: * The option may be set via the <a href="javascript:gotoName('register_user');"><em>register_user</em></a> plugin options..
sk: * Táto možnosť môže byť nastavená použitím <a href="javascript:gotoName('register_user');"><em>register_user</em></a> nastavenia zásuvného modulu.

en: * The options may be set via the <a href="javascript:gotoName('menu_manager');"><em>menu_manager</em></a> plugin options.
sk: * Táto možnosť sa môže nastavovať použitím možnosti zásuvného modulu <a href="javascript:gotoName('menu_manager');"><em>menu_manager</em></a>.

en: * The options may be set via the <a href="javascript:gotoName('menu_manager');"><em>menu_manager</em></a> plugin options..
sk: * Táto možnosť môže byť nastavená použitím <a href="javascript:gotoName('menu_manager');"><em>menu_manager</em></a> nastavenia zásuvného modulu.

en: * The options may be set via the <a href="javascript:gotoName('print_album_menu');"><em>print_album_menu</em></a> plugin options.
sk: * Táto možnosť sa môže nastavovať použitím možnosti zásuvného modulu <a href="javascript:gotoName('print_album_menu');"><em>print_album_menu</em></a>.

en: *Bulk actions*
sk: *Hromadné akcie*

en: *Enter CAPTCHA in place of <em>Password</em> to request a password reset.
sk: *Vložením CAPTCHA do poľa <em>Heslo</em> odošlete požiadavku na reset hesla.

en: *Required fields
sk: *Vyžadované polia

en: *Select an album*
sk: *Vybrať album*

en: *Select the type of the menus item you wish to add*
sk: *vyberte si typ položiek menu, ktoré chcete pridať*

en: *Select*
sk: *Vybrať*

en: *default
sk: *štandard

en: *gallery album sort order
sk: *poradie albumov galérie

en: *gallery image sort order
sk: *poradie obrázkov galérie

en: *gallery theme
sk: *téma galérie

en: *no group affiliation
sk: *bez pridelenej skupiny

en: *no group selected
sk: *skupina nebola vybraná

en: *no logo selected
sk: *logo nebolo vybrané

en: *no page selected
sk: *nie je vybraná stránka

en: *no watermark
sk: *bez vodoznaku

en: *not categorized*
sk: *bez kategórie*

en: *not specified
sk: *nešpecifikované

en: *parent album image sort order
sk: *poradie obrázkov podľa albumu

en: *parent album subalbum sort order
sk: *poradie podalbumov

en: *standard menu
sk: *štandardné menu

en: .svn [%s instances]
sk: .svn [%s príklady]

en: 0 Bytes
sk: 0 bytov

en: 1 album,&nbsp;%u image | 1 album,&nbsp;%u images
sk[0]: 1 album,&nbsp;%u obrázok
sk[1]: 1 album,&nbsp;%u obrázkov

en: 1 album,&nbsp;%u images
sk: 1 album,&nbsp;%u obrázkov

en: 1 album,&nbsp;1 image
sk: 1 album,&nbsp;1 obrázok

en: 1 image
sk: 1 obrázok

en: 1 star
sk: 1 hviezda

en: 10 Most Recent Comments
sk: 10 najnovších komentárov

en: 10s
sk: 10 s

en: 180 degrees
sk: 180 °

en: 1: Normal (0 deg)
sk: 1: Normálne (0 stupňov)

en: 2 stars
sk: 2 hviezdy

en: 2008. February 25.
sk: 2008. Február 25.

en: 2008. February 25. 15:30
sk: 2008. Február 25. 15:30

en: 25 February 2008
sk: 25 Február 2008

en: 25 February 2008 15:30
sk: 25 Február 2008 15:30

en: 25. February 2008
sk: 25. Február 2008

en: 25. February 2008 15:30
sk: 25. Február 2008 15:30

en: 270 degrees
sk: 270 °

en: 2: Mirrored
sk: 2: Zrkadlenie

en: 2s
sk: 2 s

en: 3 stars
sk: 3 hviezdy

en: 3: Upside-down
sk: 3: Obrátenie

en: 3gp video height
sk: Šírka 3gp videa

en: 3gp video width
sk: Výška 3gp videa

en: 4 stars
sk: 4 hviezdy

en: 4: Upside-down Mirrored
sk: 4: Obrátene zrkadlene

en: 5 stars
sk: 5 hviezd

en: 5: 90 deg CW Mirrored
sk: 5: 90 stupňov v smere hodín zrkadlene

en: 6: 90 deg CCW
sk: 6: 90 stupňov proti smeru hodín zrkadlene

en: 7: 90 deg CCW Mirrored
sk: 7: 90 stupňov proti smeru hodín

en: 8: 90 deg CW
sk: 8: 90 90 stupňov v smere hodín

en: 90 degrees
sk: 90 °

en: <a href="http://sblog.angoulvant.net/">Stephane Angoulvant</a> with modifications by <a href="http://stephen.sbillard.org/">Stephen Billard (sbillard)</a>
sk: <a href="http://sblog.angoulvant.net/">Stephane Angoulvant</a> s úpravami od <a href="http://stephen.sbillard.org/">Stephen Billard (sbillard)</a>

en: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> from Stopdesign
sk: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Témy</a> od Stopdesign-u

en: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> from Stopdesign.
sk: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Témy</a> od Stopdesign-u

en: <a href="http://www.noscope.com" target="_blank">Joen Asmussen</a> and <a href="http://www.levibuzolic.com" target="_blank">Levi Buzolic</a>
sk: <a href="http://www.noscope.com" target="_blank">Joen Asmussen</a> a <a href="http://www.levibuzolic.com" target="_blank">Levi Buzolic</a>

en: <a href="http://www.zenphoto.org" title="A simpler web album">Zen<strong>photo</strong></a> version %1$s [%2$s]
sk: <a href="http://www.zenphoto.org" title="Jednoduchý webový foto album">Zen<strong>photo</strong></a> verzia %1$s [%2$s]

en: <a href="javascript:toggle('albumdate');" >Details</a> for <em>use latest image date as album date</em>
sk: <a href="javascript:toggle('albumdate');" >Detaily</a> pre <em>použiť dátum posledného obrázku ako dátum galérie</em>

en: <a href="javascript:toggle('gallerysessions');" >Details</a> for <em>enable gallery sessions</em>
sk: <a href="javascript:toggle('gallerysessions');" >Detaily</a> pre <em>povoliť relácie pre galériu</em>

en: <a href="javascript:toggle('persistentarchive');" >Details</a> for <em>enable persistent archive</em>
sk: <a href="javascript:toggle('persistentarchive');" >Detaily</a> pre <em>povoliť trvalé archívy</em>

en: <a href="javascript:toggle('username');" >Details</a> for <em>enable user name login field</em>
sk: <a href="javascript:toggle('username');" >Detaily</a> pre <em>povoliť pole na prihlasovanie používateľa</em>

en: <a href="javascript:toggle('visualthumb');" >Details</a> for <em>visual thumb selection</em>
sk: <a href="javascript:toggle('visualthumb');" >Detaily</a> pre <em>vizuálny výber miniatúr</em>

en: <a href="javascript:uri(false)">Please do</a>
sk: <a href="javascript:uri(false)">Prosím urobte</a>

en: <a href="javascript:uri(true)">Please do</a>
sk: <a href="javascript:uri(true)">Prosím urobte</a>

en: <br /><br />You can find the file in the "%s" directory.
sk: <br /><br />Tento súbor nájdete v zložke "%s".

en: <code>PHPMailer</code> failed to send <em>%1$s</em>. ErrorInfo:%2$s
sk: <code>PHPMailer</code> nemôže <em>%1$s</em> odoslať. Info o chybe: %2$s

en: <code>SQL mode</code>
sk: <code>SQL mód</code>

en: <code>SQL mode</code> [<em>%s</em> overridden]
sk: <code>SQL mód</code> [<em>%s</em> zrušené]

en: <code>SQL mode</code> [SET SESSION failed]
sk: <code>SQL mód</code> [SET SESSION zlyhalo]

en: <code>SQL mode</code> [is set to <em>%s</em>]
sk: <code>SQL mód</code> [je nastavený na <em>%s</em>]

en: <code>SQL mode</code> [query failed]
sk: <code>SQL mód</code> [dopyt zlyhal]

en: <code>tweet_news</code> notices when an article is published. If the article date is in the future, it is put in the <em>to-be-tweeted</em> and tweeted when that date arrives. This option allows you to re-populate that list to the current state of scheduled articles.
sk: <code>tweet_news</code> upozorňuje ak je uverejnený článok. Ak je dátum uverejnenia odložený na neskôr, je článok vložený do <em>to-be-tweeted</em> a tweetnutý, keď nastane jeho čas. Umožňuje to aj aktualizovať stav článkov pripravených na uverejnenie.

en: <code>zenpageAlbumImage()</code> did not find the album %1$s
sk: <code>zenpageAlbumImage()</code> nenašiel album %1$s

en: <code>zenpageAlbumImage()</code> did not find the image %1$s:%2$s
sk: <code>zenpageAlbumImage()</code> nenašiel obrázok %1$s:%2$s

en: <code>zenphoto_sendmail</code> failed to send <em>%s</em> to one or more recipients.
sk: <code>zenphoto_sendmail</code> nedokazál odoslať <em>%s</em> k jednému, alebo viacerým adresátom.

en: <em>%1$s</em> commented on %2$s:
sk: <em>%1$s</em> komentoval(a) %2$s:

en: <em>%1$s</em> folder [<em>%2$s</em> does not exist and <strong>setup</strong> could not create it]
sk: Zložka <em>%1$s</em> [<em>%2$s</em> neexistuje a <strong>inštalácia</strong> ho nemôže vytvoriť]

en: <em>%1$s</em> folder [<em>%2$s</em> does not exist]
sk: Zložka <em>%1$s</em> [<em>%2$s</em> neexistuje]

en: <em>%1$s</em> folder [<em>%2$s</em> is not writeable and <strong>setup</strong> could not make it so]
sk: Zložka <em>%1$s</em> [<em>%2$s</em> nie je zapisovateľná a <strong>inštalácia</strong> to nemôže zmeniť]

en: <em>%1$s</em> folder%2$s
sk: <em>%1$s</em> zložka %2$s

en: <em>%1$s</em> folder%2$s [permissions failure]
sk: <em>%1$s</em> zložka%2$s [problém s právami]

en: <em>%1$s</em> folder%2$s [subfolder creation failure]
sk: <em>%1$s</em> zložka%2$s [vytvorenie podzložky zlyhalo]

en: <em>%1$s</em> renamed to <em>%2$s</em>
sk: <em>%1$s</em> premenované na <em>%2$s</em>

en: <em>%s</em> already exists.
sk: <em>%s</em> už existuje.

en: <em>%s</em> hashing is activated
sk: <em>%s</em> rozsekávanie je aktívne

en: <em>%s</em> is not available.
sk: <em>%s</em> nie je k dispozícii.

en: <em>%s</em> not found
sk: <em>%s</em> nenájdené

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase [is <em>missing</em>]
sk: <em>.htaccess</em> RewriteBase [<em>chýba</em>]

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code>
sk: <em>.htaccess</em> RewriteBase je <code>%s</code>

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> (fixed)
sk: <em>.htaccess</em> RewriteBase je <code>%s</code> (opravené)

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> [Does not match install folder]
sk: <em>.htaccess</em> RewriteBase je <code>%s</code> [Inštalačná zložka nesúhlasí]

en: <em>.htaccess</em> file
sk: Súbor <em>.htaccess</em>

en: <em>.htaccess</em> file (<em>RewriteEngine</em> is <strong>%s</strong>)
sk: Súbor <em>.htaccess</em> (<em>RewriteEngine</em> je <strong>%s</strong>)

en: <em>.htaccess</em> file [is empty or does not exist]
sk: Súbor <em>.htaccess</em> [je prázdny alebo neexistuje]

en: <em>.htaccess</em> file [wrong version]
sk: Súbor <em>.htaccess</em> [nesprávna verzia]

en: <em>AND</em>
sk: <em>A</em>

en: <em>Albums</em>: These are split into multiple sitemaps.
sk: <em>Albumy</em>: Rozdelia sa na samostatné mapy stránok.

en: <em>Albumthumb</em>
sk: <em>Miniatúra albumu</em>

en: <em>Amount</em>: the strength of the sharpening effect. Values are between 0 (least sharpening) and 100 (most sharpening).
sk: <em>Sila</em>: sila doostrovacieho efektu. Hodnoty sú od 0 (minimálne doostrenie) do 100 (maximálne doostrenie).

en: <em>Codeblocks:</em> Use these fields if you need to enter php code (for example Zenphoto functions) or JavaScript code.
sk: <em>Bloky kódov:</em> Použite bloky kódov, ak potrebujete vložiť PHP kód alebo JavaScript.

en: <em>Custom article shortening:</em> You can set a custom article shorten length for the news loop excerpts by using the standard TinyMCE <em>page break</em> plugin button. This will override the general shorten length set on the plugin option then.
sk: <em>Upravené skracovanie článkov:</em> Môžete nastaviť dĺžku skracovania článkov pre úryvky na stránke správ použitím štadardného tlačítka zásuvného modulu TinyMCE <em>page break</em>. Toto je nadradené štandardnému nastaveniu skracovania článkov.

en: <em>Enable</em> state of voting.
sk: <em>Aktivovať</em> hodnotenie.

en: <em>Expiration date:</em> Enter a future date in the date field manually to set a date the page or article will be set un-published automatically. After the page/article has been expired it can only be published again if the expiration date is deleted. Note this works on server time!
sk: <em>Dátum vypršania:</em> Nastavte plánovaný dátum do pola dátumu, aby ste nastavili čas, kedy sa má stránka alebo článok automatic označiť ako nepublikovaný. Znovu publikovať stránku po jej vypršaní môžete iba ak vymažete dátum vypršania. Upozorňujeme, že je to závislé na čase servera!

en: <em>ExtraContent:</em> Here you can enter extra content for example to be printed on the sidebar
sk: <em>Extra obsah:</em> Sem môžete pridať extra obsah, ktorý sa bude zobrazovať napríklad v bočnom poli.

en: <em>Field list</em> is the set of fields on which searches may be performed.
sk: <em>Zoznam polí</em> je zoznam polí, v ktorých sa má vyhľadávať.

en: <em>Images</em>: These are split into multiple sitemaps.
sk: <em>Obrázky</em>: Rozdelia sa na samostatné mapy stránok.

en: <em>OR</em>
sk: <em>ALEBO</em>

en: <em>Password</em> for mail server.
sk: <em>Heslo</em> pre mailserver.

en: <em>Radius</em>: the pixel radius of the sharpening mask. A smaller radius sharpens smaller details, and a larger radius sharpens larger details.
sk: <em>Rádius</em>: Rozsah doostrovacej masky v pixeloch. Menší rádius doostruje menšie detaily, väčší doostruje väčšie detaily.

en: <em>SHOW TABLES</em> [Failed]
sk: <em>SHOW TABLES</em> [zlyhalo]

en: <em>SHOW TABLES</em> [found no tables]
sk: <em>SHOW TABLES</em> [tabuľky nenájdené]

en: <em>SHOW TABLES</em> found: %s
sk: <em>SHOW TABLES</em> našlo: %s

en: <em>Scheduled publishing:</em> To automatically publish a page/news article in the future set it to 'published' and enter a future date in the date field manually. Note this works on server time!
sk: <em>Plánovanie uverejnenie:</em> Aby sa plánované zverejnenie stránky/článku spustilo automaticky nastavte ich na 'uverejnené' a nastavte dátum plánovaného dátumu do pola dátumu. Upozorňujeme, že je to závislé na čase servera!

en: <em>These image and album presentation options provided by the Zenphoto core for all themes.</em>
sk: <em>Nastavenia prezentácie albumov a obrázkov poskytované Zenphotom pre všetky témy.</em>

en: <em>This article belongs to a protected category.</em>
sk: <em>Tento záznam je súčasťou chránenej kategórie.</em>

en: <em>This entry belongs to a protected album.</em>
sk: <em>Tento záznam je súčasťou chráneného albumu.</em>

en: <em>Threshold</em>: the color difference threshold required for sharpening. A low threshold sharpens all edges including faint ones, while a higher threshold only sharpens more distinct edges.
sk: <em>Prah</em>: prah rozdielu farieb pre doostrovanie. Nízky prah doostruje všetky obrysy vrátane najmenších, zatiaľ čo vyšší prah doostruje iba výraznejšie obrysy.

en: <em>User ID</em> for mail server.
sk: <em>ID používateľa</em> pre mailserver.

en: <em>albums</em> folder
sk: Zložka <em>albums</em>

en: <em>albums</em> folder [The line <code>$conf['album_folder']</code> is missing from your zp-config.php file]
sk: Zložka <em>albums</em> [Cieľ <code>$conf['album_folder']</code> v súbore zp-config.php chýba]

en: <em>anonymous</em>
sk: <em>anonym</em>

en: <em>full</em> Image
sk: <em>plný</em> obrázok

en: <em>locale</em> folders
sk: Zložky <em>locale</em>

en: <em>locale</em> folders [Are not complete]
sk: Zložky <em>locale</em> [nie su kompletné]

en: <em>mod_rewrite</em> must be enabled for this plugin to function.
sk: <em>mod_rewrite</em> musí byť aktívny pre správne fungovanie tohto zásuvného modulu.

en: <em>none</em>
sk: <em>žiaden</em>

en: <em>robots.txt</em> file
sk: Súbor <em>robots.txt</em>

en: <em>robots.txt</em> file [Not created]
sk: Súbor <em>robots.txt</em> [nebol vytvorený]

en: <em>space</em>
sk: <em>medzera</em>

en: <em>unknown</em> (<code>%o</code>)
sk: <em>neznáme</em> (<code>%o</code>)

en: <em>zp-config.php</em> file
sk: súbor <em>zp-config.php</em>

en: <em>zp-config.php</em> file [does not exist]
sk: súbor <em>zp-config.php</em> [neexistuje]

en: <ol><li><em>jQuery Cycle</em> for slideshow using the jQuery Cycle plugin <em></li><li>jQuery Colorbox</em> for slideshow using Colorbox (Colorbox plugin required).</li><li><em>flash</em> for flash based slideshow using Flowplayer3.</li></ol> NOTE: The jQuery Colorbox mode is attached to the link the printSlideShowLink() function prints and can neither be called directly nor used on the slideshow.php theme page.
sk: <ol><li><em>jQuery Cycle</em> pre použitie zásuvného modulu jQuery Cycle <em></li><li>jQuery Colorbox</em> pre použitie Colorboxu (zásuvný modul Colorbox musí byť nainštalovaný).</li><li><em>Flash</em> pre prezentáciu vo Flash s Flowplayer3.</li></ol> Poznámka: Mód jQuery Colorbox je pripojený k odkazu, ktorý vytvorí funkcia printSlideShowLink() a nemôže byť volaný priamo ani požitý na slideshow.php v téme.

en: <p class="buttons"><a href="?copyhtaccess" >Make setup create the file</a></p><br style="clear:both" /><br />
sk: <p class="buttons"><a href="?copyhtaccess" >Povoliť inštalácii vytvoriť súbor </a></p><br style="clear:both" /><br />

en: <p class="notebox">*<strong>Note:</strong> The setting of these options are shared with other the <em>register_user</em> plugin.</p>
sk: <p class="notebox">*<strong>Poznámka:</strong>Nastavenia týchto možností sa zdielajú s ostatnými v zásuvnom module <em>register_user</em>.</p>

en: <p>A copy of your e-mail will automatically be sent to the address you provided for your own records.</p>
sk: <p>Kópia tejto správy bude automaticky poslaná aj na adresu, ktorú ste udali vo vašich záznamoch.</p>

en: <p>Fields with <strong>*</strong> are required. HTML or any other code is not allowed.</p>
sk: <p>Polia označené <strong>*</strong> sú povinné. HTML a iné kódy nie sú povolené.</p>

en: <p>Please confirm that you really want to send this email. Thanks.</p>
sk: <p>Potvrďte, že chcete naozaj poslať tento mail. Ďakujeme.</p>

en: <p>Thanks for your message.</p>
sk: <p>Ďakujeme za vašu správu.</p>

en: <strong>%1$u</strong> Album (%2$u un-published) | <strong>%1$u</strong> Albums (%2$u un-published)
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Album (%2$u nezverejnených)
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Albumov (%2$u nezverejnených)

en: <strong>%1$u</strong> Categories
sk: <strong>%1$u</strong> kategórií

en: <strong>%1$u</strong> Category | <strong>%1$u</strong> Categories
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Kategória
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Kategórií

en: <strong>%1$u</strong> Comment (%2$u in moderation) | <strong>%1$u</strong> Comments (%2$u in moderation)
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Komentár (%2$u v schvalovaní)
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Comments (%2$u in moderation)

en: <strong>%1$u</strong> Image (%2$u un-published) | <strong>%1$u</strong> Images (%2$u un-published)
sk[0]: <strong>%1$u</strong> obrázok (%2$u nezverejnených)
sk[1]: <strong>%1$u</strong> obrázkov (%2$u nezverejnených)

en: <strong>%1$u</strong> News | <strong>%1$u</strong> News
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Článok
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Článkov

en: <strong>%1$u</strong> News (%2$u un-published) | <strong>%1$u</strong> News (%2$u un-published)
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Článok (%2$u nezverejnených)
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Článkov (%2$u nezverejnených)

en: <strong>%1$u</strong> News articles
sk: <strong>%1$u</strong> článkov

en: <strong>%1$u</strong> News articles (%2$u un-published)
sk: <strong>%1$u</strong> článkov (<strong>%2$u</strong> nezverejnené)

en: <strong>%1$u</strong> Page | <strong>%1$u</strong> Pages
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Strana
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Strán

en: <strong>%1$u</strong> Page (%2$u un-published) | <strong>%1$u</strong> Pages (%2$u un-published)
sk[0]: <strong>%1$u</strong> Strana (%2$u nezverejnených)
sk[1]: <strong>%1$u</strong> Strán (%2$u nezverejnených)

en: <strong>%1$u</strong> Pages
sk: <strong>%1$u</strong> strán

en: <strong>%1$u</strong> Pages (%2$u un-published)
sk: <strong>%1$u</strong> strán (%2$u nezverejnené)

en: <strong>%1$u</strong> albums (%2$u un-published)
sk: <strong>%1$u</strong> albumov (%2$u nezverejnené)

en: <strong>%1$u</strong> comments (%2$u in moderation)
sk: <strong>%1$u</strong> komentárov (%2$u na moderáciu)

en: <strong>%1$u</strong> images (%2$u un-published)
sk: <strong>%1$u</strong> obrázkov (%2$u nezverejnené)

en: <strong>%u</strong> Album | <strong>%u</strong> Albums
sk[0]: <strong>%u</strong> Album
sk[1]: <strong>%u</strong> Albumov

en: <strong>%u</strong> Comment | <strong>%u</strong> Comments
sk[0]: <strong>%u</strong> Komentár
sk[1]: <strong>%u</strong> Komentárov

en: <strong>%u</strong> Image | <strong>%u</strong> Images
sk[0]: <strong>%u</strong> Obrázok
sk[1]: <strong>%u</strong> Obrázkov

en: <strong>%u</strong> albums
sk: <strong>%u</strong> albumov

en: <strong>%u</strong> comments
sk: <strong>%u</strong> komentárov

en: <strong>%u</strong> images
sk: <strong>%u</strong> obrázkov

en: <strong>1</strong> comment
sk: <strong>1</strong> komentár

en: <strong>1</strong> comment (%u in moderation)
sk: <strong>1</strong> komentár (%u na moderáciu)

en: <strong>Backtrace:</strong>
sk: <strong>Sledovať späť:</strong>

en: <strong>Custom theme options</strong>
sk: <strong>Voliteľné nastavenia témy</strong>

en: <strong>Dimensions:</strong>
sk: <strong>Rozmery:</strong>

en: <strong>ERROR: </strong>The Zenpage CMS plugin is not enabled.
sk: <strong>CHYBA:</strong> Zásuvný modul Zenpage CMS nie je aktívny.

en: <strong>ERROR:</strong> Could not connect to the Wordpress database - Query failed :
sk: <strong>CHYBA:</strong> Nepodarilo sa spojiť s databázou Wordpressu - Dopyt zlyhal:

en: <strong>ERROR:</strong> Wordpress database could not be selected - Query failed :
sk: <strong>CHYBA:</strong> Nedá sa vybrať databáza Wordpressu - Dopyt zlyhal:

en: <strong>Error parsing <em>plugin_URL</em> string!</strong>.
sk: <strong>Chyba pri analýze reťazca <em>plugin_URL</em></strong>

en: <strong>Error parsing <em>plugin_author</em> string!</strong>.
sk: <strong>Chyba pri analýze reťazca <em>plugin_author</em></strong>

en: <strong>Error parsing <em>plugin_description</em> string!</strong>.
sk: <strong>Chyba pri analýze reťazca <em>plugin_description</em></strong>

en: <strong>Error parsing <em>plugin_disable</em> string!</strong>.
sk: <strong>Chyba pri analýze reťazca <em>plugin_disable</em></strong>

en: <strong>Error parsing <em>plugin_version</em> string!</strong>.
sk: <strong>Chyba pri analýze reťazca <em>plugin_version</em></strong>

en: <strong>Error:</strong> <em>%s</em> effect no longer exists.
sk: <strong>Chyba:</strong> <em>%s</em> efekt už neexistuje.

en: <strong>Filename:</strong>
sk: <strong>Názov súboru:</strong>

en: <strong>IMPORTANT: </strong>If you are not using an fresh Zenphoto install it is <strong>strongly recommended to backup your database</strong> before running this importer. Make also sure that both databases use the same encoding so you do not get messed up character display.
sk: <strong>Dôležité:</strong> Ak máte novonaištalované Zenphoto <strong>odporúčame urobiť zálohu databázy</strong> kým spustíte import. Uistite sa, že obe databázy používajú rovnakú znakovú sadu aby nedošlo k pomiešaniu znakov.

en: <strong>IMPORTANT:</strong> This menu's order is completely independent from any order of albums or pages set on the other admin pages. It is recommend to uses is with customized themes only that do not use the standard Zenphoto display structure. Standard Zenphoto functions like the breadcrumb functions or the next_album() loop for example will NOT take care of this menu's structure!
sk: <strong>Dôležité:</strong> Poradie v menu je úplne nezávislé od poradia albumov či stránok. Odporúčame ho používať iba s neštandardnými témami, ktoré nepoužívajú štandardnú štruktúru zobrazovania Zenphota. Štandardné funkcie Zenphoto ako napríklad breadcrumb alebo next_album() loop nebudú brať ohľad na štruktúru tohto menu!

en: <strong>IMPORTANT</strong>: Only one multimedia player plugin can be enabled at the time and the class-video plugin must be enabled, too.
sk: <strong>Dôležité:</strong> Súčasne môže byť aktívny iba jeden multimediálny zásuvný modul. A zárove§ musí byť aktivovaný zásuvný modul class-video.

en: <strong>Image id:</strong>
sk: <strong>ID obrázku:</strong>

en: <strong>Important:</strong> If setting a password for a page its subpages inherit the protection.
sk: <strong>Dôležité:</strong> Ak nastavíte heslo pre stránku, jej podstránky budú tiež chránené.

en: <strong>Important:</strong> If you are using Zenphoto's multi-lingual mode the Titlelink is generated from the Title of the currently selected language.
sk: <strong>Dôležité:</strong> Ak používate viacjazyčný mód Zenphota Title link je generovaný z názvu práve zvoleného jazyku.

en: <strong>Locale setting has failed</strong>
sk: <strong>Lokálne nastavenie zlyhalo</strong>

en: <strong>Missing Object</strong>
sk: <strong>Chýbajúci objekt</strong>

en: <strong>Missing theme info file!</strong>
sk: <strong>Chýba súbor s informáciami o téme!</strong>

en: <strong>NOTE:</strong> If your theme uses different custom settings instead of the backend options the sitemaps may not match your site.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Ak vaša téma používa iné, vlastné nastavenia, namiesto nastavení z backendu, mapy stránok nemusia súhlasiť s vašou stránkou.

en: <strong>NOTE:</strong> This option is applies only to JPEG format images.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Toto nastavenie sa aplikuje iba na obrázky vo formáte JPEG.

en: <strong>NOTE:</strong> Update your profile with a valid <em>e-mail</em> address and you will be sent a link to validate your access to the site.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Aktualizujte svoj profil a poskytnite platný <em>e-mail</em>. Dostanete mail s odkazom na potvrdenie vášho prístupu k stránke.

en: <strong>NOTE:</strong> User's credentials came from a Federated logon.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Údaje používateľa sú zo združeného prihlásenia.

en: <strong>NOTE:</strong> We strongly recommend you remove the <em>setup</em> scripts from your zp-core folder at this time. You can always re-upload them should you find you need them again in the future.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Odporúčame odstrániť súbor <em>setup</em> zo zložky zp-core. Ak by ste ho v budúcnosti znova potrebovali, môžete ho bez problémov nahrať.

en: <strong>NOTE:</strong> enabling this feature is not recommended as it is susceptible to Cross Site Request Forgeries.
sk: <strong>Poznámka:</strong> povolenie tejto funkcie sa neodporúča, pretože sa podobá na <a href="http://de.wikipedia.org/wiki/Cross-Site_Request_Forgery">Cross Site Request Forgeries</a>

en: <strong>Note: </strong>
sk: <strong>Poznámka: </strong>

en: <strong>Note: </strong> If you experience unexpected results, this refers only to the images that are fetched from the database. Even if they are fetched by id they will be sorted by date with the articles afterwards since articles only have a date.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Ak ste zaznamenali neočakávané výsledky, týkajú sa iba obrázkov naťahovaných z databázy. Aj keby boli ťahané podľa ID neskôr budú zoraďované s článkami podľa dátumu, pretože články majú iba dátum.

en: <strong>Note: </strong>No <em>sendmail</em> filter is registered. You must activate and configure a mailer plugin.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Nie je k dispozícii filter <em>sendmail</em>. Musíte aktivovať a nastaviť zásuvný modul mailu.

en: <strong>Note: </strong>Setting this option may impact password protected albums!
sk: <strong>Poznámka: </strong>Zapnutie tejto možnosti môže ohroziť albumy chránené heslom!

en: <strong>Note:</strong> <em>Wordpress page and category nesting</em> is currently not preserved but can easily be recreated by drag and drop sorting.
sk: <strong>Poznámka:</strong> <em>Usporiadanie stránok a kategórií sa vo Wordpresse</em> momentálne nevyužíva, ale môžete ho jednoducho urobiť pretiahnutím položiek.

en: <strong>Note:</strong> Although this plugin supports <em>Effenberger effects</em>, due to licensing considerations no <em>Effenberger effects</em> scripts are included. See <a href="http://www.netzgesta.de/cvi/">CVI Astonishing Image Effects</a> by Christian Effenberger to select and download effects.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Hoci je zásuvný modul <em>Effenberger effects</em> podporovaný, z licenčných dôvodov nie sú v inštalácii žiadne <em>Effenberger effects</em> skripty. Navštívte <a href="http://www.netzgesta.de/cvi/">CVI Astonishing Image Effects</a> od Christiana Effenbergera a stiahnite si efekty.

en: <strong>Note:</strong> Dragging an album under a different parent will move the album. You cannot move albums under a <em>dynamic</em> album.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Presunutie albumu ako podalbum iného presunie album aj v databáze. Nemôžete presunúť album pod <em>dynamický</em> album.

en: <strong>Note:</strong> Each database table is emptied before the restore is attempted. After a successful restore the database will be in the same state as when the backup was created.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Každá databáza je pred obnovením úplne vymazaná. Po úspešnom obnovení bude databáza v rovnakom stave ako v čase, kedy bola vytvorená záloha.

en: <strong>Note:</strong> Edit titlelink overrides the permalink setting.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Funkcia Upraviť titlelink je nadradená nastaveniu permalink.

en: <strong>Note:</strong> If <em>thumbnails per row</em> is greater than 1, The actual number of thumbnails that are displayed on a page will be rounded up to  the next multiple of it.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Ak je počet <em>miniatúr v riadku</em> nastavený na viac ako 1, skutočné číslo zobrazených miniatúr na stránke bude zaokrúhlené k jeho ďalšiemu násobku.

en: <strong>Note:</strong> If you save these changes they are permanent!
sk: <strong>Poznámka:</strong> Ak uložíte zmeny orezu je táto operácia nevratná!

en: <strong>Note:</strong> Image processing will be faster with a higher memory limit. However, if your server experiences problems with image processing, try setting this lower.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Spracovávanie obrázkov bude s vačšou pamäťou rýchlejšie. Ak však zaznamenáte problémy so spracovávaním obrázkov akúste nastaviť nižšiu hodnotu.

en: <strong>Note:</strong> Images/albums and news articles are still separate, your Zenphoto gallery is not touched in any way! <strong>IMPORTANT: This feature requires MySQL 4.1 or later.</strong>
sk: <strong>Poznámka:</strong> Obrázky/albumy a články sú stále oddelené, vaša Zenphoto galéria nie je niako zmenená! <strong>DÔLEŽITÉ: Toto rozšírenie potrebuje MySQL 4.1 alebo novší.</strong>

en: <strong>Note:</strong> Other search engines (Yahoo, Bing) might not be able to read your sitemap. Also the Google extensions cover only image and video formats. If you use custom file types that are not covered by Zenphoto standard plugins or types like .mp3, .txt and .html you should probably not use this or modify the plugin. Also, if your site is really huge think about if you really need this setting as the creation may cause extra workload of your server and result in timeouts
sk: <strong>Poznámka:</strong> Ostatné vyhľadávače (Yahoo, Bing) možno nebudú schopné váš sitemap prečítať. Taktiež rozšírenia Googlu pokrývajú iba formáty obrázkov a videí. Ak používate typy súborov, ktoré nie sú podporované štandardnými zásuvnými modulmi Zenphoto, alebo typy ako .mp3, .txt a .html asi by ste tento zásuvný modul nemali používať. Taktiež ak je vaša stránka rozsiahla, mali by ste porozmýšlať, či naozaj potrebujete toto nastavenie, pretože vytváranie mapy spôsobuje prácu naviac pre server, čo môže viesť k výpadkom.

en: <strong>Note:</strong> Scheduled publishing is not active unless the article is also set to <em>published</em>
sk: <strong>Poznámka:</strong> Plánované uverejnenie nie je aktívne pokým nie je článok nastavený na <em>uverejnený</em>.

en: <strong>Note:</strong> Subpages of password protected pages inherit the protection.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Podstránky stránok chránených heslom dedia ich ochranu.

en: <strong>Note:</strong> Support for a particular plugin may be theme dependent! You may need to add the plugin theme functions if the theme does not currently provide support.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Nie všetky témy podporujú zásuvné moduly! Možno bude nutné do témy vložiť podporu zásuvného modulu ak ju nemá.

en: <strong>Note:</strong> The <em>%s</em> custom menu makes use of the <em>print_album_menu</em> plugin.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Používateľské menu <em>%s</em> využíva zásuvný modul <em>print_album_menu</em>.

en: <strong>Note:</strong> The index links may not match if using the Zenpage option "news on index" that some themes provide! Also it does not "know" about "custom pages" outside Zenpage or any special custom theme setup!!
sk: <strong>Poznámka:</strong> Odkazy indexu nemusia byť platné ak používate funkciu Zenphota "správy na hlavnej stránke", ktorú poskytujú niektoré témy. Sitemap tiež nevie o "upravovaných stránkach", ktoré sú mimo Zenpage alebo iných, používateľom nastavených, zmenách tém!!

en: <strong>Note:</strong> Theme support is required to display RSS links.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Téma musí podporovať zobrazovanie RSS odkazov.

en: <strong>Note:</strong> These are <em>recommendations</em> as themes may choose to override them for design reasons
sk: <strong>Poznámka:</strong> Toto sú iba <em>odporúčania</em>, niektoré témy môžu tieto nastavenia nahradiť kvôli vlastnej štruktúre.

en: <strong>Note:</strong> This album does not contain any images.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Tento album neobsahuje žiadne obrázky.

en: <strong>Note:</strong> This article belongs to a password protected category.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Tento článok patrí do kategórie chránenej heslom.

en: <strong>Note:</strong> This feature must be integrated into your theme. It is not supported by either the <em>default</em> and <em>stopdesign</em> themes.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Táto funkcia musí byť súčasťou témy.  Nie je podporované témami <em>default</em> a <em>stopdesign</em>.

en: <strong>Note:</strong> This of course overrides the <em>News on index page</em> option and your theme must be setup for this feature! Visit the theming tutorial for details.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Toto je nadradené nastaveniu <em>Správy na domovskej stránke</em> a vaša téma musí byť na to nastavená. Prečítajte asi k tomu návod k témam!

en: <strong>Note:</strong> This option is valid only if you have the <em>Gallery index page link</em> option set to "gallery". Of course the <em>menu_manager</em> plugin must also be enabled.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Toto nastavenie je platné ak ste <em>Link na domovskú stránku galérie</em> nastavili na "Galéria". Samozrejme musí byť aktivovaný zásuvný modul <em>menu_manager</em>.

en: <strong>Note:</strong> This page is either password protected or has a passport protected parent.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Táto stránka je buď chránená heslom alebo jej nadradená stránka je chránená heslom.

en: <strong>Note:</strong> This plugin is not activated for <em>back&#8209;end</em> (administrative) URLs. However, once activated, the language is remembered, even for the <em>back&#8209;end</em>.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Tento zásuvný modul nie je aktívny na <em>back&#8209;end</em> (administračných) URL. Avšak, akho aktivujete, použitý jazyk bude platný aj pre <em>back&#8209;end</em>.

en: <strong>Note:</strong> When a group is assigned <em>rights</em> and <em>managed albums</em> are determined by the group!
sk: <strong>Poznámka:</strong> Ak je priradená skupina <em>práva</em> a <em>upravovateľné albumy</em> prideluje skupina!

en: <strong>Note:</strong> You can upload a maximum of %s images to each album.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Maximálny počet obrázkov, ktorý možete nahrať je %s.

en: <strong>Note:</strong> You must have ADMIN rights to alter anything but your personal information.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Na zmenu iných ako svojich osobných informácií musíte mať administrátorské práva.

en: <strong>Note:</strong> changing crop will invalidate existing custom crops.
sk: <strong>Poznámka</strong> zmenou tohoto nastavenia sa zrušia už exitujúce orezy.

en: <strong>Note:</strong> if FTP is used to upload images, manual user assignment is necessary. ZIP file upload is disabled as quotas are not applied to the files contained therein.
sk: <strong>Poznámka:</strong> ak je na nahrávanie použité FTP, musíte používateľom nastaviť limity manuálne. Nahrávanie ZIP archívov je vypnuté, keďže kvóty sa nemôžu vzťahovať na súbory v nich obsiahnuté.

en: <strong>Note:</strong> if you have created multi-language strings, uncheck this option, then save anything, you will lose your strings.
sk: <strong>Poznámka:</strong> ak ste vytvorili viacjazyčné texty, odznačte túto možnosť, všetko uložte. Vaše texty stratíte.

en: <strong>Note:</strong> passwords must be at least %1$u characters long and contain at least one character from %2$s. | <strong>Note</strong>: passwords must be at least %1$u characters long and contain at least one character from each of the following groups: %2$s.
sk[0]: <strong>Poznámka:</strong> heslá musia mať minimálne %1$u znakov a obsahovať minimálne jeden znak %2$s.
sk[1]: <strong>Poznámka:</strong> heslá musia mať minimálne %1$u znakov a obsahovať minimálne jeden znak z každej z nasledujúcich skupín: %2$s.

en: <strong>Note:</strong> this field is required (and will be set) if any guest credentials require a user name.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Toto pole je vyžadované (a bude použité), ak akékoľvek poverenia hosťa vyžadujú používateľské meno.

en: <strong>Note:</strong><br /><br />Login from the front-end user login form is secure only if <em>https</em> is selected.<br /><br />If you select <em>https</em> or <em>secure admin</em> your server <strong>MUST</strong> support <em>https</em>.  If you set either of these on a server which does not support <em>https</em> you will not be able to access the <code>admin</code> pages to reset the option! Your only possibility then is to change the option in the database.
sk: <strong>Poznámka:</strong><br /><br />Prístup používateľa z prednej strany je zabezpečený iba ak je vybrané <em>https</em>.<br /><br />Ak vyberiete <em>https</em> alebo <em>secure admin</em> váš server <strong>MUSÍ</strong> podporovať <em>https</em>. Ak vyberieťe jednu z týchto možností na serveri, ktorý nepodporuje <em>https</em> nebudete mať možnosť vstúpiť na <code>administrátorské</code> stránky a zmeniť toto nastavenie! Vašou jedinou možnosťou je zmeniť toto nastavenie priamo v databáze.

en: <strong>Note</strong>: passwords must be at least %u characters long.
sk: <strong>Poznámka:</strong> Heslo musí mať minimálne %u znakov

en: <strong>Note</strong>: passwords must contain at least one character from %s. | <strong>Note</strong>: passwords must contain at least one character from each of the following groups: %s.
sk[0]: <strong>Poznámka:</strong> heslá musia obsahovať minimálne jeden znak  %s.
sk[1]: <strong>Poznámka:</strong> heslá musia obsahovať minimálne jeden znak z každej z nasledujúcich skupín: %s.

en: <strong>Notice!</strong> click for details
sk: <strong>Poznámka!</strong> kliknite pre detaily

en: <strong>Pages (post_status published and draft only) => Zenpage pages</strong>
sk: <strong>Stránky (iba post_status zverejnené a rozpísané) => Zenpage stránky</strong>

en: <strong>Post and page comments => Zenphoto comments including assignment to their article</strong>
sk: <strong>Komentáre stránok a článkov => Zenphoto komentáre aj s priradením k článkom</strong>

en: <strong>Post categories => Zenpage categories including assignment to their article</strong>
sk: <strong>Kategórie článkov => Zenpage kategórie aj s priradením k článkom</strong>

en: <strong>Post tags => Zenphoto tags including assignment to their article</strong>
sk: <strong>Tagy článkov => Zenphoto tagy aj s priradením k článkom</strong>

en: <strong>Posts (post_status published and draft only) => Zenpage articles</strong>
sk: <strong>Články (iba post_status zverejnené a rozpísané) => Zenpage články</strong>

en: <strong>Setup</strong> will attempt to create all tables. This will not over write any existing tables.
sk: <strong>Inštalácia</strong> sa pokúsi vytvoriť všetky tabuľky. Žiadne existujúce tabuľky nebudú prepísané.

en: <strong>Size:</strong>
sk: <strong>Veľkosť:</strong>

en: <strong>Standard options</strong>
sk: <strong>Štandardné nastavenia</strong>

en: <strong>Tags:</strong>
sk: <strong>Tagy:</strong>

en: <strong>Theme description error!</strong>
sk: <strong>Chyba v popise témy!</strong>

en: <strong>Video/audio: </strong>If the FLowplayer3 plugin is enabled you can also embed video/audio files (.flv, .mp4, .mp3). These items are highlighted with an orange border to be easily spotted. <br />Default values for the player width and height can be set on the TinyMCE plugin options (except for mp3s only the controlbar is shown). All other settings are inherited from the Flowplayer3 plugin options (cover/splash images are not supported).<br />NOTE: After embedding no frame of the embedded item might be visible in the editor until saving the page/article for unknown reasons.
sk: <strong>Video/audio: </strong>Ak je zapnutý zásuvný modul Flowplayer3 môžete tiež pridávať video/audio súbory (.flv, .mp4, .mp3). Tieto položky sú vysvietené oranžovým okrajom, aby sa ľahšie hľadali. <br /> Štandardnú veľkosti šírky a výšky môžete nastaviť v možnostiach pre zásuvný modul TinyMCE (okrem mp3 u ktorých sa zobrazuje len ovládací panel). Ostatné nastavenia súhlasia s nastaveniami zásuvného modulu Flowplayer3 (obal/ukážka nie je podporované).<br />Poznámka: Po pridaní sa z neznámych príčin v editore nezobrazí vložený súbor až kým neuložíte stránku/článok.

en: <strong>Warning!</strong> This upgrade makes structural changes to the database which are not easily reversed. Be sure you have a database backup before proceeding.
sk: <strong>Pozor!</strong> Táto aktualizácia urobí vážne štruktúrové zmeny vo vašej databáze, ktoré sa ťažko vracajú. Urobte zálohu databázy než budete pokračovať.

en: <strong>Warning:</strong> <em>%1$s</em> invalid effect definition file
sk: <strong>Upozornenie:</strong> <em>%1$s</em> nesprávny súbor definícií efektu

en: <strong>Warning:</strong> <em>%1$s</em> missing effect component: %2$s | <strong>Warning:</strong><em>%1$s</em> missing effect components: %2$s
sk[0]: <strong>Upozornenie:</strong> <em>%1$s</em> chýba komponent efektu: %2$s
sk[1]: <strong>Upozornenie:</strong> <em>%1$s</em> chýbajú komponenty efektu: %2$s

en: <strong>Warning:</strong> <em>%1$s</em> missing effect definition file
sk: <strong>Upozornenie:</strong> <em>%1$s</em> chýbajúci súbor definícií efektu

en: <strong>Warning</strong>: can overload slow servers.
sk: <strong>Pozor</strong>: táto funkcia môže preťažiť pomalšie servery.

en: <strong>database error</strong>
sk: <strong>chyba databázy</strong>

en: A <em>%1$s</em> item already exists in <em>%2$s</em>!
sk: Položka <em>%1$s</em> už v <em>%2$s</em> existuje!

en: A <em>%1$s</em> item with the link <em>%2$s</em> already exists in <em>%3$s</em>!
sk: Položka <em>%1$s</em> s odkazom <em>%2$s</em> už existuje v <em>%3$s</em>!

en: A CMS plugin that adds the capability to run an entire gallery focused website with zenphoto.
sk: Zásuvný modul CMS, ktorý poskytuje možnosť spracovať kompletnú, na gelérie zameranú, webstránku v Zenphote.

en: A brief description of your gallery. Some themes may display this text.
sk: Krátky popis vašej galérie. Niektoré témy tento text zobrazujú.

en: A category with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
sk: Kategória s Názvom/titlelink <em>%s</em> už existuje!

en: A comment has been placed in moderation on your album "%1$s".
sk: Nový komentár na moderáciu pre album "%1$s".

en: A comment has been placed in moderation on your article "%1$s".
sk: Nový komentár na moderáciu pre článok "%1$s".

en: A comment has been placed in moderation on your image "%1$s" in the album "%2$s".
sk: Nový komentár na moderáciu pre obázok "%1$s" v albume "%2$s".

en: A comment has been placed in moderation on your page "%1$s".
sk: Nový komentár na moderáciu pre stránku "%1$s".

en: A comment has been posted on your album "%1$s".
sk: Nový komentár pre album "%1$s".

en: A comment has been posted on your article "%1$s".
sk: Nový komentár pre článok "%1$s".

en: A comment has been posted on your image "%1$s" in the album "%2$s".
sk: Nový komentár pre obázok "%1$s" v albume "%2$s".

en: A comment has been posted on your page "%1$s".
sk: Nový komentár pre stránku "%1$s".

en: A connection to <em>Zenphoto.org</em> could not be established.
sk: Nepodario sa spojiť s <em>Zenphoto.org</em>.

en: A list of file suffixes to exclude. Separate with comma and omit the dot (e.g "jpg").
sk: Zoznam vynechaných koncoviek. Oddelujte čiarkou a nepíšte bodku (príklad "jpg").

en: A menu creation facility. The <em>Menu</em> tab admin interface lets you create arbitrary menu trees.
sk: Nástroj na vytváranie menu. Záložka mienu v administrátorskom prostredí vám umožní vytvárať ľubovoľné menu.

en: A page with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
sk: Stránka s názvom/Titlelink <em>%s</em> už existuje.

en: A password is required
sk: Potrebné heslo

en: A password is required for the page you requested
sk: K stánke, ktorú požadujete je potrebné heslo

en: A password is required to access this page.
sk: Na prístup k stánke je potrebné heslo

en: A plugin to print the most common HTML meta tags to the head of your site's pages. Tags are selected from existing Zenphoto info such as gallery description, tags, or Zenpage news categories.
sk: Zásuvný modul, ktorý zobrazuje najpoužívanejšie HTML meta tagy do hlavičky stránok vašej webstránky. Tagy sa vyberajú z existujúcich informácií Zenphota, ako je popis galérie, tagy či kategórie článkov.

en: A reminder hint for the password.
sk: Nápoveda pre heslo.

en: A reset request has been sent.
sk: Požiadavka na obnovenie bola odoslaná.

en: A search engine friendly <em>titlelink</em> (aka slug) without special characters to be used in URLs is generated from the title of the currently chosen language automatically. You can edit it manually later after saving if necessary.
sk: <em>Titlelink</em> (zvaný tiež slug) priateľský pre vyhľadávače bez špeciálnych znakov použitých v URL bude automaticky generovaný z názvu v zvolenom jazyku. Môžete ho po uložení manuálne zmeniť.

en: A simpler web album
sk: Jednoduchá galéria fotografií

en: A tag with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
sk: Tag s Názvom/Titlelink <em>%s</em> už existuje!

en: A theme based on the design from <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Douglas Bowman</a>. This theme is licensed under the <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5</a> License.
sk: Téma vychádzajúca s designu <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Douglas Bowman</a>. Táto téma je licencovaná podľa licencie <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5</a>.

en: A tool to send e-mails to all registered users who have provided an e-mail address.
sk: Nástroj na posielanie mailov všetkým zaregistrovaným používateľom, ktorý poskytli mailovú adresu.

en: A tool to send e-mails to all registered users who have provided an e-mail address. There is always a copy sent to the current admin and all e-mails are sent as <em>blind copies</em>.
sk: Nástroj na posielanie mailov všetkým zaregistrovaným používateľom, ktorý poskytli mailovú adresu. Kópia sa vždy pošle aktuálnemu administrátorovi a všetky maily sa posielajú ako neviditeľné kópie (Bc).

en: AI Focus
sk: AI ostrenie

en: About to create tables
sk: Pripravené vytvoriť tabuľky

en: About to update tables
sk: Pripravené aktualizovať tabuľky

en: Access token
sk: Prístupová značka

en: Access token secret
sk: Tajná otázka prístupovej značky

en: Acknowledgments
sk: Potvrdenie

en: Action
sk: Akcia

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Add <em>span</em> tags
sk: Pridať tagy <em>span</em>

en: Add Article
sk: Pridať článok

en: Add Comment
sk: Pridať komentár

en: Add Menu Items
sk: Pridať položky menu

en: Add Menu set
sk: Pridať skupinu menu

en: Add Page
sk: Pridať stránku

en: Add a comment
sk: Pridať komentár

en: Add a comment:
sk: Pridať komentár:

en: Add a file suffix to be handled by the plugin
sk: Pridanie prípony súboru bude spravovať zásuvný modul

en: Add all the tags entered above.
sk: Pridať všetky tagy vpísané vyššie.

en: Add an unsharp mask to images and/or thumbnails.
sk: Doostrovanie obrázkov a/alebo miniatúr.

en: Add file suffix
sk: Pridať príponu súboru

en: Add tags
sk: Pridať tagy

en: Add tags to articles
sk: Pridať tagy k článku

en: Add tags to images
sk: Pridať k obrázkom tagy

en: Add tags to the list by entering their names in the input fields of the <em>New tags</em> list. Then press the <em>Add tags</em> button
sk: Nové tagy pridáte tak, že do zoznamu <em>Nové tagy</em> vpíšete požadované výrazy. Potom len kliknete na <em>Pridať tagy</em>.

en: Additionally a sitemapindex file is created that points to the separate ones above. You can reference this sitemapindex file in your robots.txt file or submit its url to services like Google via <code>www.yourdomain.com/zenphoto/index.php?sitemap</code>
sk: Naviac sa vytvorí index mapy stránok, ktorý odkazuje na tie samostatné vyššie. Môžete zverejniť mapu stránok vo svojom súbore robots.txt alebo odoslat URL do služby ako napr. Google použitím <code>www.yourdomain.com/zenphoto/index.php?sitemap</code>

en: Address fields
sk: Polia adresy

en: Address information
sk: Adresa

en: Adds a theme function printAlbumMenu() to print an album menu either as a nested list (context sensitive) or as a dropdown menu.
sk: Pridá do témy funkciu printAlbumMenu() na zobrazenie menu albumov buď ako zoznam alebo ako roztváraciu ponuku.

en: Adds a theme function to call a slideshow either based on jQuery (default) or Flash using Flowplayer3 if installed.
sk: Pridáva do témy funkciu vytvoriť prezentáciu postavenú na jQuery (štandard) alebo Flash s použitím Flowplayer3 ak je nainštalovaný.

en: Adds several theme functions to enable images, album, news, or pages to be rated by users. <p class='notebox'><strong>Legal note:</strong> Use the <em>Disguise IP</em> option if your country considers IP tracking a privacy violation.</p>
sk: Pridáva niekoľko funkcií, ktoré umožňujú používateľom hodnotiť obrázky, albumy, správy či stránky. <p class='notebox'><strong>Právna poznámka:</strong> Použite funkciu <em>Zamaskovať IP</em> ak je vo vašej krajine považované sledovanie IP za porušenie súkromia.</p>

en: Adds static HTML cache functionality to Zenphoto.
sk: Pridáva do Zenphota funkciu štatickej HTML vyrovnávacej pamäti.

en: Admin
sk: Administrátor

en: Admin Toolbox
sk: Administrátorká sekcia

en: Admin login
sk: Prihlásenie administrátora

en: Admin page requests will be ignored after this many failed tries.
sk: Dopyt na administrátorské stránky bude ignorovaný po tomto počte pokusov.

en: Administrator class <em>%s</em> is active.
sk: Administrátorská trieda <em>%s</em> je aktívna.

en: Administrators
sk: Administrátori

en: Afrikaans
sk: Afrikánčina

en: Aging
sk: Starnutie

en: Albanian
sk: Albánčina

en: Album %1$u of %2$u
sk: Album %1$u z %2$u

en: Album Description:
sk: Popis albumu:

en: Album Navigation
sk: Navigácia albumu:

en: Album RSS
sk: RSS albumov

en: Album RSS feed
sk: RSS kanál albumu

en: Album Thumbnails
sk: Miniatúry albumu

en: Album Title
sk: Názov albumu

en: Album already exists.
sk: Album už existuje.

en: Album cache purged
sk: Vyrovnávacia pamäť albumov bola vymazaná

en: Album date
sk: Dátum albumu

en: Album delete failed
sk: Vymazanie albumu sa nepodarilo

en: Album folder:
sk: Zložka albumu:

en: Album guest user:
sk: Neregistrovaný používateľ albumu:

en: Album index
sk: Index albumov

en: Album is empty
sk: Album je prázdny

en: Album link: <em>zenpage_albumlink</em>
sk: Odkaz na album: <em>zenpage_albumlink</em>

en: Album menu item <em>%s</em> added
sk: Položka menu albumu <em>%s</em> pridaná

en: Album name:
sk: Názov albumu:

en: Album not found
sk: Album nebol nájdený

en: Album password:
sk: Heslo albumu:

en: Album theme:
sk: Téma albumu:

en: Album thumbnail
sk: Miniatúra albumu

en: Album thumbnail default
sk: Základná miniatúra albumu

en: Album thumbnail.
sk: Miniatúra albumu.

en: Album thumbnails  (custom)
sk: Miniatúry albumov (zmenené)

en: Album thumbnails (standard)
sk: Miniatúry albumov (štandard)

en: Album title
sk: Názov albumu

en: Album watermarks:
sk: Vodoznak albumu:

en: Album will be deleted when changes are applied.
sk: Album bude vymazaný keď sa aplikujú zmeny.

en: Albums
sk: Albumy

en: Albums %1$u-%2$u of %3$u
sk: Albumy %1$u-%2$u z %3$u

en: Albums (%1$s) &amp; Images (%2$s)
sk: Albumy (%1$s) &amp; Obrázky (%2$s)

en: Albums (%s)
sk: Albumy (%s)

en: Albums (dynamic)
sk: Albumy (dynamické)

en: Albums Index
sk: Index albumov

en: Albums RSS
sk: RSS albumov

en: Albums folder size: <strong>%s</strong>
sk: Veľkosť zložky albumov: <strong>%s</strong>

en: Albums to clean:
sk: Albumu na prečistenie:

en: Albums:
sk: Albumy:

en: All Albums
sk: Všetky albumy

en: All Zenpage categories
sk: Všetky kategórie Zenpage

en: All Zenpage news categories
sk: Všetky kategórie Zenpage

en: All Zenpage pages
sk: Všetky Zenpage stránky

en: All articles
sk: Všetky články

en: All attempts
sk: Všetky pokusy

en: All categories
sk: Všetky kategórie

en: All download file entries cleared from the database
sk: Všetky záznamy sťahovaných súborov boli odstránené z databázy

en: All galleries
sk: Všetky galérie

en: All hitcounters have been set to zero
sk: Počítadlá boli vynulované

en: All menu items
sk: Všetky položky menu

en: All news
sk: Všetky správy

en: All pages
sk: Všetky stránky

en: All ratings have been set to <em>unrated</em>.
sk: Všetky hodnotenia boli nastavené na <em>nehodnotené</em>.

en: All rights
sk: Všetky práva

en: Allow Comments
sk: Povoliť komentáre

en: Allow ZIP files
sk: Povoliť ZIP archívy

en: Allow anonymous posting
sk: Povoliť anonymné komentáre

en: Allow cloud
sk: Povoliť skupinu

en: Allow comments on
sk: Povoliť komentáre

en: Allow images to be scaled up to the requested size. This could result in loss of quality, so it's off by default.
sk: Povoliť zväčšovanie obrázkov na požadovanú veľkosť. Keďže táto funkcia môže znamenať stratu kvality obrázkov je štandardne vypnutá.

en: Allow private postings
sk: Povoliť súkromné komentáre

en: Allow search
sk: Povoliť vyhľadávanie

en: Allow upscale:
sk: Povoliť zväčšovanie:

en: Allow users to change their vote. If Show previous vote is chosen, the stars will reflect the last vote of the viewer. Otherwise they will reflect the current rating.
sk: Povoľuje používateľom zmeniť ich hlasovanie. Ak je zvolené Zobraziť predchádzajúce hodnotenie, hviezdy zobrazia predchádzajúce hodnotenie používateľa. Inak budú zobrazovať aktuálny stav hodnotenia.

en: Allowed characters
sk: Povolené znaky

en: Allowed maps
sk: Povolené mapy

en: Allowed tags:
sk: Povolené HTML tagy:

en: Allowed: %s kb
sk: Povolených: %s kb

en: Allows only users with Admin or Manage All rights to change the publish state of objects.
sk: Zmena stavu zverejnenia objektov je povolená iba používateľom s právami Admin a Upravovať všetko.

en: Allows setting language locale through the URI.
sk: Povoliť nastavenie lokálneho jazyka použitím URI.

en: Allows the user access to the "filemanager" located on the upload: files sub-tab.
sk: Umožňuje používateľom prístup do "správcu súborov", ktorý je v záložke nahrávania.

en: Alter
sk: Zmeniť

en: Altitude
sk: Nadmorská výška

en: Altitude Reference
sk: Nadmorská výška - referencie

en: Amount
sk: Sila

en: Amount of memory allocated to Gmagick/Imagick in megabytes. Set to <strong>0</strong> for unlimited memory.
sk: Limit pamäti, ktorá je pridelená Gmagick/Imagick v MB. Pre neobmedzenú pamäť nastavte <strong>0</strong>.

en: An article with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
sk: Článok s názvom/Titlelink <em>%s</em> už existuje!

en: An attempt at cross site reference forgery has been blocked.
sk: Pokus Cross-Site Request Forgery bol blokovaný.

en: An error occurred while copying files. Please delete manually the new theme directory '%s' and retry or copy files manually.
sk: Pri kopírovaní nastala chyba. Manuálne odstrante zložku novej témy  '%s' a zopakujte kopírovanie manuálne.

en: An image crop tool. Places an image crop button in the image utilities box of the images tab.
sk: Nástroj na orez obrázkov. Pridá tlačítko orezu do pola nástrojov obrázku v záložke obrázkov.

en: An importer for <strong>Wordpress 3.x</strong> to the Zenpage CMS plugin that imports the following:
sk: Importér <strong>Wordpress 3.x</strong>, ktorý do zásuvného modulu Zenpage CMS naimportuje nasledujúce:

en: An importer for Wordpress posts and pages to Zenpage.
sk: Nástroj na import stránok a článkov z Wordpressu do Zenphota.

en: Analyze searches
sk: Analyzovať vyhľadávania

en: Anonymous
sk: Anonym

en: Anonymous posting
sk: Anonymný komentár

en: Aperture
sk: Clona

en: Aperture Priority
sk: Priorita uzávierky

en: Aperture Priority AE
sk: Priorita uzávierky AE

en: Append this string to truncated titles.
sk: Pridať tento riadok k skráteným názvom.

en: Applied
sk: Použité

en: Applies to <em>admin</em> editable text other than for Zenpage pages and news articles.
sk: Aplikuje sa na texty editovateľné <em>administrátorom</em> mimo Zenpage stránok a článkov.

en: Applies to editing on the Zenpage <em>pages</em> and <em>news</em> tabs.
sk: Aplikuje sa na editovanie v záložkách <em>stánky</em> a <em>správy</em>.

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply <em>effect</em> to images shown via the <code>printAlbumThumbImage()</code> function.
sk: Použiť <em>efekt</em> na obrázky zobrazené funkciou: printAlbumThumbImage()</code>.

en: Apply <em>effect</em> to images shown via the <code>printCustomAlbumThumbImage()</code> function.
sk: Použiť <em>efekt</em> na obrázky zobrazené funkciou: <code>printCustomAlbumThumbImage()</code>.

en: Apply <em>effect</em> to images shown via the <code>printDefaultSizedImage()</code> function.
sk: Použiť <em>efekt</em> na obrázky zobrazené cez <code>printDefaultSizedImage()</code>.

en: Apply <em>effect</em> to images shown via the <code>printImageThumb()</code> function.
sk: Použiť <em>efekt</em> na obrázky zobrazené funkciou: <code>printImageThumb()</code>.

en: Apply <em>effect</em> to images shown via the custom image functions when <em>thumbstandin</em> is set.
sk: Použiť <em>efekt</em> na obrázky zobrazené funkciou zmenené miniatúry, ak je aktivované <em>thumbstandin</em>.

en: Apply <em>effect</em> to images shown via the custom image functions.
sk: Použiť <em>efekt</em> na obrázky zobrazené funkciou zmenených obrázkov.

en: Apply <img src="%1$s/lock.png" alt=""/> over thumbnails of <em>password protected</em> images and albums,
    																						 <img src="%1$s/action.png" alt=""/> over thumbnails of <em>un-published</em> albums  images,
    																						 <img src="%1$s/new.png" alt=""/> over thumbnails of <em>"new"</em> images and albums,
    																						 and <img src="%1$s/GPS.png" alt=""/> over thumbnails of <em>geocoded</em> images
sk: Použiť <img src="%1$s/lock.png" alt=""/> na miniatúry <em>heslom chránených</em> obrázkov a albumov,
    																						 <img src="%1$s/action.png" alt=""/> na miniatúry<em>nezverejnených</em> albumov a obrázkov,
    																						 <img src="%1$s/new.png" alt=""/> na miniatúry <em>"nových"</em> obrázkov a albumov,
    																						 and <img src="%1$s/GPS.png" alt=""/> na miniatúry obrázkov <em>s GPS</em>

en: Apply all the changes entered above.
sk: Aplikovať všetky zmeny zadané vyššie.

en: Apply the cropping
sk: Aplikovať orez

en: Apply this effect to the index page image.
sk: Použiť tento efekt na obrázok indexovej stránky.

en: Approve
sk: Schváliť

en: Approve this comment
sk: Schváliť komentár

en: Approve this message (not SPAM
sk: Schváliť správu (nie je to SPAM

en: Approve this message (not SPAM)
sk: Schváliť správu (nie je to SPAM)

en: Arabic (Algeria)
sk: Arabština (Alžír)

en: Arabic (Bahrain)
sk: Arabština (Bahrain)

en: Arabic (Egypt)
sk: Arabština (Ägypten)

en: Arabic (Iran)
sk: Arabština (Irán)

en: Arabic (Iraq)
sk: Arabština (Irak)

en: Arabic (Jordan)
sk: Arabština (Jordánsko)

en: Arabic (Kuwait)
sk: Arabština (Kuvajt)

en: Arabic (Lebanon)
sk: Arabština (Libanon)

en: Arabic (Libya)
sk: Arabština (Lýbia)

en: Arabic (Morocco)
sk: Arabština (Maroko)

en: Arabic (Oman)
sk: Arabština (Omán)

en: Arabic (Qatar)
sk: Arabština (Katar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
sk: Arabština (Saudská Arábia)

en: Arabic (Sudan)
sk: Arabština (Sudán)

en: Arabic (Syria)
sk: Arabština (Sýria)

en: Arabic (Tunisia)
sk: Arabština (Tunisko)

en: Arabic (United Arab Emirates)
sk: Arabština (Spojené arabské emiráty)

en: Arabic (Yemen)
sk: Arabština (Jemen)

en: Archive
sk: Archív

en: Archive Rule
sk: Pravidlo pre archív

en: Archive View
sk: Archív

en: Are you Absolutely Positively sure you want to delete the album? THIS CANNOT BE UNDONE!
sk: Ste si istý, že chcete vymazať tento album? TOTO JE NEVRATNÁ AKCIA!

en: Are you sure you want to delete all selected items? THIS CANNOT BE UNDONE!
sk: Ste si istí, že chcete vymazať všetky označené položky? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Are you sure you want to delete the checked items?
sk: Ste si istý, že chcete vymazať označené položky?

en: Are you sure you want to delete the image? THIS CANNOT BE UNDONE!
sk: Ste si istý, že chcete vymazať tento obrázok? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Are you sure you want to delete this %s?
sk: Ste si istí, že chcete vymazať %s?

en: Are you sure you want to delete this article? THIS CANNOT BE UNDONE!
sk: Ste si istý, že chcete vymazať tento článok? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Are you sure you want to delete this category? THIS CANNOT BE UNDONE!
sk: Ste si istí, že chcete vymazať túto kategóriu? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Are you sure you want to delete this comment?
sk: Ste si istý, že chcete vymazať tento komentár?

en: Are you sure you want to delete this entire album?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť tento album kompletne?

en: Are you sure you want to delete this group?
sk: Ste si istí, že chcete vymazať túto skupinu?

en: Are you sure you want to delete this page? THIS CANNOT BE UNDONE!
sk: Ste si istý, že chcete vymazať túto stránku? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Are you sure you want to delete this user?
sk: Naozaj chcete vymazať tohoto používateľa?

en: Are you sure you want to select this image for deletion?
sk: Ste si istý, že chcete označit tento obrázok na vymazanie?

en: Arguments:
sk: Parametre:

en: Article
sk: Článok

en: Article <em>%s</em> added
sk: Článok <em>%s</em> pridaný

en: Article <em>%s</em> added but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
sk: Článok <em>%s</em> bol pridaný, ale musíte mu ešte dať <strong>názov</strong> pred zverejnením!

en: Article <em>%s</em> updated
sk: Článok <em>%s</em> aktualizovaný!

en: Article <em>%s</em> updated but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
sk: Článok <em>%s</em> bol aktualizovaný, ale musíte mu ešte dať <strong>názov</strong> pred zverejnením!

en: Article delete failed!
sk: Vymazanie článku zlyhalo!

en: Article successfully deleted!
sk: Článok vymazaný úspešne!

en: Articles
sk: Články

en: Articles (%s)
sk: Články (%s)

en: Articles per page (admin)
sk: Článkov na stránke (admin)

en: Articles per page (theme)
sk: Článkov na stránke (téma)

en: Artist
sk: Umelec

en: Assign
sk: Nastaviť

en: Assign %s as your album theme
sk: Nastaviť %s ako tému albumu

en: Assign user to
sk: Priradiť používateľov do

en: Assign users
sk: Priradiť používateľov

en: Assign users to groups.
sk: Pridať používateľov do skupiny.

en: Attaches "Image effects" to images and thumbnails.
sk: Priradené "efekty" k obrázkom a miniatúram.

en: Attempt threshold
sk: Prah pokusov

en: Authenticate user
sk: Schváliť používateľa

en: Authentication error; not a valid OpenID.
sk: Chyba overenia; OpenID nie je platné.

en: Author
sk: Autor

en: Author:
sk: Autor:

en: Author: %1$s
    Email: %2$s
    Website: %3$s
    Comment:
    
    %4$s
sk: Autor: %1$s
    E-Mail: %2$s
    Webstránka: %3$s
    Komentár:
    
    %4$s

en: Authorization class <em>%s</em> is active.
sk: Authorizačná trieda <em>%s</em> je aktívna.

en: Auto + Red Eye Reduction
sk: Auto + Redukcia červených očí

en: Auto Selected
sk: Automatický výber

en: Auto backup will keep only this many backup sets. Older sets will be removed.
sk: Automatická záloha bude uchovávať iba toľkoto záloh. Staršie budú vymazané.

en: Auto renew
sk: Automatické obnovenie

en: Auto rotate images:
sk: Automaticky obracať obrázky:

en: Auto, Continuous
sk: Automatické, súvislo

en: Auto, Focus button
sk: Automatické, tlačidlo ostrenia

en: Auto-generate
sk: Automaticky vygenerovať

en: Automatically increments hitcounters on Zenphoto objects viewed by a "visitor".
sk: Automaticky zvyšuje počítadlá Zenphoto objektov prezerných "návštevníkom".

en: Automatically renew the subscription if the user visits during the warning period.
sk: Automaticky obnoviť členstvo ak sa používateľ počas tejto doby prihlási.

en: Automatically rotate images based on the EXIF orientation setting.
sk: Automatické obracanie obrázkov je postavené na informáciach z EXIF dát.

en: Autoplay
sk: Autoštart

en: Av
sk: AV

en: Available Plugins
sk: Dostupné zásuvné moduly

en: Available sitemap files:
sk: Dostupné súbory mapy stránky:

en: Average
sk: Priemer

en: Avoid clicking &ldquo;Post&rdquo; more than once.
sk: Neklikajte viac ráz na &ldquo;Odoslaťt&rdquo;.

en: Baby
sk: Dieťa

en: Back
sk: Späť

en: Back to the album list
sk: Späť na zoznam albumov

en: Back to the top 10 lists
sk: Späť na najlepších 10

en: Back to top
sk: Naspäť hore

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color for the timeline before the buffer bar fills it. The same background color is also used in the volume slider.
sk: Farba pozadia časovej osy kým sa zaplní vyrovnávacia pamäť. Rovnaká farba sa používa aj pre jazdca hlasitosti.

en: Background color of the controls.
sk: Farba pozadia pre ovládacie prvky prehrávača.

en: Backup and Restore your Database
sk: Zálohovať a obnoviť vašu databázu

en: Backup and restore your gallery database.
sk: Zálohovať a obnoviť databázu vašej galérie.

en: Backup the Database
sk: Zálohovať databázy

en: Backup the tables in your database.
sk: Zálohovať tabuľky databázy.

en: Backup/Restore
sk: Záloha/Obnovenie

en: Backups to keep
sk: Zálohy, ktoré sa majú uchovať

en: Bad album object parameter to newImage(%s)
sk: Nesprávny parametek objektu albumu newImage(%s)

en: Bad filename suffix in newImage(%s)
sk: Nesprávna prípona súboru v newImage(%s)

en: Bad gallery in instantiation of album %s.
sk: Nesprávna galéria pri inštalovaní albumu %s.

en: Banned IPs
sk: Zabanované IPs

en: Banned users
sk: Zabanovaný používateľ

en: Based on Effervescence 1.1 with multiple personalities (slimbox, simpleviewer and smoothgallery) added. Select different color schemes and personalities from the Admin Options tab.
sk: Postavené na Effervescence 1.1 s viacerými pridanými možnosťami perzonalizácie (slimbox, simpleviewer a smoothgallery). Farebné schémy a perzonalizácie nastavíte v záložke Administrátorské nastavenia.

en: Basque (Basque)
sk: Baskitština

en: Be sure you have uploaded the complete Zenphoto package. You must have at least the <em>en_US</em> folder.
sk: Uistite sa, že ste nahrali kompletný balík Zenphota. Musíte mať minimálne zložku <em>en_US</em>.

en: Begin table creation
sk: Spustiť vytváranie tabuliek

en: Begin table updates
sk: Spustiť aktualizáciu tabuliek

en: Belarusian
sk: Bieloruština

en: Bengali
sk: Bengálština

en: Black & White
sk: Čiernobiele

en: Black and White
sk: Čiernobiele

en: Blocked access
sk: Blokovaný prístup

en: Blocked album
sk: Blokovaný album

en: Blocks access from an IP address which has had multiple failed attempts to access the administration pages.
sk: Blokovať prístup z IP adresy, z ktorej sa niekto pokúsil viackrát neúspešne vstúpiť na administrátorské stránky.

en: Bright+
sk: Jas+

en: Bright-
sk: Jas-

en: Browser default
sk: Nastavené prehliadačom

en: Bugtracker
sk: Zoznam chýb

en: Bulb
sk: žiarovka

en: Bulgarian
sk: Bulharština

en: Button color when the mouse is positioned over them.
sk: Nastavuje farbu tlačítok keď sa nad ne nastaví jazdec myši.

en: Byline Title
sk: Byline titul

en: CAPTCHA font size
sk: Veľkosť písma CAPTCHA

en: CAPTCHA generator:
sk: CAPTCHA generátor:

en: CAPTCHA generator: <strong>%s</strong>
sk: CAPTCHA generátor: <strong>%s</strong>

en: CAPTCHA length
sk: Dĺžka CAPTCHA

en: CAPTCHA verification failed.
sk: Kontrola CAPTCHA zlyhala.

en: Cache control
sk: Nastavenie vyrovnávacej pamäti

en: Cache has been purged.
sk: Vyrovnávacia pamäť bola vymazaná.

en: Cache newly uploaded images.
sk: Nahrať najnovšie obrázky do vyrovnávacej pamäti

en: Cache the album
sk: Nahrať album do vyrovnávacej pamäti

en: Cache the album %s
sk: Nahrať album %s do vyrovnávacej pamäti

en: Cache: [<code>%s</code>]
sk: Vyrovnávacia pamäť: [<code>%s</code>]

en: Cambodian
sk: Kambodžština

en: Camera Maker
sk: Výrobca fotoaparátu

en: Camera Model
sk: Model fotoaparátu

en: Can only use download_file() if archive is in memory. Redirect to file otherwise, it is faster.
sk: Ak je archív v pamäti dá sa použiť iba download_file(). Inak presmerujte na súbor, je to rýchlejšie.

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot create new theme.
sk: Nedá sa vytvoriť nová téma.

en: Cannot edit this file!
sk: Tento súbor nemôžete upravovať!

en: Cannot find theme directory "%s" to copy!
sk: Zložka témy "%s" nenájdená, nedá sa skopírovať!

en: Cannot migrate rights to version %1$s (Zenphoto_Authority supports only %2$s and %3$s.)
sk: Presun práv do verzie %1$s sa nemôže uskutočniť (Zenphoto_Authority podporuje iba %2$s a %3$s.)

en: Cannot move, copy, or rename to a dynamic album.
sk: Nie je možné presunúť, skopírovať alebo premenovať ako dynamický album.

en: Cannot move, copy, or rename to a subalbum of this album.
sk: Nie je možné presunúť, skopírovať alebo premenovať ako podalbum tohoto albumu.

en: Cannot rename an image to a different suffix
sk: Prípona tohto obrázku sa nedá prepísať

en: Cannot set or reset variable:
sk: Nedá sa obnoviť ani nastaviť premennú:

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Categories
sk: Kategórie

en: Categories:
sk: Kategorien:

en: Categories:
sk: Kategórie:

en: Category
sk: Kategórie

en: Category  delete failed!
sk: Vymazanie kategórie zlyhalo!

en: Category <em>%s</em> added
sk: Pridané kategórie <em>%s</em>

en: Category <em>%s</em> added but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
sk: Kategória <em>%s</em> pridaná, ale musíte jej dať <strong>názov</strong> pred zverejnením!

en: Category successfully deleted!
sk: Vymazanie kategórie úspešné!

en: Category updated!
sk: Kategória aktualizovaná!

en: Causes the stored IP addressed to be hashed so as to avoid privacy tracking issues.
sk: Spôsobí rozsekanie uložených IP adries, aby sa zabránilo narušeniu súkromia.

en: Center
sk: Stred

en: Center of Pixel Array
sk: Stred pixlového pola

en: Center-weighted
sk: Centrálne vyvážené

en: Change <em>Threshold</em> values
sk: Zmeniť hodnoty <em>prahu</em>

en: Change frequency - Zenpage news categories
sk: Frekvencia zmeny – Zenpage kategórie správ

en: Change frequency - Zenpage news index
sk: Frekvencia zmeny – Zenpage idnex správ

en: Change frequency - Zenpage pages
sk: Frekvencia zmeny – Zenpage stránky

en: Change frequency - Zenphoto index
sk: Frekvencia zmeny - Zenphoto Index

en: Change frequency - albums
sk: Frekvencia zmeny – albumy

en: Change frequency - images
sk: Frekvencia zmeny – obrázky

en: Change frequency: Zenpage news articles
sk: Frekvencia zmeny – Zenpage články správ

en: Change log
sk: Zoznam zmien

en: Change plugin options
sk: Zmeniť nastavenia zásuvného modulu

en: Change the filesystem character set define to %1$s.<br />If you do not know the character set try "%2$s"
sk: Zmena znakovej sady systému na %1$s. <br />Ak neviete aká znaková sada sa používa skúste  "%2$s"

en: Change the permissions on the <code>%1$s</code> folder to be writable by the server (<code>chmod 777 %2$s</code>)
sk: Zmeňte práva pre zložku <code>%1$s</code>, aby doň server mohol zapisovať (<code>chmod 777 %2$s</code>)

en: Changes applied
sk: Zmeny použité

en: Changes the color of the Flowplayer's background canvas. By default the canvas is all black. You can specify a value of -1 and the background will not be drawn (only the video will be visible).
sk: Zmení farbu pozadia plátna za prehrávačom. Štandardne je nastavená na čiernu. Môžete nastaviť hodnotu na -1 a pozadie sa nebude vykreslovať (bude viditeľné iba video).

en: Character set
sk: Znaková sada

en: Character sets <span style="color:gray">shown in gray</span> have no character translation support.
sk: Znakové sady zobrazované <span style="color:gray">šedo </span> nemajú podporu prekladu znakov.

en: Charset:
sk: Znaková sada:

en: Check <em>Edit Titlelink</em> if you need to customize how the title appears in URLs. Otherwise it will be automatically updated to any changes made to the title. If you want to prevent this check <em>Enable permaTitlelink</em> and the titlelink stays always the same (recommended if you use Zenphoto's multilingual mode).
sk: Označte <em>Upraviť Titlelink</em> ak chcete upraviť ako sa zobrazuje názov v URL. Inak bude automaticky zmenený po akýchkoľvek aktualizáciách stránky. Ak chcete zamedziť takejto kontrole označte <em>Povoliť permaTitlelink</em> a titlelink ostane vždy rovnaký (odporúčané ak používate viacjazyčný mód Zenphota).

en: Check All
sk: Označiť všetko

en: Check each RSS feed you wish to activate.
sk: Označte, ktoré RSS kanály chcete aktivovať.

en: Check for update
sk: Skontrolovať aktualizáciu

en: Check if <em>media RSS</em> support is to be enabled. This support is used by some services and programs <em>(only Images RSS)</em>.
sk: Zapnutím aktivujete podporu <em>media RSS</em>. Tú používajú niektoré služby a programy <em>(len pre RSS obrázkov)</em>.

en: Check if CAPTCHA should be required.
sk: Aktivuje použitie CAPTCHA.

en: Check if you want to display a splash/cover image for the playlist. Since this playlist plugin only lists multimedia items the album thumbnail of course could also be special separate normal image and not one of the entries.
sk: Zvoľte ak chcete zobraziť titulný obrázok pre zoznam skladieb. Keďže zásuvný modul zoznamu skladieb vyhľadáva iba multimediálne objekty miniatúra albumu môže, samozrejme, byť aj normálny obrázok a nie jeden z obrázkov položiek.

en: Check if you want to enable static RSS feed caching. The cached file will be placed within the <em>cache_html</em> folder.<br /> Cache expire default is 86400 seconds (1 day  = 24 hrs * 60 min * 60 sec).
sk: Zapnutím, sa aktivuje nahrávanie vyrovnávaciej pamäti pre kanál RSS. Dočasné súbory sa ukladajú do zložky <em>cache_html</em>.<br /> Základná expirácia je nastavená na 86400 s (1 deň = 24 h, * 60 min * 60 s).

en: Check if you want to enable the <em>RSS enclosure</em> feature which provides a direct download for full images, movies etc. from within certain RSS reader clients <em>(only Images RSS)</em>.
sk: Zapnutím povolíte funkciu <em>Príloha RSS</em>, ktorá umožňuje niektorým RSS čítačkám zobrazovať link na priame stiahnutie plných obrázkov, videí atď. <em>(len pre RSS obrázkov)</em>.

en: Check if you want to show the image's description below the slideshow <em>[jQuery Cycle mode option]</em>.
sk: Zaškrtnite, ak chcete aby sa pod prezentáciou zobrazoval popis obrázkov <em>[jQuery-Cycle-Modus]</em>.

en: Check if you want to store the hitcount on RSS feeds.
sk: Označte ak chcete uchovávať poočet prístupov na kanál RSS

en: Check if you want to use your watermark on the images <em>[jQuery Cycle mode option]</em>.
sk: Zaškrtnutím sa na obrázky použije vodoznak <em>[jQuery-Cycle-Modus]</em>.

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, <code>database name</code>, and <code>Database host</code>.
sk: Skontrolujte <code>používateľa</code>, <code>heslo</code>, <code>názov databázy</code> a <code>hostiteľa databázy</code>.

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database host</code> and try again.
sk: Skontorlujte <code>používateľa</code>, <code>heslo</code> a <code>adresu servera</code> a skúste to znova.

en: Check the zp-config.php file to make sure you've got the right username, password, host, and database. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
sk: Skontolujte súbor zp-config.php či máte správne nastavené meno, heslo, hostiteľa a databázu. Ak ste ešte nevytvorili žiadnu databázu, teraz je ten správny čas.

en: Check this if you want to use the <em>menu_manager</em> plugin if enabled to build a custom menu instead of the separate standard ones. As standard menu set named "zenpage" is created and used automatically.
sk: Zapnite ak chcete použiť zásuvný modul <em>menu_manager</em> na vytvorenie upravenej ponuky namiesto štandardnej. Pretože štandardné menu "zenpage" je tvorené a používané automaticky.

en: Check this option if you are having issues with album password cookies not being retained. Setting the option causes zenphoto to use sessions rather than cookies.
sk: Zapnite túto možnosť ak máte problémy s cookies pre heslom chránené albumy. Toto nastavenie umožňuje zenphotu použiť namiesto cookies relácie.

en: Check those EXIF fields you wish displayed in image EXIF information.
sk: Vyberte si EXIF polia, ktoré chcete zobraziť v EXIF informáciách o obrázku.

en: Check to allow editing of Gallery data on the front-end pages. (Sometimes known as <em>Ajax</em> editing.)
sk: Označte ok chcete povoliť možnosť úprav z prednej stránky webstránky. (Niekedy sa táto funkcia nazýva aj <em>Ajax</em> upravovanie.)

en: Check to cause the filename of cached items to be obscured. This makes it difficult for someone to "guess" the name in a URL.
sk: Zakliknutím sa názvy súborov obrázkov vo vyrovnávacej pamäti skryjú. Sťaží to "hádanie" názvu v URL.

en: Check to display of the full size image with Colorbox.
sk: Zaškrtnutím sa v Colorbox-e bude zobrazovať obrázok v plnej veľkosti.

en: Check to enable album ZIP file download link.
sk: Aktivuje odkaz na ZIP archív albumu

en: Check to enable search form.
sk: Aktivovaním povolíte vyhľadávací formulár.

en: Check to enable slideshow for the <em>Smoothgallery</em> personality.
sk: Zaškrtnutím sa povolí prezentácia v <em>Smoothgallery</em>.

en: Check to enable. If a filter is enabled, viewers from in its associated list will not count hits.
sk: Zaškrtnutím aktivujete. Ak je tento filter aktívny prezerajúci na jeho zozname nebudú pripočítavaní do počítadiel.

en: Check to place a watermark on the heading image. (Image watermarking must be set.)
sk: Aktivuj pre vloženie vodoznaku do obrázku hlavičky (vodoznak musí byť zapnutý).

en: Check to place watermark image on default thumbnail images.
sk: Označením sa na štandardné miniatúry obrázkov umiestni vodoznak.

en: Check your username and password and try again.
sk: Skontroľujte prihlasovacie meno a heslo a skúste znova.

en: Checked produces an array of flags. Not checked produces a selector.
sk: Aktivovaním sa zobrazia vlajky. Deaktivácia zobrazí selektor.

en: Chinese (Hong Kong)
sk: Čínština (Hong Kong)

en: Chinese (People's Republic of China)
sk: Čínština (Čína)

en: Chinese (Taiwan)
sk: Čínština (Tajwan)

en: Choose a different database engine or install %s support in your PHP to clear this condition.
sk: Vyberte iný druh databázy alebo nainštalujte podporu %s do vášho PHP, aby ste vyriešili tento problém

en: Choose here any <em>un-published Zenpage page</em> (listed by <em>titlelink</em>) to act as your site's homepage instead the normal gallery index.
sk: Vyberte si <em>nezverejnenú stránku Zenpage</em> (zoradené podľa <em>titlelink</em>), ktorú budete používať namiesto indexu galérie ako domovskú stránku.

en: Choose if you want to link from the image entry to its image page directly or to the album page (if CombiNews mode is set for albums the link is automatically only linking to albums). This affects all links of the entry (<em>title</em>, <em>image</em> and the <em>visit gallery link</em>
sk: Vyberte či chcete, aby odkaz v príspevku o obrázku smeroval na stránku obrázku alebo na stránku albumu (ak je mód CombiNews nastavený na albumy odkaz je automaticky nastavený iba na albumy). Toto postihuje všetky odkazy v zápisoch (<em>titul</em>, <em>obrázok</em> a odkaz <em>prezrieť galériu</em>.

en: Choose the WEB service to use for rendering PowerPoint document.
sk: Vyberte si službu WEB, ktorou sa bude renderovať PowerPoint dokument.

en: Choose the WEB service to use for rendering TIFF images.
sk: Vyberte si službu WEB, ktorou sa bude renderovať TIFF obrázok.

en: Choose the WEB service to use for rendering pdf documents.
sk: Vyberte si službu WEB, ktorou sa bude renderovať pdf dokument.

en: Choose the kind of selector to be presented the viewer.
sk: Vyberte akým spôsobom budú môcť návštevníci vyberať

en: Chroma Saturation High
sk: Chromatická Saturácia High

en: Chroma Saturation Low(ORG)
sk: Chromatická Saturácia Low(ORG)

en: Chroma Saturation Normal(STD)
sk: Chromatická Saturácia Normal(STD)

en: City
sk: Mesto

en: City field
sk: Pole mesta

en: City:
sk: Mesto:

en: City<strong>%s</strong>:
sk: Mesto<strong>%s</strong>:

en: Class
sk: Trieda

en: Cleans the database and removes any orphan entries for comments, images, and albums.
sk: Prečistí databázu a odstráni všetky staré záznamy o komentároch, obrázkoch či albumoch.

en: Cleanup album and image names to be SEO friendly
sk: Prečistiť názvy albumov a obrázkov aby boli použitelné pre SEO

en: Clear album cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť albumu.

en: Clear all downloads from database
sk: Vyčistiť všetky sťahovania z databázy

en: Clear outdated downloads from database
sk: Vyčistiť databázu od starých sťahovaní

en: Clear search
sk: Vymazať vyhľadávanie

en: Clear tags
sk: Vymazať tagy

en: Clear tags of articles
sk: Odstrániť tagy z článku

en: Clear tags of images
sk: Vymazať tagy z obrázkov

en: Clear the static HTML cache. HTML pages will be re-cached as they are viewed.
sk: Vymaže HTML vyrovnávaciu pamäť. HTML stránky sa znovu nahrajú do vyrovnávacej pamäti ako budú prezerané.

en: Clear theme assignment
sk: Vymazať priradenie témy

en: Clear theme assignment for %s
sk: Vymazať priradenie témy pre %s

en: Clears the album's cached images.
sk: Vymazať obrázky z vyrovnávacej pamäte albumu.

en: Clears the image cache. Images will be re-cached as they are viewed.
sk: Vymaže vyrovnávaciu pamäť obrázkov. Tie sa znovu nahrajú do vyrovnávacej pamäti pri prezeraní.

en: Click <a href="?copyhtaccess" >here</a> to have setup replace your <em>.htaccess</em> file with the current version.
sk: Kliknite na  <a href="?copyhtaccess" >hier</a> a inštalácia prepíše váš aktuálny súbor <em>.htaccess</em> aktuálnou verziou.

en: Click here to attempt to create <a href="?Create_Database" >%s</a>.
sk: Skúste vytvoriť databázu kliknutím na <a href="?Create_Database" >%s</a>.

en: Click here to register for this site.
sk: Ak sa chcete zaregistrovať na telto stránke kliknite sem.

en: Click on the <em>Select files</em> button to use the file browser to select each file.
sk: Kliknite na <em>Vybrať súbory</em> a použite prehliadač súborov na vybranie každého súboru.

en: Click on the <em>Select files</em> button to use the file browser to select files.
sk: Kliknite na <em>Vybrať súbory</em> a použite prehliadač súborov na vybranie súborov.

en: Click on the image to change the thumbnail cropping.
sk: Kliknite na obrázok pre zmenu výrezu miniatúry.

en: Click on the image/page/article/category to include.
sk: Kliknutím na obrázok/stránku/článok/kategóriu ich pridáte.

en: Click on the right in the player control bar to view full size.
sk: Kliknite vpravo v lište ovládania, aby ste prepli na plnú veľkosť.

en: Click to edit...
sk: Kliknutím upravíte...

en: Close-up (Macro)
sk: Detail (Makro)

en: Closed for comments.
sk: Komentovanie už nie je možné.

en: Cloudy
sk: Zamračené

en: Codeblock 1
sk: Kódový blok 1

en: Codeblock 2
sk: Kódový blok 2

en: Codeblock 3
sk: Kódový blok 3

en: Codeblocks:
sk: Kódové bloky:

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Collapse all plugin options
sk: Zbaliť nastavenia zásuvných modulov

en: Collects and displays search criteria.
sk: Zhromažďuje a zobrazuje vyhľadávacie kritéria.

en: Color
sk: Farba

en: Color of the border of the player controls
sk: Farba okraja ovládacích prvkov prehrávača.

en: Color of the buffer. The buffer is the bar that indicates how much video data has been read into the player's memory.
sk: Nastavuje farbu vyrovnávacej pamäti. Linka vyrovnávacej pamäti ukazuje koľko dát z videa bolo načítaných do pamäti prehrávača.

en: Color of the player buttons: stop, play, pause and full screen.
sk: Nastavuje farbu tlačítok: zastaviť, prehrávať, pauza a na celú obrazovku.

en: Color of the progress bar. This is the bar in the timeline from zero time to the point where playback is at a given time.
sk: Nastavuje farbu stavu načítania. To je farba linky na časovej osy od nuloveho času až po bod kde sa práve nachádza prehrávanie.

en: Colorbox image type
sk: Typ obrázku Colorbox

en: Colorbox transition
sk: Colorbox prelínanie

en: CombiNews: Custom title (plural)
sk: CombiNews: Upravený titul (m. č.)

en: CombiNews: Custom title (singular)
sk: CombiNews: Upravený titul (j. č.)

en: CombiNews: Custom title - Number of image titles
sk: CombiNews: Upravený titul – počet titulov obrázkov

en: CombiNews: Gallery link
sk: CombiNews: Link na galériu

en: CombiNews: Gallery page link
sk: CombiNews: Odkaz na stránku galérie

en: CombiNews: Mode
sk: CombiNews: Mód

en: CombiNews: Show image description
sk: CombiNews: Zobraziť popis obrázku

en: CombiNews: Show image title
sk: CombiNews: Zobraziť titul obrázku

en: CombiNews: Sized image size
sk: CombiNews: veľkosť zmenšeného obrázku

en: CombiNews: Sort order
sk: CombiNews: Poradie

en: CombiNews: Thumbnail crop height
sk: CombiNews: výška orezu miniatúry

en: CombiNews: Thumbnail crop width
sk: CombiNews: šírka orezu miniatúry

en: CombiNews: Thumbnail crop x axis
sk: CombiNews: x osa orezu miniatúr

en: CombiNews: Thumbnail crop y axis
sk: CombiNews: y osa orezu miniatúr

en: CombiNews: Thumbnail height
sk: CombiNews: výška miniatúry

en: CombiNews: Thumbnail width
sk: CombiNews: šírka miniatúry

en: Comma-separated list of IP addresses to ignore.
sk: Zoznam IP adries oddelených čiarkou, ktoré sa majú ignorovať.

en: Comma-separated list of search bot user agent names.
sk: Zoznam vyhľadávacích botov oddelovaných čiarkov.

en: Comment could not be assigned!
sk: Komentár nemôže byť pridelený!

en: Comment forms will be presented on the checked pages.
sk: Formulár komentárov sa bude zobrazovať na označených stránkach.

en: Comment is anonymous
sk: Komentár je anonymný

en: Comment is approved
sk: Komentár je schválený

en: Comment is not anonymous
sk: Komentár nie je anonymný

en: Comment is private
sk: Komentár je súkromný

en: Comment is public
sk: Komentár je verejný

en: Comment is un-approved
sk: Komentár nie je schválený

en: Comment management
sk: Úprava komentáru

en: Comment posted
sk: komentár odoslaný

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Comments
sk: Komentáre

en: Comments deleted successfully.
sk: Komentáre úspešne vymazané

en: Comments disabled for selected items
sk: Pre označené položky sú komentáre zakázané

en: Comments enabled for selected items
sk: Pre označené položky sú povolené komentáre

en: Comments off
sk: Komentáre zakázané

en: Comments on
sk: Komentáre povolené

en: Comments on/off
sk: Komentáre zapnuté/vypnuté

en: Comments:
sk: Komentáre:

en: Comments: %d
sk: Komentáre: %d

en: Company field
sk: Pole firmy

en: Company field.
sk: Pole firmy.

en: Company<strong>%s</strong>:
sk: Firma<strong>%s</strong>:

en: Completed system check
sk: Kontrola systému ukončená

en: Compression quality for images and thumbnails generated by Zenphoto.
sk: Kvalita kompresie obrázkov a miniatúr použitá Zenphotom.

en: Compulsory Flash
sk: Vynútený blesk

en: Compulsory Flash, Return light detected
sk: Vynútený blesk, odraz svetla bol zaznamenaný

en: Compulsory Flash, Return light not detected
sk: Vynútený blesk, odraz svetla nebol zaznamenaný

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Confirm text
sk: Potvrdiť text

en: Connect to %s
sk: Pripojiť sa k %s

en: Connect to Database [<code>CONNECT</code> query failed]
sk: Pripojiť sa k databáze  [<code>Pripojenie</code> zlyhalo]

en: Connect to the database
sk: Pripojiť sa k databáze

en: Connect to the database [Database does not exist]
sk: Pripojiť k databáze [databáza neexistuje]

en: Connect to the database [You have not provided a database name]
sk: Pripojiť k databáze [Nezadali ste meno databázy]

en: Consider setting it <em>empty</em> if you get Database errors.
sk: Zvážte nastavenie na <em>prázdne</em> v nastavení databázy ak sa objavia chyby.

en: Consider setting it <em>empty</em> in your Database configuration.
sk: Zvážte nastavenie na <em>prázdne</em> v nastavení databázy

en: Consumer key
sk: Spotrebiteľský kľúč

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Contact us
sk: Kontaktujte nás

en: Contact us.
sk: Kontaktujte nás.

en: Content
sk: Obsah

en: Content:
sk: Obsah:

en: Continue refreshing the database.
sk: Pokračovať v aktualizácii databázy

en: Continue refreshing the metadata.
sk: Pokračovať v aktualizácii metadát

en: Continue!
sk: Pokračovať!

en: Continuous
sk: Súvisle

en: Contrast High(HARD)
sk: Vysoký kontrast (Stark)

en: Contrast Low(ORG)
sk: Nízky kontrast (ORG)

en: Contrast Normal(STD)
sk: Kontrast normálny (STD)

en: Contrast Setting
sk: Nastavenie kontrastu

en: Contrast+
sk: Kontrast+

en: Contrast-
sk: Kontrast-

en: Controls autohide
sk: Automatické skrývanie ovládania

en: Controls background color
sk: Farba pozadia ovládania

en: Controls background color gradient
sk: Farebný prechod pozadia ovládania

en: Controls border color
sk: Farba okraja ovládania

en: Controls buffer color
sk: Farba vyrovnávacej pamäti

en: Controls buffer gradient
sk: Farba prechodu vyrovnávacej pamäti

en: Controls button color
sk: Farba tlačítok

en: Controls duration color
sk: Farba celkovej dĺžky

en: Controls hover button color
sk: Farba tlačítok pri prechode myšou

en: Controls progress bar color
sk: Farba stavu načítania

en: Controls progress bar gradient
sk: Farba prechodu stavu načítania

en: Controls slider color
sk: Farba jazdca

en: Controls slider gradient
sk: Farba prechodu jazdca

en: Controls the number of images on a page. You might need to change this after switching themes to make it look better.
sk: Určuje počet obrázkov na stránke. Túto hodnotu bude možno nutné zmeniť po zmene témy, aby vyzerala lepšie.

en: Controls time color
sk: Farba časomiery

en: Convert linefeeds to new lines (br)
sk: Konvertovať linefeeds do nových riadkov (br)

en: Converter
sk: Konvertor

en: Cool
sk: Studené

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copyright Holder
sk: Vlastník práv

en: Copyright Notice
sk: Poznámka k právam

en: Could not Find IFD1
sk: Nepodarilo sa nájsť Find IFD1

en: Could not Find InteroperabilityIFD
sk: Nepodarilo sa nájsť InteroperabilityIFD

en: Could not Find SubIFD
sk: Nepodarilo sa nájsť SubIFD

en: Could not access file:
sk: Prístup k súboru zamietnutý:

en: Could not access the <strong>%1$s</strong> database (<code>%2$s</code>).
sk: Nedá sa pripojiť k databáze <strong>%1$s</strong> (<code>%2$s</code>).

en: Could not add %s to archive because the filename is too long.
sk: Súbor %s sa nedá pridať do archívu, pretože jeho názov je príliš dlhý.

en: Could not connect to <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>
sk: Nepodarilo sa spojiť s <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>

en: Could not create bzip2 file.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť bzip2.

en: Could not create directory for the new theme
sk: Nedá sa vytvoriť zložka pre novú tému

en: Could not create gzip file.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť gzip.

en: Could not create tar file.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť tar.

en: Could not create the FileStore directory %s. Please check the effective permissions.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť FileStore zložku %s. Skontrolujte oprávnenia.

en: Could not create zip file.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť ZIP.

en: Could not execute:
sk: Nedá sa spustiť:

en: Could not extract from %s it is corrupt.
sk:  %s sa nedá rozbaliť. Archív je poškodený.

en: Could not instantiate mail function.
sk: Funkcia mailu sa nedá konkretizovať.

en: Could not open %s for writing.
sk: %s sa nedá otvoriť na zapísanie.

en: Could not open file %s for reading. It was not added.
sk: Súbor %s sa nedá otvoriť na čítanie. Nebol pridaný.

en: Could not open sfx module from %s
sk: sfx modul z %s sa nedá otvoriť.

en: Could not redirect to server: %s
sk: Nedá sa presmerovať na server: %s

en: Could not save!
sk: Nedá sa uložiť!

en: Could not write file. Please check its write permissions
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť. Skontrolujte oprávnenia.

en: Count the articles instead.
sk: Spočítať namiesto toho články.

en: Counter
sk: Počítadlo

en: Country
sk: Štát

en: Country field
sk: Pole štátu

en: Country/Primary Location Code
sk: Krajina/Kód primárneho miesta

en: Country/Primary Location Name
sk: Krajina/Názov primárneho miesta

en: Country:
sk: Okres:

en: Country<strong>%s</strong>:
sk: Štát<strong>%s</strong>:

en: Counts of downloads
sk: Počet sťahovaní

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create Album
sk: Vytvoriť album

en: Create an album from the search
sk: Vytvoriť album z vyhľadávania

en: Create in:
sk: Vytvoriť v:

en: Create the album
sk: Vytvoriť album

en: Creates a <em>label</em> to use in menu structures).
sk: Vytvorí <em>visačku</em> , ktorá sa dá používať v štruktúre menu.

en: Creates a link outside the Zenphoto structure. Use of a full URL is recommended (e.g. http://www.domain.com).
sk: Vytvorí odkaz smerujúci mimo štruktúry Zenphota. Odporúčame použiť úplnú adresu (napr. http://www.domain.com).

en: Creates a link to a Zenpage News article category.
sk: Vyvorí odkaz na kategórie správ Zenpage.

en: Creates a link to a Zenpage Page.
sk: Vyvorí odkaz na Zenpage stránku.

en: Creates a link to a Zenphoto Album.
sk: Vyvorí odkaz na Zenphoto album.

en: Creates a link to a custom theme page as described in the theming tutorial.
sk: Vytvorí link na používateľskú stránku, ako je popísané v névode na výrobu tém.

en: Creates a link to the Zenpage News Index.
sk: Vyvorí odkaz na index správ Zenpage.

en: Credit:
sk: Kredit:

en: Criteria
sk: Kritérium

en: Croatian
sk: Chorvátština

en: Crop
sk: Orez

en: Crop height
sk: Výška orezu

en: Crop image
sk: Orezať obrázok

en: Crop thumbnail
sk: Orezať miniatúru

en: Crop thumbnails:
sk: Orezať miniatúry:

en: Crop width
sk: Šírka orezu

en: Current Theme
sk: Aktívna téma

en: Current gallery theme: <strong>%1$s</strong>
sk: Aktuálna téma galérie: <strong>%1$s</strong>

en: Current locale setting: <strong>%1$s</strong>
sk: Momentálne lokálne nastavenie: <strong>%1$s</strong>

en: Current sort: <em>%1$s%2$s</em>.
sk: Aktuálne usporiadanie: <em>%1$s%2$s</em>.

en: Current sort: <em>%1$s%2$s</em>.
sk: Aktuálne usporiadanie: <em>%1$s%2$s</em>.

en: Current theme for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
sk: Aktuálna téma pre <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Custom
sk: Používatelské nastavenie

en: Custom data
sk: Vlastné dáta:

en: Custom data:
sk: Voliteľné dáta:

en: Custom image: <em>zenpage_customimage</em>/<em>zenpage_customimage_left</em>/<em>zenpage_customimage_right</em>
sk: Zmenený obrázok: <em>zenpage_customimage</em>/<em>zenpage_customimage_left</em>/<em>zenpage_customimage_right</em>

en: Custom label added
sk: Pridaná používateľská visačka

en: Custom link
sk: Upravený odkaz

en: Custom link: <em>zenpage_customlink</em>
sk: Vlastný odkaz: <em>zenpage_customlink</em>

en: Custom menu
sk: Používateľské menu

en: Custom menu item successfully deleted!
sk: Zmenená položka menu úspešne vymazaná!

en: Custom page
sk: Používateľské stránky

en: Custom page menu item <em>%s</em> added
sk: Položka menu používateľských stránok <em>%s</em> pridaná

en: Custom size (un-cropped)
sk: Používateľská miniatúra (neorezaná)

en: Custom size image: Size is for the longest side of the image. Not available for video/audio items.
sk: Vlastná veľkosť obrázku: Veľkosť najdlhšej strany obrázku. Nie je dostupné pre video/audio položky.

en: Custom sort values must be database field names. You can have multiple fields separated by commas.
sk: Voliteľné hodnoty zoradenia musia byť platné názvy databázových polí. Môžete použiť viacero polí oddelených čiarkou.

en: Custom text
sk: Používateľský text

en: Custom theme page
sk: Stránka používateľskej témy

en: Custom thumbnail
sk: Používateľská miniatúra

en: Custom thumbnail cropping
sk: Vlastný orez miniatúr

en: Custom thumbnail: <em>zenpage_customthumb</em> or <em>zenpage_customthumb_left</em>/<em>zenpage_customthumb_right</em>
sk: Zmenená miniatúra: <em>zenpage_customthumb</em> oder <em>zenpage_customthumb_left</em>/<em>zenpage_customthumb_right</em>

en: Custom thumbnail: size for the longest side / cropwidth x cropheight). You can set default sizes for this on the TinyMCE plugin options. Not available for video/audio items.
sk: Vlastná miniatúra: veľkosť najdlhšej strany (orezová šírka x orezová výška). Štandardnú veľkosť môžete nastaviť v možnostiach pre zásuvný modul TinyMCE. Nie je dostupné pre video/audio položky.

en: Custom title for the article in sprintf() syntax. %1$u = number of new items, %2$s = title of the album they are in, %3$s = titles of the new items. Never leave any of these three out! (<em>latest images by album</em> option only).
sk: Upravené meno pre článok v syntaxe sprintf(). %1$u = počet nových príspevkov, %2$s = titul albumu, v ktorom sa nachádzajú, %3$s = tituly nových položiek. Nikdy nevynechajte ani jednu z týcho hodnôt!  (iba pre mód <em>Najnovšie obrázky podľa albumu</em>).

en: Custom:
sk: Zmenené:

en: Cycle Effect
sk: Efekt prechodu

en: Czech
sk: Čeština

en: Daily image
sk: Obrázok dňa

en: Danish
sk: Dánčina

en: Database
sk: Databáza

en: Database <code>$conf["UTF-8"]</code> [is not set <em>true</em>]
sk: Databáza <code>$conf["UTF-8"]</code> [nie je nastavená na <em>true</em>]

en: Database <code>%s</code> created
sk: Databáza <code>%s</code> vytvorená

en: Database <code>%s</code> not created [<code>CREATE DATABASE</code> query failed]
sk: Databáza <code>%s</code> nevytvorená [<code>Vytvorenie databázy</code> zlyhalo]

en: Database <code>access rights</code>
sk: <code>Prístupové práva</code> k databáze

en: Database <code>access rights</code> [%s]
sk: <code>Prístupové práva</code> k databáze [%s]

en: Database <code>field collations</code>
sk: <code>Kontrola pola</code> databázy

en: Database <code>field collations</code> [Album table]
sk: <code>Kontrola pola</code> databázy [Tabuľka albumov]

en: Database <code>field collations</code> [Image and Album tables]
sk: <code>Kontrola pola</code> databázy [Tabuľka obrázkov a albumov]

en: Database <code>field collations</code> [Image table]
sk: <code>Kontrola polí</code> databázy [Tabuľka obrázkov]

en: Database <code>field collations</code> [SHOW COLUMNS query failed]
sk: <code>Kontrola pola</code> databázy [dopyt SHOW COLUMNS zlyhal]

en: Database admin password
sk: Heslo administrátora databázy

en: Database admin user
sk: Administrátor databázy

en: Database connection
sk: Spojenie s databázou

en: Database engine
sk: Engine databázy

en: Database folder
sk: Zložka databázy

en: Database host
sk: Adresa serveru databázy

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Database name <strong>%s</strong>
sk: Názov databázy <strong>%s</strong>

en: Database name: <strong>%1$s</strong>
sk: Názov databázy: <strong>%1$s</strong>

en: Database password
sk: Heslo databázy

en: Database quick reference
sk: Rýchle vyvolanie databázy

en: Database refresh is incomplete
sk: Aktualizácia databázy je ukončená

en: Database setup in <em>zp-config.php</em>
sk: Nastavenie databázy v <em>zp-config.php</em>

en: Database software <strong>%s</strong>
sk: Program databázy <strong>%s</strong>

en: Database table prefix
sk: Predpona tabuliek databázy

en: Database tables to create: %s
sk: Databázové tabuľky, ktoré sa vytvoria: %s

en: Database tables to update: %s
sk: Databázové tabuľky, ktoré sa aktualizujú: %s

en: Database user
sk: Používateľ databázy

en: Date
sk: Dátum

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Date format:
sk: Formát dátumu:

en: Date/Time:
sk: Dátum/Čas:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Date: %s
sk: Dátum: %s

en: Datum Point
sk: Miesto dátumu

en: Daylight
sk: Denné svetlo

en: Days until expiration
sk: Dní do vypršania

en: Debug
sk: Vyhľadať chyby

en: Debug log
sk: Chybový protokol

en: Default image display size.
sk: Štandardná zobrazovaná veľkosť obrázku.

en: Default quota
sk: Štandardná kvóta

en: Default rights
sk: Štandardné práva

en: Default size
sk: Štandardná veľkosť

en: Default size limit in kilobytes.
sk: Štandardný limit veľkosti v kilobajtoch.

en: Default sort order for images.
sk: Štandardné radenie obrázkov.

en: Default thumbnail: <em>zenpage_thumb</em> /<em>zenpage_thumb_left</em> /<em>zenpage_thumb_right</em>
sk: Štandardná miniatúra: <em>zenpage_thumb</em> /<em>zenpage_thumb_left</em> /<em>zenpage_thumb_right</em>

en: Default user group
sk: štadardná skupina používateľov

en: Default user settings
sk: Štandardné nastavenie používateľa

en: Defaults
sk: Štandard

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete %s
sk: %s vymazať

en: Delete Article
sk: Vymazať článok

en: Delete Category
sk: Vymazať kategóriu

en: Delete Page
sk: Vymazať stránku

en: Delete album
sk: Vymazať album

en: Delete all the tags checked above.
sk: Vymazať všetky hore označené tagy.

en: Delete article
sk: Vymazať článok

en: Delete category
sk: Vymazať aktegóriu

en: Delete checked tags
sk: Vymazať označené tagy

en: Delete extra files
sk: Vymazať súbory, ktoré sú navyše

en: Delete image
sk: Vymazať obrázok

en: Delete menu set '%s'
sk: Vymazať skupinu menu '%s'

en: Delete page
sk: Vymazať stránku

en: Delete setup files
sk: Odstrániť inštalačné súbory

en: Delete tags from the gallery
sk: Vymazať tagy z galérie

en: Delete the album
sk: Vymazať album

en: Delete the album %s
sk: Vymazať album %s

en: Delete the image
sk: Vymazať tento obrázok

en: Delete this %s
sk: Vymazať %s

en: Delete this comment.
sk: Vymazať komentár.

en: Delete this group.
sk: Vymazať skupinu.

en: Delete this user.
sk: Vymazať  používateľa.

en: Deleted
sk: Vymazané

en: Deleting files failed!
sk: Mazanie súborov zlyhalo!

en: Deprecated Zenphoto functions. These functions have been removed from mainstream Zenphoto as they have been supplanted. They are not maintained and they are not guaranteed to function correctly with the current version of Zenphoto.  You should update your theme if you get warnings. This plugin is not required for any theme coded for the current version of Zenphoto.
sk: Zastarané funkcie Zenphota. Tieto funkcie boli odstránené zo Zenphota pretože boli nahradené. Už sa im nikto nevenuje a nemôžeme zaručiť funkčnosť s momentálnou verziou Zenphota. Ak sa vám zobrazujú upozornenia, mali by ste aktualizovať svoju tému. TRento zásuvný modul nie je potrebný pre žiadnu tému písanú pre aktuálnu verziu Zenphota.

en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Destination
sk: Destinácia

en: Did Not Fire
sk: Nebleskol

en: Digital Creation Date
sk: Dátum digitalizácie

en: Digital Creation Time
sk: Čas digitalizácie

en: Digital Still Camera
sk: Digitálny fotoaparát

en: Directly Photographed
sk: Fotografované priamo

en: Directory "%s" already exists!
sk: Zložka "%s" už existuje!

en: Disable
sk: Deaktivovať

en: Disable comments
sk: Vypnúť komentáre

en: Disable hotlinking
sk: Zakázať priamy odkaz

en: Disable new album creation
sk: Deaktivovať možnosť vytvoriť nový album

en: Disable this if you do not want to use the separate contact page with the contact form. You can also use the codeblock of a page for this. See the contact_form plugin documentation for more info.
sk: Vypnúť ak nechcete používať samostatnú stránku s kontaktným formulárom. K tomu možete samozrejme použiť aj kódblok stránky. Pre viac informácií si prečítajte dokumentáciu k zásuvnému modulu contact_form.

en: Disabled
sk: Deaktivovať

en: Disabling hotlinking prevents linking to the full image from other domains. If enabled, external links are redirect to the image page. If you are having problems with full images being displayed, try disabling this setting. Hotlinking is not prevented if <em>Full&nbsp;image&nbsp;protection</em> is <em>Unprotected</em> or if the image is cached.
sk: Zakázaním priameho odkazu znemožníte prístup k plným obrázkom z iných domén. Ak je nastavenie aktívne externé odkazy budú smerované na stránku obrázku. Ak máte problémy so zobrazovaním plných obrázkov skúste toto nastavenie vypnúť. Priame odkazy sa nedajú zakázať ak <em>Ochrana plného obrázku</em> je nastavená na <em>Nechránené</em> alebo je obrázok nahraný vo vyrovnávacej pamäti.

en: Discard
sk: Zrušiť

en: Disguise IP
sk: Zamaskovať IP

en: Display images by:
sk: Zobraziť obrázky podľa:

en: Display or hide the Google Map.
sk: Zobraziť alebo skryť Google Map.

en: Do not publish
sk: Nezverejňovať

en: Do not return <em>album</em> matches
sk: Nezobrazovať zhody v <em>albumoch</em>

en: Do not return <em>image</em> matches
sk: Nezobrazovať zhody v <em>obrázkoch</em>

en: Do not return <em>news</em> matches
sk: Nezobrazovať zhody v <em>článkoch</em>

en: Do not return <em>page</em> matches
sk: Nezobrazovať zhody v <em>stránkach</em>

en: Do you want to replace the file %s?
sk: Ste si istí, že chcete prepísať tento súbor %s?

en: Don't forget, you can also use <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> to upload folders of images into the albums directory!
sk: Nezabúdajte, že môžete použiť aj <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> na nahrávanie zložiek a súborov do zložky albumov!

en: Done with database creation and update
sk: Vytváranie a aktualizácia databázy hotová

en: Done with table create with errors!
sk: Vytváranie tabuliek hotové s chybami!

en: Done with table create!
sk: Vytváranie tabuliek hotové!

en: Done with table update
sk: Aktualizácia tabuliek hotová

en: Done with table update with errors
sk: Aktualizácia tabuliek hotová s chybami

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download %s ZIP file
sk: Stiahnuť %s ZIP archív

en: Download Statistics
sk: Štatistika sťahovania

en: Download Zip of the Album
sk: Stiahnuť album v ZIPe

en: Download a zip file of this album
sk: Stiahnuť album v ZIPe

en: Download directory
sk: Zložka sťahovania

en: Download statistics
sk: Štatistika sťahovania

en: Drag the albums into the order you wish them displayed.
sk: Presuňte albumy do poradia aké chcete.

en: Drag the items into the order, including sub levels, you wish them displayed. This lets you create arbitrary menus and place them on your theme pages. Use printCustomMenu() to place them on your pages.
sk: Presuňte položky, vrátane podúrovní, do požadovaného poradia. To vám umožní vytvoriť ľubovolné menu a umiestniť ich na stránkach témy. Použiťe príkaz printCustomMenu().

en: Drop
sk: Odhodiť

en: Drop-down
sk: Rozbaľovacie

en: Dropdown
sk: Rozbaliť

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate %s
sk: Duplikovať %s

en: Dutch (Belgium)
sk: Holandština (Belgicko)

en: Dutch (The Netherlands)
sk: Holandština (Holandsko)

en: Dynamic album search:
sk: Vyhľadávať dynamické albumy:

en: E-mail comment author
sk: E-mail autora komentára

en: E-mail field
sk: Pole mailu

en: ERROR: Assertion failed in
sk: Chyba: Tvrdenie zlyhalo v

en: EXIF display
sk: Zobrazenie EXIF

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit %s
sk: Upraviť %s

en: Edit Album: <em>%1$s%2$s</em>
sk: Upraviť album <em>%1$s%2$s</em>

en: Edit All Albums in
sk: Upraviť všetky albumy v

en: Edit Article
sk: Upraviť článok

en: Edit Article:
sk: Upraviť článok:

en: Edit Category:
sk: Upraviť kategóriu:

en: Edit Gallery
sk: Upraviť galériu

en: Edit Page
sk: Upraviť stránku

en: Edit Page:
sk: Upraviť stránku:

en: Edit TitleLink
sk: Upraviť Titellink

en: Edit album
sk: Upraviť album

en: Edit comment
sk: Upraviť komentár

en: Edit image
sk: Upraviť obrázok

en: Edit the menu
sk: Upraviť menu

en: Edit this Category
sk: Upraviť kategóriu

en: Edit this album
sk: Upraviť tento album

en: Edit this album: %s
sk: Upraviť tento album: %s

en: Edit this article
sk: Upraviť článok

en: Edit this category
sk: Upraviť kategóriu

en: Edit this comment
sk: Upraviť komentár

en: Edit this comment.
sk: Upraviť komentár.

en: Edit this file
sk: Upraviť tento súbor

en: Edit this image
sk: Upraviť tento obrázok

en: Edit this page
sk: Upraviť stránku

en: Effect
sk: Efekt

en: Effervescence %1$s %2$s (not found)
sk: Effervescence %1$s %2$s (nenájdené)

en: Effervescence %s (not found)
sk: Effervescence %s (nenájdené)

en: Either make the file writeable or set <code>RewriteBase</code> in your <code>.htaccess</code> file to <code>%s</code>.
sk: Buď odomknite súbor alebo nastavte <code>RewriteBase</code> v súbore <code>.htaccess</code> na <code>%s</code>.

en: Email ID
sk: Email ID:

en: Email field
sk: Pole mailu

en: Email notification text
sk: Text oznamovacieho mailu

en: Email renewal
sk: Obnovenie emailu

en: Email renewal link
sk: Poslať mail s obnovovacím odkazom

en: Email the Admin when new comments are posted
sk: Posiela mail adminstrátorovi ak je pridaný nový komentár.

en: Email:
sk: E-Mail:

en: Emails a password set request to a newly created user.
sk: Odošle novovytvorenému používateľovi požiadavku na vytvorenie hesla.

en: Enable
sk: Aktivovať

en: Enable <strong>dynamic-locale</strong> to allow viewers of your site to select the language translation of their choice.
sk: Aktivujte <strong>dynamic-locale</strong> a návštevníci si budú môcť vybrať z označených jazykov.

en: Enable <strong>flowplayer 3</strong> to handle multimedia files.
sk: Aktivujte <strong>flowplayer 3</strong> na správu multimediálnych súborov.

en: Enable Google image and video extension
sk: Povoliť Google rozšírenia pre video a obrázky

en: Enable Imagick
sk: Aktivovať Imagick

en: Enable comment notification:
sk: Povoliť upozornenie na komentár:

en: Enable comments
sk: Zapnúť komentáre

en: Enable if you want to show the videothumb as an splash image before the actual video starts (don't set the player to autoPlay then). If you want to use this for mp3s as well set also the mp3 cover image option.
sk: Aktivujte ak chcete pri nahrávaní videa zobraziť miniatúru videa ako titulný obrázok kým sa video spustí (autoštart musí byť vypnutý). Ak chcete túto funkciu používať aj pre mp3 musíte si nastaviť titulný obrázok mp3ky.

en: Enable login form
sk: Povoliť prihlasovací formulár

en: Enable multiple layouts for
sk: Aktivovať viacero zalomení pre

en: Enable permaTitlelink
sk: Aktivovať permaTitellink

en: Enable scheduled publishing
sk: Aktivovať plánované zverejnenie

en: Enable this if you want to show the news section's first page on the <code>index.php</code> page.
sk: Zapnúť ak chcete aby sa vám na domovskej <code>index.php</code> stránke zobrazovala sekcia správ.

en: Enable to allow rating stars to show half stars for fractional rating values. May cause performance problems for pages with large numbers of rating elements.
sk: Povoliť hodnoteniu zobrazovať polovičné hviezdy pri zlomkových hodnotách hodnotenia. Môže spomaľovať zobrazovanie na stránkach s veľkým množstvom hodnotení.

en: Enable to allow voting status control on individual images.
sk: Aktivujte ak chcete povoliť kontrolu hodnotenia pre jednotlivé obrázky.

en: Enabled
sk: Aktivovať

en: Enables jQuery tag suggestions on the search field. Just activate the plugin and the feature is available on the theme's search field.
sk: Poskytne našepkávanie tagov jQuery vo vyhľadávacom poli. Stačí aktivovať zásuvný modul a funkcia bude dostupná vo vyhľadávacom poli témy.

en: English (Australia)
sk: Angličtina (Austrália)

en: English (Canada)
sk: Angličtina (Kanada)

en: English (India)
sk: Angličtina (India)

en: English (New Zealand)
sk: Angličtina (Nový Zéland)

en: English (Philippines)
sk: Angličtina (Filipíny)

en: English (South Africa)
sk: Angličtina (Južná Afrika)

en: English (United Kingdom)
sk: Angličtina (Veľká Británia)

en: English (United States)
sk: Angličtina (USA)

en: English (Zimbabwe)
sk: Angličtina (Zimbabwe)

en: Enter %s
sk: Vložiť %s

en: Enter CAPTCHA
sk: Vložiť CAPTCHA

en: Enter CAPTCHA:
sk: Vložiť CAPTCHA:

en: Enter CAPTCHA<strong>*</strong>:
sk: Vložiť CAPTCHA <strong>*</strong>:

en: Enter a valid email address.
sk: Zadajte funkčnú mailovú adresu.

en: Enter your search criteria.
sk: Zadajte vyhľadávacie slová.

en: Entries marked red do not exist in the download folder anymore but are kept for the statistics until you remove them manually via the button.
sk: Zápisy označené červenou už v zložke sťahovania neexistujú, ale uchovávajú sa kvôli štatistike, kým ich nevymažete manuálne tlačítkom.

en: Error posting comment: | Errors posting comment:
sk[0]: Chyba pri odosielaní komentára:
sk[1]: Chyby pri odosielaní komentára:

en: Error removing theme <em>%s</em>
sk: Chyba pri odstraňovaní témy <em>%s</em>

en: Error sending mail: | Errors sending mail:
sk[0]: Chyba pri odosielaní mailu:
sk[1]: Chyby pri odosielaní mailu:

en: Error tweeting <code>%1$s</code>: %2$s
sk: Chyba tweetovania <code>%1$s</code>: %2$s

en: Error!
sk: Chyba!

en: Error: The 'albums' directory (%s) cannot be found.
sk: Chyba: Popis albumu (%s) nenájdený.

en: Error: The 'albums' directory (%s) is not readable.
sk: Chyba: Zložka album (%s) nie je čitateľná.

en: Error: The album %s is not readable.
sk: Chyba: Album %s nie je čitateľné.

en: Error: The album named %s cannot be found.
sk: Chyba: Album %s nenájdené.

en: Error: malformed Ajax POST
sk: Chyba: chybný Ajax POST

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Evaluative
sk: Pomerovo

en: Excessive URL count
sk: Nadmerný počet URL

en: Excluded pages
sk: Okrem stránok

en: Executes the PHP function provided.
sk: Spustí priradenú PHP funkciu.

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Expand plugin options
sk: Rozbaliť nastavenia zásuvných modulov

en: Expiration date:
sk: Koniec uverejnenia:

en: Expired: %s
sk: Vyprší: %s

en: Expired:%s
sk: Vypršalo: %s

en: Expires
sk: Dátum vypršania

en: Expires soon
sk: Vyprší čoskoro

en: Expires: %s
sk: Vyprší: %s

en: Expires:%s
sk: Vyprší: %s

en: Exposure Compensation
sk: Kompenzácia expozície

en: External
sk: Externý

en: External E-TTL
sk: Externé E-TTL

en: External Flash
sk: Externý blesk

en: ExtraContent
sk: Extra obsah

en: ExtraContent:
sk: Extra obsah:

en: Extracts <em>XMP</em> metadata from images and <code>XMP</code> sidecar files.
sk: Rozbalí <em>xmp</em> metadáta obrázkov a pridružené súbory <code>xmp</code>.

en: FILE TOO BIG!
sk: SÚBOR JE PRÍLIŠ VEĽKÝ!

en: FP sync used
sk: použitý FP sync

en: Failed
sk: Neúspech

en: Failed search criteria
sk: Neúspešné kritériá vyhľadávania

en: Failed to open %s for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť %s na zápis.

en: Failed to retrieve link <em>%s</em>
sk: Nepodarilo sa načítať odkaz <em>%s</em>

en: Failed to save the album file
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor albumu

en: Faroese
sk: Faerčina

en: Fast Shutter
sk: Rýchla uzávierka

en: February 25, 2008
sk: Február 25, 2008

en: February 25, 2008 15:30
sk: Február 25, 2008 15:30

en: Federated logon error:<br />%s
sk: Chyba združeného prihlásenia:<br />%s

en: Federated user confirmation
sk: Potvrdenie združeného používateľa

en: Field to use for the last modification date of albums.
sk: Pole na zadanie dátumu poslednej zmeny albumov.

en: Field to use for the last modification date of images.
sk: Pole na zadanie dátumu poslednej zmeny obrázkov.

en: Fields list:
sk: Zoznam polí:

en: File <tt>%s</tt> from theme %s
sk: Súbor <tt>%s</tt> z témy %s

en: File Error: Could not open file:
sk: Chyba súboru: Nedá sa otvoriť súbor:

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: File permissions of Security log are %04o
sk: Práva súboru Bezpečnostného protokolu sú %04o

en: File suffixes to be handled.
sk: Prípony súborov, ktoré budú spravované.

en: File updated successfully
sk: Súbor úspešne aktualizovaný

en: File/Folder Permissions [are %s]
sk: Práva súboru/zložky [sú %s]

en: File/Folder name
sk: Meno súboru/zložky

en: File/Folder permissions
sk: Práva súboru/zložky

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Files
sk: Súbory

en: Files to exclude from the download list
sk: Súbory vyňaté z fronty sťahovania

en: Fill in the information below and <strong>setup</strong> will attempt to update your <code>zp-config.php</code> file.
sk: Vyplnte informácie nižšie a <strong>inštalácia</strong> sa pokúsi aktualizovať súbor <code>zp-config.php</code>.

en: Filter applied to filenames to translate characters with diacritical marks to unmarked ones for SEO friendly URLs.
sk: Filter, ktorý sa používa na názvy súborov aby z nich odstránil diakritiku a vytvoril tak SEO URL.

en: Finds newly uploaded images that have not been cached and creates the cached version. It also refreshes the numbers above. If you have a large number of images in your gallery you might consider using the pre-cache image link for each album to avoid swamping your browser.
sk: Nájde novonahraté obrázky, ktoré neboli nahraté do vyrovnávacej pamäti a nahrá ich tam. Tiež obnoví čísla hore. Ak máte veľké množstvo obrázkov vo vašej galérii mali by ste zvážiť použitie odkazu na nahratie do vyrovnávacej pamäti pre jednotlivé albumy, aby ste zabránili preťažovaniu servera.

en: Fine
sk: Jemné

en: Finished refreshing the database
sk: Koniec aktualizácie databázy

en: Finished refreshing the metadata
sk: Ukončenie aktualizácie metadát

en: Finished!
sk: Ukončené!

en: Finished: Total of %u images.
sk: Ukončené: Spolu %u obrázkov.

en: Finnish
sk: Fínština

en: Fireworks
sk: Ohňostroj

en: First Page
sk: Prvá stránka

en: Fisheye
sk: Rybie oko

en: Flash
sk: Blesk

en: Flash Did Not Fire
sk: Blesk nebol použitý

en: Flash Fired
sk: Použitý blesk

en: Flash players do not support <em>External Albums</em>.
sk: Prehrávač Flash nepodporuje <em>externé albumy</em>.

en: Flash, Auto-Mode
sk: Blesk, automatický

en: Flash, Auto-Mode, Return light detected
sk: Blesk, automatický, odraz svetla bol zaznamenaný

en: Flash, Auto-Mode, Return light not detected
sk: Blesk, automatický, odraz svetla nebol zaznamenaný

en: Flash, strobe return light detected
sk: Blesk, odraz svetla bol zaznamenaný

en: Flash, strobe return light not detected
sk: Blesk, odraz svetla nebol zaznamenaný

en: Flowplayer3 (flash)
sk: Flowplayer3 (Flash)

en: Fluorescence
sk: Fluorescentné

en: Fluorescent
sk: Svetielkujúce

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: Focal Length Equivalent in 35mm Film
sk: Obdoba ohniskovej vzdialenosti pre 35 mm film

en: Follow the form <em>tag</em> =&gt; (<em>attribute</em> =&gt; (<em>attribute</em>=&gt; (), <em>attribute</em> =&gt; ()...)))
sk: Použite schému <em>tag</em> =&gt; (<em>atribút</em> =&gt; (<em>atribút</em>=&gt; (), <em>atribút</em> =&gt; ()...)))

en: Food
sk: Jedlo

en: For <em>thumbnail custom crop</em> only. Leave empty if you don't want to use it.
sk: Iba pre <em>vlastný orez miniatúr</em>. Ak to nechcete použiť nechajte polia prázdne.

en: For album pages there will be %1$u rows of thumbnails.
sk: Na stránkach albumov bude %1$u riadkov miniatúr.

en: For pages containing images there will be %1$u rows of thumbnails.
sk: Na stránkach obsahujúcich obrázky bude %1$u riadkov miniatúr.

en: For the best viewing experience
sk: Pre lepšie zobrazovanie

en: For the best viewing experience <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer/">Get Adobe Flash.</a>
sk: Pre lepšie zobrazovanie si <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer/">nainštalujte Adobe Flash.</a>

en: Forbidden
sk: Nepovolené

en: Forces a refresh of the EXIF and IPTC data for all images in the album.
sk: Vynúti obnovenie EXIF a IPTC dát pre všetky obrázky albumu.

en: Forces a refresh of the metadata for all images and albums.
sk: Vynúti obnovenie metadát všetkých pbrázkov a albumov.

en: Forgiving
sk: Odpúšťajúce

en: Format for dates. Select from the list or set to <code>custom</code> and provide a <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><span class="nowrap"><code>strftime()</code></span></a> format string in the text box.
sk: Formát dátumov. Vyberte si z ponuky <code>volitelné</code> do textového pola <a href="http://us2.php.net/manual/de/function.strftime.php"><code>strftime()</code></a> vpíšte vami zvolený formát dátumu.

en: Forum
sk: Fórum

en: French (Belgium)
sk: Francuzština (Belgicko)

en: French (Canada)
sk: Francuzština (Kanada)

en: French (France)
sk: Francuzština (Francúzsko)

en: French (Luxembourg)
sk: Francuzština (Luxemburgsko)

en: French (Switzerland)
sk: Francuzština (Švajčiarsko)

en: From
sk: Od

en: Front-end editing
sk: Povolenie úprav z prednej stránky

en: Front-end editing has been disabled. Front-end editing presents serious security vulnerability and is strongly discouraged.
sk: Možnosť upravovania z prednej strany bola vypnutá. Táto možnosť je vážnym bezpečnostným rizikom a neodporúčame jej použitie.

en: Full Auto
sk: Plná automatika

en: Full Size
sk: Plná veľkosť

en: Full environment
sk: Plné rozhranie

en: Full image link
sk: Odkaz na plný obrázok

en: Full image link: <em>zenpage_fullimagelink</em>
sk: Odkaz na originálny obrázok: <em>zenpage_fullimagelink</em>

en: Full image protection:
sk: Ochrana plného obrázku:

en: Full name:
sk: Celé meno:

en: Full sized images
sk: Originálny obrázok

en: Function
sk: Funkcia

en: Function  menu item <em>%s</em> added
sk: Funkcia položky menu <em>%s</em> pridaná

en: Functionality is now included in getNewsContent(), printNewsContent() and getContentShorten() to properly cover custom shortening via TinyMCE <pagebreak>.
sk: Funkcie sú teraz obsiahnuté v getNewsContent(), printNewsContent() a getContentShorten(), aby sa pokrylo upravené skracovanie cez TinyMCE <pagebreak>.

en: Functions
sk: Funkcie

en: Functions that provide various statistics about images and albums in the gallery.
sk: Táto funkcia poskytuje rôzne štatistiky o obrázkoch a albumoch v galérii.

en: Future publishing date:
sk: Dátum budúceho uverejnenia:

en: Galician
sk: Galština

en: Galleries
sk: Galérie

en: Gallery
sk: Galéria

en: Gallery And News
sk: Galérie a Správy

en: Gallery Archive
sk: Archív galérie

en: Gallery Feeds
sk: Kanály galérie

en: Gallery Index
sk: Index galérie

en: Gallery RSS
sk: RSS galérie

en: Gallery Rule
sk: Pravidlo pre galériu

en: Gallery Statistics
sk: Štatistiky galérie

en: Gallery Stats
sk: Štatistiky galérie

en: Gallery and News
sk: Galérie a správy

en: Gallery archive
sk: Archív galérie

en: Gallery behavior:
sk: Správanie sa galérie:

en: Gallery data
sk: Dáta galérie

en: Gallery description:
sk: Popis galérie:

en: Gallery guest user:
sk: Návštevník galérie:

en: Gallery index
sk: Index galérie

en: Gallery index menu item <em>%s</em> added
sk: Položka menu indexu galérie <em>%s</em> pridaná

en: Gallery index page link:
sk: Odkaz na index galérie:

en: Gallery password hint:
sk: Heslo galérie - nápoveda:

en: Gallery password:
sk: Heslo galérie:

en: Gallery title:
sk: Názov galérie:

en: Gallery type
sk: Typ galérie:

en: General
sk: Hlavné

en: Generates individually sitemap.org compatible XML files for use with Google and other search engines. It supports albums and images as well as optionally Zenpage pages, news articles and news categories.
sk: Vytvorí XML súbor kompatibilný so sitemaps.org pre Google a ostatné vyhľadávače. Podporuje albumy a obrázky ako aj voliteľné stránky Zenphota, články správ a kategórie.

en: Geotagged
sk: GPS

en: German (Austria)
sk: Nemčina (Rakúsko)

en: German (Belgium)
sk: Nemčina (Belgicko)

en: German (Germany)
sk: Nemčina (Nemecko)

en: German (Luxembourg)
sk: Nemčina (Luxemburgsko)

en: German (Switzerland)
sk: Nemčina (Švajčiarsko)

en: Get these from <a href="http://dev.twitter.com/">Twitter developers</a>
sk: Dostanete ich od <a href="http://dev.twitter.com/">vývojárov Twitteru</a>

en: Go
sk: Štart

en: Go!
sk: Štart!

en: Google - URL to image license
sk: Google - URL na licenciu obrázku

en: Gradient setting for background color of the controls.
sk: Nastavenie farebného prechodu pozadia ovládania

en: Gradient setting for player background color.
sk: Nastavenie prechodu pre farbu pozadia prehrávača.

en: Gradient setting for the buffer.
sk: Nastavenie farby prechodu vyrovnávacej pamäti

en: Gradient setting for the progress bar.
sk: Nastavuje farbu prechodu stavu načítania

en: Gradient setting for the sliders.
sk: Nastavuje farbu prechodu jazdca

en: Grants found:
sk: Nájdené granty:

en: Graphic logo
sk: Grafické logo

en: Graphics Library rotation support [is not present]
sk: Grafická knižnica s podporou otáčania [nie je dostupná]

en: Graphics library
sk: Grafické knižnice

en: Graphics support [configuration error]
sk: Grafická podpora [chyba nastavenia]

en: Graphics support [is not installed]
sk: Podpora grafiky [nie je nainštalovaná]

en: Graphics support: <code>%s</code>
sk: Podpora grafiky: <code>%s</code>

en: Graphics support: <strong>%s</strong>
sk: Podpora grafiky: <strong>%s</strong>

en: Gray scale conversion:
sk: Prevod na ČB:

en: Greek
sk: Griéčtina

en: Group %s does not exist.
sk: Skupina %s neexistuje.

en: Group names may not contain "?", "&", or quotation marks.
sk: Názvy skupín nesmú obsahovať "?", "&" alebo uvodzovky.

en: Guest login
sk: Prihlásenie návštevníka

en: Guest user:
sk: Návštevníci stránky:

en: Guests
sk: Návštevníci

en: HIDE
sk: SKRYŤ

en: HTML cache
sk: Vyrovnávacia pamäť HTML

en: HTML cache cleared.
sk: HTML vyrovnávacia pamäť vymazaná.

en: HTML cache size: <strong>%s</strong>
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte HTML: <strong>%s</strong>

en: HTML meta tags
sk: HTML meta tagy

en: HTTP Accept Language
sk: Akceptovať jazyk HTTP

en: HTTP single file uploading is disabled because upload limitations are in effect. Please use the <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=multifile');" >multi file upload</a>
sk: Nahrávanie jednotlivých obrázkov cez HTTP je vypnuté, pretože je nastavený limit na nahrávanie. Prosím použite <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=multifile');" >Nahrávanie viacerých súborov</a>

en: Halogen
sk: Halogén

en: Handled files
sk: Spravované súbory

en: Handlers
sk: Manipulátory

en: Handles federated logon. See <em>Usage information</em> for details.
sk: Spravuje združené prihlásenie. Detaily nájdete v <em>Informáciách o použití</em>.

en: Hard
sk: Tvrdé

en: Has Password
sk: Má heslo

en: Hash key
sk: Kľúč hash

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Height of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
sk: Výška zobrazenia Flowplayeru pre prezentáciu <em>(Flash-Modus)</em>.

en: Height of the carousel. Note that the CSS might need to be adjusted.
sk: Výška kolotoča. Je možné, že bude nutné upraviť CSS.

en: Height of the images in the slideshow. <em>[jQuery Cycle mode option]</em><br />If empty the theme options <em>image size</em> is used.
sk: Výška obrázku v prezentácii. <em>[jQuery Cycle mode option]</em><br />Ak je táto položka prázdna použije sa hodnota <em>image size</em>  z témy.

en: Help
sk: Pomoc

en: Hidden and visible items
sk: Skryté a viditeľné položky

en: Hide details
sk: Skryť detaily

en: Hide details for user %s
sk: Skryť detaily používateľa %s

en: High
sk: Vysoké

en: High Sensitivity
sk: Vysoká senzitivita

en: Highlighted languages are not current with Zenphoto Version %1$s. (The version Zenphoto of the out-of-date language is shown in braces.) Please check the <a href="%2$s">translation repository</a> for new and updated language translations.
sk: Zvýraznené jazyky nie sú prispôsobené pre aktuálnu verziu Zenphota %s. (Verzia Zenphota neaktuálnych jazykov je zobrazená v zátvorke.) Pozrite si  <a href="%2$s">translation repository</a> kde by mohli byť nové či upravené preklady jazykov.

en: Hindi
sk: Hindština

en: Hint text
sk: Text nápovedy

en: Hint: If you need more space for your text use TinyMCE's full screen mode (Click the blue square on the top right of editor's control bar).
sk: Nápoveda: Ak potrebujete viac miesta pre váš text, použite mód TinyMCE na celú stránku (kliknite na modrý štvorec v pravom hornom rohu ovládacej lišty editoru).

en: Hitcounter for selected items
sk: Počítadlo pre označené položky

en: Hitcounter reset
sk: Vynulovanie počítadiel návštev

en: Hitcounters have been reset
sk: Počítadlá návštev boli vynulované

en: Hitcounters have been reset.
sk: Počítadlá boli vynulované.

en: Home
sk: Domov

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Horizontal
sk: Horizontálne

en: Horizontal (normal)
sk: Horizontálne (normálne)

en: Horizontal rule added
sk: Pridané horizontálne vodítko

en: How many images titles you want to show with the custom title (<em>latest images by album</em> option only).
sk: Počet titulov obrázkov, ktoré sa majú zobraziť v upravených tituloch (iba pre mód <em>Najnovšie obrázky podľa albumu</em>).

en: How many news articles you want to show per page on the news article admin page.
sk: Koľko článkov chcete aby sa zobrazovalo na stránku v administrátorskej stránke správ.

en: How many news articles you want to show per page on the news or news category pages.
sk: Koľko článkov chcete aby sa zobrazovalo na stránku v sekciách správ alebo kategórií správ.

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Hybrid
sk: Hybridná

en: IP Address list
sk: Zoznam IP adries

en: IP addresses
sk: IP adresa

en: IPTC Imbedding:
sk: Vkladanie IPTC:

en: IPTC encoding:
sk: IPTC kódovanie:

en: ISO Sensitivity
sk: Citlivosť ISO

en: ISO Studio Tungsten
sk: ISO štúdiová žiarovka

en: Icelandic
sk: Islandština

en: Icon
sk: Ikona

en: Ideally a restore should be done only on the same version of Zenphoto on which the backup was created. If you are intending to upgrade, first do the restore on the version of Zenphoto you were running, then install the new Zenphoto. If this is not possible the restore can still be done, but if the database fields have changed between versions, data from changed fields will not be restored.
sk: Ideálne je, ak je obnovenie robené iba v tej istej verzii Zenphota, v ktorej bola vytvorená záloha. Ak plánujete aktualizáciu, najprv obnovte zálohu v stávajúcej verzii a potom nainštalujte novú verziu Zenphota. Ak to nie je možné, stále môžete obnovu vykonať po inštalácii novej verzie, ale databázové polia, ktoré sa medzi verziami zmenili nebudú obnovené.

en: Identity URL:
sk: URL totožnosti:

en: If <em>Address fields</em> are shown or required, the form will include positions for address information. If required, the poster must supply data in each address field.
sk: Ak sú <em>polia adresy</em> označené ako požadované, formulár bude tieto polia obsahovať. Ak sú vyžadované, návštevník bude nútený vyplniť tieto polia..

en: If <em>Address fields</em> are shown or required, the form will include positions for address information. If required, the user must supply data in each address field.
sk: Ak sú <em>polia adresy</em> označené ako požadované, formulár bude tieto polia obsahovať. Ak sú vyžadované, návštevník bude nútený vyplniť tieto polia.

en: If <em>Cache the full image</em> is checked the full image will be loaded to the cache and served from there after the first reference. <em>Full&nbsp;image&nbsp;protection</em> must be set to <em>Protected&nbsp;view</em> for the image to be cached. However, once cached, no protections are applied to the image.
sk: Ak je povolené <em>nahrávanie plného obrázku do vyrovnávacej pamäti</em> nahrá sa po prvom dopyte plný obrázok do vyrovnávacej pamäti a odtiaľ bude poskytovaný. <em>Ochrana plného obrázku</em> musí byť nastavené na <em>Chránené zobrazenie</em> aby bol obrázok nahratý do vyrovnávacej pamäti. Avšak akonáhle sa raz nahrá do vyrovnávacej pamäti už sa naň nevzťahuje ochrana.

en: If <em>Captcha</em> is required, the form will include a Captcha verification.
sk: Pokial je pole <em>Captcha</em> vyžadované, formulár bude obsahovať potvrdenie Captcha.

en: If <em>allow upscale</em> is not checked the watermark will not be made larger than the original watermark image.
sk: Pokial nie je <em>povolené zväčšenie</em> vodoznak sa nebude zväčšovať a zobrazí sa vo svojej pôvodnej velkosti.

en: If <em>mod_rewrite</em> is checked above, zenphoto will appended the <em>mod_rewrite suffix</em> to the end of image URLs. (This helps search engines.) Examples: <em>.html, .php, /view</em>, etc.
sk: Ak je aktivovaný <em>mod_rewrite</em> zenphoto bude pridávať <em>mod_rewrite príponu</em> na koniec URL obrázkov. Príklady: <em>.html, .php, view</em> atď.

en: If a watermark image is selected for these <em>images classes</em> it will be used in place of the image thumbnail watermark.
sk: Ak je pre tieto <em>triedy obrázkov</em> vybraný vodoznak, bude použitý namiesto vodoznaku miniatúry obrázku.

en: If an <em>type</em> is checked, a Tweet will be made when an object of that <em>type</em> is published.
sk: Ak je nejaký <em>typ</em> označený, bude vytvorený Tweet, ak bude uverejnený objekt tohoto <em>typu</em>.

en: If and how robots are allowed to visit the site. Default is 'index'. Note that you also should use a robot.txt file.
sk: Či a ako majú vyhľadávací boti povolené navštíviť stránku. Štandardne je nastavený 'index'. Nezabudnite, že musíte používať aj súbor robots.txt.

en: If checked IPTC data from the original image will be imbedded in cached copies. If the image has no IPTC data a copyright notice will be imbedded.
sk: Ak je táto možnosť zaškrtnutá IPTC dáta originálneho obrázku budú vložené do kópií vo vyrovnávacej pamäti. Ak obrázok nemá žiadne IPTC dáta bude do kópií vo vyrovnávacej pamäti vložená poznámka o copyrighte.

en: If checked and an image has no IPTC data a copyright notice will be imbedded cached copies.
sk: Ak je táto možnosť zaškrtnutá a obrázok nemá žiadne IPTC dáta bude do kópií vo vyrovnávacej pamäti vložená poznámka o copyrighte.

en: If checked login attempts will be logged.
sk: Aktivovaním sa spustí záznam pokusov o prihlásenie.

en: If checked on the heading image will change daily rather than on each page load.
sk: Aktivovaním sa obrázok v hlavičke bude meniť len každý deň a nie po každom načítaní stránky.

en: If checked the carousel will flow vertically instead of the default horizontal. Changing this may require theme changes!
sk: Aktivovaním bude kolotoč plynúť vertikálne namiesto horizontálne. Je možné, že bude nutné upraviť tému!

en: If checked the thumbnail will be a centered portion of the image with the given width and height after being resized to thumb size (by shortest side). Otherwise, it will be the full image resized to thumb size (by shortest side).
sk: Zaškrtnutím bude miniatúra vytvorená zadanou výškou a šírkou od centra obrázku potom, čo bol zmenšený na veľkosť miniatúry (podľa najkatšej strany). Inak bude miniatúra vytvorená z celého obrázku zmenšeného na veľkosť miniatúry (podľa najkatšej strany).

en: If checked the thumbnail will be cropped %1$.1f%% in from the top and the bottom margins and %2$.1f%% in from the left and the right margins.
sk: Ak zvolíte túto možnosť bude miniatúra orezaná o %1$.1f%% zvrchu a zospodu a o %2$.1f%% zľava a zprava.

en: If checked the thumbs link to the full image instead of the image page.
sk: Ak je zaškrtnuté bude odkaz miniatúry smerovať na plný obrázok a nie na stránku obrázku.

en: If checked users cannot create new albums.
sk: Zaškrtnutím znemožníte používateľom vytvárať nové albumy.

en: If checked, CAPTCHA validation will be required for user registration.
sk: Aktivuje CAPTCHA kontorlu pre každú novú registráciu.

en: If checked, The user's e-mail address will be used as his User ID.
sk: Aktivuje použitie používateľovej mailovej adresy ako ID použivateľa.

en: If checked, a confirmation form will be presented before sending the contact message.
sk: Aktivovaním sa pri odosielaní správy zobrazí požiadavka na potvrdenie.

en: If checked, a copy of the message will be sent to the address provided. <p class='notebox'><strong>Caution: </strong> If you check this option it is strongly recommend to use Captcha and the confirmation option. Be aware that someone could miss use the e-mail address entered for spamming with this form and that in some countries' jurisdictions (e.g. most European countries) you may be made responsible for this then!</p>
sk: Aktivovaním sa na vloženú adresu odošle kópia správy. <p class='notebox'><strong>Pozor:</strong> Ak zvolíte túto možnosť odporúčame použiť CAPTCHA a potvrdzovanie. Pamätajte na to, že niekto môže túto mailovú adresu využiť na rozosielanie spamu prostredníctvom tohto formulára. V niektorých štátoch (hlavne v EÚ) za to môžete byť právne zodpovední!</p>

en: If checked, an RSS link will be included at the bottom of the comment section.
sk: Aktivovaním sa na spodok sekcie komentárov pridá odkaz na RSS.

en: If checked, an album will be created and assigned to the user.
sk: Po aktivovaní bude album vytvorený a priradený používateľovi.

en: If checked, an e-mail will be sent to the gallery admin when a new user has verified his registration.
sk: Ak je táto funkcia aktívna odošle sa hlavnému administrátorovi mail keď nový používateľ overí svoju registráciu.

en: If checked, an e-mail will be sent to the gallery admin when a new user has verified his registration. (Verification is required only if the Federated Logon provider does not supply an e-mail address.)
sk: Ak je táto funkcia aktívna odošle sa hlavnému administrátorovi mail keď nový používateľ overí svoju registráciu. (Overenie je vyžadované iba pokial Federated Logon provider neposkytol mailovú adresu.)

en: If checked, existing comments will be initially hidden. Clicking on the provided button will show them.
sk: Aktivovaním sa bude blok komentárov na stránke zobrazovať zbalený. Kliknutím na tlačidlo sa rozbalí.

en: If checked, image and album counts will be included in the list. Note: Themes may override this option.
sk: Aktivovaním sa v zozname bude zobrazovať počet albumov a obrázkov. Poznámka: témy môžu tieto nastavenia zmaniť.

en: If checked, images/thumbnails will be created in gray scale.
sk: Po aktivovaní budú obrázky/miniatúry prevedené do čiernobiela.

en: If checked, only logged in users will be allowed to post comments.
sk: Aktivovaním umožníte odosielať komentáre iba prihláseným používateľom.

en: If checked, posters may exclude their personal information from the published post.
sk: Aktivovaním povolíte prispievateľom odoslať svoj komentár bez zadania informácií o sebe.

en: If checked, posters may mark their comments as private (not for publishing).
sk: Aktivovaním umožníte komentujúcemu označiť svoj komentár ako súkromný (nebude sa zobrazovať).

en: If checked, protected items will be tweeted. <strong>Note:</strong> followers will need the password to visit the tweeted link.
sk: Ak toto zaškrtnete budú sa chránené položky tweetovať. <strong>Poznámka:</strong> čitatelia budú potrebovať heslo na zobrazenie tweetového odkazu.

en: If checked, resized images will be created <em>interlaced</em> (if the format permits).
sk: Ak je táto funkcia zvolená zmenšený obrázok sa uloží <em>prekladaný</em> (ak to formát umožňuje).

en: If checked, the XML output file will be formatted using the Google XML image and video extensions where applicable.
sk: A je táto možnosť zaškrtnutá bude výstupný súbor XML formátovaný za použitia Google XML rozšírení pre obrázky a video.

en: If checked, the defined <em>text</em> will be used in place of the icon. (Use the class<code>textasnewflag</code> for styling "text" overlays.)
sk: Aktivovaním sa tento <em>text</em> použije namiesto ikon. (Použite triedu<code>textasnewflag</code> na úpravu prekrývania "textu".)

en: If enabled, a login form will be displayed if the viewer is not logged in.
sk: Po aktivovaní sa neprihlásenému návštevníkovi zobrazí na stránke prihlasovací formulár.

en: If file and folder permissions are not set to <em>strict</em> or tighter there could be a security risk. However, on some servers Zenphoto does not function correctly with tight file/folder permissions. If Zenphoto has permission errors, run setup again and select a more relaxed permission.
sk: Ak práva súboru/zložky nie sú nastavené na <em>prísne</em> alebo vyššie, môže to byť bezpečnostné riziko. Avšak na niektorých serveroch Zenphoto nefunguje správne ak sú práva nastavené príliš prísne. Ak Zenphoto vykazuje chyby ohľadne práv, spuste znovu inštaláciu a nastavte menej prísne práva.

en: If no sidecar file exists and the extension is enabled, the plugin will search within that type <em>image</em> file for an <code>XMP</code> block. <strong>Warning</strong> do not set this option unless you require it. Searching image files can be computationally intensive.
sk: Ak neexistuje žiaden pridružený súbor a rozšírenie je aktivované, zásuvný modul bude ďalej vyhľadávať medzi <em>obrázkovými</em> súbormi kód <code>XMP</code>. <strong>Pozor!</strong> zapnite túto funkciu len ak ju naozaj potrebujete. Prehľadávanie obrázkových súborov môže byť veľmi náročné na hardware.

en: If the <em>Email</em> field is required, the poster must provide an email address.
sk: Pokial je pole <em>Email</em> vyžadované, zadávateľ musí vložiť emailovú adresu.

en: If the <em>Name</em> field is required, the poster must provide a name.
sk: Pokial je pole <em>Meno</em> vyžadované, zadávateľ musí vložiť meno.

en: If the <em>Website</em> field is required, the poster must provide a website.
sk: Pokial je pole <em>Web</em> vyžadované, zadávateľ musí vložiť webstránku.

en: If the browser cache should be used.
sk: Ak má byť použitá vyrovnávacia pamäť.

en: If the checkbox is disabled, setup did not detect a working Apache <em>mod rewrite</em> facility and proper <em>.htaccess</em> file.
sk: Ak je táto funkcia deaktivovaná, inštalátor nenašiel funkčnú Apache <em>mod rewrite</em> podporu a zodpovedajúci <em>.htaccess</em> súbor.

en: If the pages should be allowed to be cached on proxy servers.
sk: Ak sa majú stránky na proxy serveroch ukladať do vyrovnávacej pamäti.

en: If the playlist should be shown with numbers. Then a standard html ordered list is used instead of just a div with links. (Your playlist css may require changes.)
sk: Ak sa má zoznam skladieb zobrazovať s číslami, použije sa štandardný dopytový html zoznam. (CSS vášho zoznamu skladieb bude možno otrebovať úpravy.)

en: If the plugin checkbox is checked, the plugin will be loaded and its functions made available to theme pages. If the checkbox is not checked the plugin is disabled and occupies no resources.
sk: Ak aktivujete niektorý plugin, spustí sa a jeho funkcie vám budú k dispozícii. Ak pole nie je zaškrtnuté zásuvný modul je neaktívny a nespotrebováva žiadne zdroje serveru.

en: If this option is not empty, the Gallery Index URL that would normally link to the theme <code>index.php</code> script will instead link to this script. This frees up the <code>index.php</code> script so that you can create a customized <em>Home page</em> script. This option applies only to the main theme for the <em>Gallery</em>.
sk: Ak toto pole nie je prázdne, bude odkaz na index galérie, ktorý normálne smeruje na skript témy <code>index.php</code> nahradený cestou na tento skript. To uvolní <code>index.php</code> skript, takže si budete môcť vytvoriť vlastnú <em>domovskú stránku</em>. Toto nastavenie sa týka iba hlavnej témy <em>galérie</em>.

en: If this option is set, the visitor login form will include a link to this page. The link text will be labeled with the text provided.
sk: Aktivovaním sa vo formulári prihlásenia návštevníka zobrazí odkaz na túto stránku. Text odkazu bude obsahovať text, ktorý sem vložíte.

en: If this script does not complete, <a href="javascript:reStart();" title="restart">click here</a>
sk: Ak sa tento skript nedokončí <a href="javascript:reStart();" title="restart">kliknite sem</a>

en: If unchecked only the controlbar is shown for mp3s but if checked the video thumb is displayed as a cover image on the player screen.
sk: Ak nie je aktívny, zobrazí sa pri prehrávaní mp3 iba panel ovládania. Po aktivácii sa v prehrávači bude zobrazovať miniatúra.

en: If you additionally check <em>Show title</em> or <em>Show description</em> the title/description of the image or album (if you checked <em>link to album</em>) will be printed below the image. Only if <em>Image</em> is chosen as type.
sk: Ak označíte aj <em>Zobraziť názov</em> alebo <em>Zobraziť popis</em> názov/popis obrázku alebo albumu (ak označíte <em>odkaz na album</em>) bude zobrazený pod obrázkom. Len ak je vybraný typ <em>obrázok</em>.

en: If you are having problems with images who's names with contain accented characters try changing the <em>UTF8 image URIs</em> setting.
sk: Ak máte problém s obrázkami, ktorých názvy obsahujú akcentové (háčik, čiarka) písmená skúste zmeniť nastavenia <em>UTF8 URI obrázku</em>.

en: If you do not wish to reset your passwords just ignore this message. This ticket will automatically expire in 3 days.
sk: Ak ste nepožiadali o obnovenie hesla jednoducho tento mail ignorujte. Požiadavka expiruje sama po 3 dňoch.

en: If you have Apache <em>mod rewrite</em>, put a checkmark on the <em>mod rewrite</em> option and you'll get nice cruft-free URLs.
sk: Ak používate Apache <em>mod rewrite</em>, označte <em>mod rewrite</em> v nastavení a dosiahnete pekné URL bez množstva znakov.

en: If you have the mod_rewrite module enabled an <em>.htaccess</em> file is required the root zenphoto folder to create cruft-free URLs.
sk: Ak máte zapnutý modul mod_rewrite, musí v hlavnom adresári Zenphota existovať súbor <em>.htaccess</em> potrebný na tvorbu URL bez množstva znakov.

en: If you haven't created the database yet, now would be a good time.
sk: Ak ste zatiaľ nevytvorili databázu, teraz je príhodná chvíľa.

en: If you like to do some direct styling you can also use TinyMCE's image button or source code editor. <br />Also you can customize the CSS output yourself by directly changing the textwrap variables in line 47 and 50 in <em>tinyzenpage/js/dialog.php</em>.
sk: Ak chcete urobiť nejaké priame zmeny, môžete použiť TinyMCE tlačítko alebo úpravu zdrojového kódu. <br />Môžete tiež upraviť výstup CSS priamou úpravou premenných zarovnania textu na riadkoch 47 a 50 <em>tinyzenpage/js/dialog.php</em>.

en: If you lock an article only the current active author/user or any user with full admin rights will be able to edit it later again!
sk: Ak uzamknete článok, tak iba práve aktívny autor/používateľ alebo akýkoľvek používateľ s administrátorskými právami bude môcť neskôr upravovať tento článok!

en: If you want the list of the pages to be shown.
sk: Ak chcete, aby sa zobrazoval počet strán.

en: If you want to customize an official theme, please first <em>duplicate</em> it. This will place a copy in your <code>/themes</code> folder for you to edit.
sk: Ak chcete upravovať oficiálne témy, najprv ich <em>zduplikujte</em>. V zložke <code>/themes</code> sa vytvorí ich kópia a vy ich budete môcť upravovať.

en: If you want to show previous and next thumb page links with the page list.
sk: Ak chcete zobraziť odkazy na predchádzajúcu a ďalšiu stránku pre Zoznám strán

en: If you want to show the counter 'x - y of z images'.
sk: Keď chcete zobraziť počítadlo 'x - y z z obrázkov'.

en: If you wish your album date to reflect the date of the latest image uploaded set this option. Otherwise the date will be set initially to the date the album was created.
sk: Ak chcete použiť dátum posledného obrázku ako dátum galérie zvoľte túto možnosť. Inak sa ako dátum galérie použije dátum jej založenia.

en: If you're in a different time zone from your server, set the offset in hours of your time zone from that of the server. For instance if your server is on the US East Coast (<em>GMT</em> - 5) and you are on the Pacific Coast (<em>GMT</em> - 8), set the offset to 3 (-5 - (-8)).
sk: Ak ste v inej časovej zóne ako váš server, nastavte posun v hodinách od časovej zóny vášho serveru. Napríklad: ak je váš server na východnom pobreží USA (<em>GMT</em> - 5) a vy ste na západnom pobreží  (<em>GMT</em> - 8), nastavte posun o 3 hodiny (-5 - (-8)).

en: If your server filesystem character set is different from <code>%s</code> and you create album or image filenames names containing characters with diacritical marks you may have problems displaying the names.
sk: Ak sa znaková sada systému vášho serveru líši od <code>%s</code> a vy vytvoríte album alebo obrázok s diakritikou, môžu vzniknúť problémy pri zobrazovaní týchto názvov.

en: If your upload does not work try the <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=httpupload');" >jquery file upload</a> or use FTP instead.
sk: Ak máte problémy s nahrávaním skúste použiť <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=httpupload');" >nahrávanie súborov jquery</a> alebo použite FTP.

en: Illegal size for IFD1
sk: Nepovolená veľkosť IFD1

en: Illegal size for InteroperabilityIFD
sk: Nepovolená veľkosť InteroperabilityIFD

en: Illegal size for SubIFD
sk: Nepovolená veľkosť SubIFD

en: Image
sk: Obrázok

en: Image Credit
sk: Kredit obrázku

en: Image Info
sk: Informácie o obrázku

en: Image Title
sk: Názov obrázku

en: Image URIs appear require the <em>filesystem</em> character set.
sk: URI obrázkov asi potrebuje znakovú sadu <em>systému</em>.

en: Image URIs appear to require the UTF-8 character set.
sk: URI obrázkov asi potrebuje znakovú sadu UTF-8.

en: Image already exists.
sk: Obrázok už existuje.

en: Image cache cleared.
sk: Vyrovnávacia pamäť obrázkov vymazaná.

en: Image cache size: <strong>%s</strong>
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte obrázkov: <strong>%s</strong>

en: Image caption
sk: Úryvok obrázku

en: Image caption writer
sk: Autor úryvku obrázku

en: Image cropping
sk: Orez obrázku

en: Image date
sk: Dátum obrázku

en: Image headline
sk: Nadpis obrázku

en: Image link: <em>zenpage_imagelink</em>
sk: Odkaz na obrázok: <em>zenpage_imagelink</em>

en: Image not found or is unreadable.
sk: Obrázok nenájdený alebo sa nedá prečítať.

en: Image not found; file does not exist.
sk: Obrázok nenájdený; súbor neexistuje.

en: Image order
sk: poradie obrázkov

en: Image order saved
sk: Poradie obrázkov uložené

en: Image page
sk: Strana obrázkov

en: Image processing resulted in a fatal error.
sk: Spracovanie obrázku hlási vážnu chybu.

en: Image quality:
sk: Kvalita obrázku:

en: Image quota information.
sk: Informácie o kvóte obrázkov.

en: Image rotation requires the <em>imagerotate</em> function found in the bundled GD library of PHP version 4.3 or greater.
sk: Obracanie obrázkov potrebuje funkciu <em>imagerotate</em>, ktorá je súčasťou GD Libary v PHP 4.3 alebo novšom.

en: Image size
sk: Vľkosť obrázku

en: Image size:
sk: Veľkosť obrázku:

en: Image sizes allowed
sk: Povolená veľkosti obrázkov

en: Image source
sk: Zdroj obrázku

en: Image thumbnails (custom)
sk: Miniatúry obrázkov (zmenené)

en: Image thumbnails (standard)
sk: Miniatúry obrázkov (štandard)

en: Image title
sk: Názov obrázku

en: Image watermark:
sk: Vodoznak obrázku:

en: Image will be deleted when changes are applied.
sk: Obrázky budú vymazané keď sa aplikujú zmeny.

en: Image: %s
sk: Obrázok: %s

en: Image: [<code>%s</code>]
sk: Obrázok: [<code>%s</code>]

en: Images
sk: obrázky

en: Images %1$u-%2$u of %3$u (%4$u/%5$u)
sk: Obrázky %1$u-%2$u z %3$u (%4$u/%5$u)

en: Images (%s)
sk: Obrázky (%s)

en: Images (custom)
sk: Obrázky (zmenené)

en: Images (dynamic)
sk: Obrazky (dynamické)

en: Images (standard)
sk: Obrázky (štandard)

en: Images By Date
sk: Obrázky podľa dátumu

en: Images RSS
sk: RSS obrázkov

en: Images are in png-24 format and are located in the <code>/%s/watermarks/</code> folder.
sk: Vodoznakové obrázky musia byť vo formáte png-24 a nahrané v zložke <code>/%s/watermarks/</code>.

en: Images which are un-published
sk: Obrázky, ktoré nie sú zverejnené.

en: Images:
sk: Obrázky:

en: Imbed IPTC copyright
sk: Vložiť IPTC copyright

en: Import finished.
sk: Import dokončený.

en: Importing...patience please.
sk: Importuje sa... chvíľku strpenia.

en: In case anything does not work as expected the query results from the Wordpress database are logged in <code>zp-data/debug_log.txt</code>
sk: Ak neprebehlo všetko tak ako ste predpokladali, môžete si pozrieť výsledky dopytov na databázu Wordpressu v <code>zp-data/debug_log.txt</code>.

en: Incandescence
sk: Vyžarovanie

en: Inch
sk: Palec

en: Include <em>&lt;LI&gt;</em> element
sk: Vrátane elementu <em>&lt;LI&gt;</em>

en: Include RSS link
sk: Pridať odkaz RSS

en: Include the image itself, only its title, the title of its album, or a custom text.
sk: Vložte samotný obrázok, iba jeho názov, názov jeho albumu alebo upravený text

en: Index Image
sk: Obrázok indexu

en: Index pages
sk: Stránky indexu

en: Individual image control
sk: Individuálne nastavenie obrázkov

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Infinite
sk: Neobmedzene

en: Initial Zoom
sk: Štandardné zväčšenie

en: Initial group assignment for the new user.
sk: Skupina, do ktorej budú zaradení všetci noví používatelia.

en: Initial map display selection
sk: Výber primárneho zobrazovania mapy

en: Initial rights for the new user. (If no rights are set, approval of the user will be required.)
sk: Počiatočné práva nového používateľa. (Ak nie sú nastavené žiadne práva, bude potrebné schváliť používateľa.)

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert my IP
sk: Vložte svoju IP

en: Inserts custom HTML.
sk: Vložiť upravené HTML.

en: Installation files
sk: Inštalačné súbory

en: Installation information
sk: Informácie o inštalácii

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installed themes
sk: Nainštalované témy

en: Interlace:
sk: Preklad:

en: Internal Flash
sk: Interný blesk

en: Intro text
sk: Úvodný text

en: Invalid "bcc" mail address %s.
sk: Adresa "Skrytá kópia" nie je platná %s.

en: Invalid "cc" mail address %s.
sk: Adresa "Kópia" nie je platná %s.

en: Invalid "to" mail address %s.
sk: Adresa "Komu" nie je platná %s.

en: Invalid address
sk: Neplatná adresa

en: Invalid linking to the slideshow page.
sk: Nesprávne odkazy na stránku prezentácie.

en: Invalid verification link.
sk: Neplatný odkaz na overenie.

en: It is not possible to include custom thumbs or custom size images for multimedia items.
sk: Nie je možné vložiť vlastné miniatúry alebo zmenšené obrázky multimediálnych súborov.

en: It is offset from there (moved toward the lower right corner) by the <em>offset</em> percentages of the height and width difference between the image and the watermark.
sk: Je to posun (smerom k pravému dolnému rohu) vyjadrený v percentuálnom pomere výšky a šírky originálneho obrázku a vodoznaku.

en: Italian (Italy)
sk: Taliančina (Taliansko)

en: Italian (Switzerland)
sk: Taliančina (Švajčiarsko)

en: Japanese
sk: Japončina

en: JavaScript files (.js)
sk: Súbory javaskriptu (.js)

en: Jpeg Compression
sk: JPEG kompresia

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Label
sk: Vysačka

en: Landscape
sk: Zvisle

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Large
sk: Veľké

en: Last Editor
sk: Posledné úpravy

en: Last change:<br />%1$s<br />by %2$s
sk: Posledná zmena: <br /> %1$s z %2$s

en: Last update: %s
sk: Posledná aktualizácia: %s

en: Latest Images
sk: Najnovšie obrázky

en: Latest Images for %s
sk: Najnovšie obrázky v %s

en: Latest albums RSS
sk: RSS najnovších albumov

en: Latest comments RSS
sk: RSS najnovších komentárov

en: Latest comments RSS for this album
sk: RSS najnovších komentárov tohto albumu

en: Latest comments RSS for this image
sk: RSS najnovších komentárov tohto obrázku

en: Latest images RSS
sk: RSS najnovších obrázkov

en: Latest images of this album RSS
sk: RSS najnovších obrázkov tohto albumu

en: Latest images of this album and its subalbums RSS
sk: RSS najnovších obrázkov tohto albumu a jeho podalbumov

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Latitude Reference
sk: Zemepisná šírka - referencie

en: Latvian
sk: Lotyščina

en: Left
sk: Vľavo

en: Lens Info
sk: Info o objektíve

en: Lens Type
sk: Typ objektívu

en: License:GPLv2
sk: Licencia: GPL v2

en: Limit titles to this many characters. Zero means no limit.
sk: Limitovať počet znakov v titulkoch. Nula znamená bez limitu.

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Link to Comment %u
sk: Odkaz na komentár %u

en: Link to album
sk: Odkaz na album

en: Link to full image
sk: Odkaz na plný obrázok

en: Link to image
sk: Odkaz na obrázok

en: Link type
sk: Typ odkazu

en: List of sizes from which the viewer may select.<br />The form is "$s=&lt;size&gt;" or "$h=&lt;height&gt;,$w=&lt;width&gt;;"....<br />See printCustomSizedImage() for details
sk: Zoznam veľkostí obrázkov, z ktorých si môže návštevník vybrať. <br />Formát "$s=&lt;veľkosť&gt;" alebo "$h=&lt;výška&gt;,$w=&lt;šírka&gt;;"....<br />Detaily nájdete v printCustomSizedImage().

en: Lithuanian
sk: Litovština

en: Loads Colorbox JS and CSS scripts for selected theme page scripts. Note that this plugin does not attach Colorbox to any element. You need to do this on your theme yourself. Visit the <a href='http://colorpowered.com/colorbox/'>Colorbox website</a> about that.
sk: Nahrá Colorbox JS a CSS skripty do vybraných tém. Tento zásuvný modul nepridáva funkcie Colorboxu. To musíte urobiť sami v nastavení témy. Pozrite si <a href='http://colorpowered.com/colorbox/'>webstránku Colorboxu</a> pre viac informácií.

en: Locale functionality is not implemented on your platform or the specified locale does not exist. Language translation may not work.
sk: Váš server nepodporuje fukciu lokálneho nastavenia alebo požadované lokálne nastavenie nie je k dispozícii. Jazykový preklad nemusí fungovať.

en: Localization of Zenphoto requires native PHP <code>gettext()</code> support
sk: Lokalizácia Zenphota potrebuje podporu PHP <code>gettext()</code>

en: Location/Place
sk: Umiestnenie/Miesto

en: Location:
sk: Miesto:

en: Locked (Pan Mode)
sk: Zamknuté (Pan Mód)

en: Locked for changes
sk: Upravovanie je zamknuté

en: Log Out
sk: Odhlásiť

en: Log deleted
sk: Záznam vymazaný

en: Log downloaded
sk: Záznam stiahnutý

en: Log in
sk: Prihlásiť

en: Log reset
sk: Obnovenie záznamu

en: Log security
sk: Bezpečnosť protokolov

en: Log security [is compromised]
sk: Bezpečnosť protokolov [je ohrozená]

en: Logged in as %1$s
sk: Prihlásený(á) ako %1$s

en: Logged in as %1$s (last login %2$s)
sk: Prihlásený(á) ako %1$s (posledné prihlásenie %2$s)

en: Login
sk: Prihlásiť

en: Login using %s
sk: Prihlásiť použitím %s

en: Logon using:%s
sk: Prihlásiť s použitím: %s

en: Logout
sk: Odhlásiť

en: Logs all attempts to login to or illegally access the admin pages. Log is kept in <em>security_log.txt</em> in the %s folder.
sk: Zaznamenáva všetky pokusy o prihlásenie alebo nepovolené prístupy na administrátorské stránky. Záznam sa uchováva v <em>security_log.txt</em> v zložke %s.

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Longitude Reference
sk: Zemepisná dĺžka - referencie

en: Low
sk: Nízke

en: Low/High Quality
sk: Vysoká/Nízka kvalita

en: Lowercase only
sk: iba malé písmená

en: MP3 cover image
sk: Titulný obrázok MP3

en: Macedonian
sk: Makedónčina

en: Macro
sk: Makro

en: Macro/Close-Up
sk: Makro/Detail

en: Magick memory limit
sk: Limit pamäte pre Magick

en: Mail address
sk: Mailová adresa

en: Mail password
sk: Heslo mailu

en: Mail protocol
sk: Protokol mailu

en: Mail send failed
sk: Odoslanie mailu zlyhalo

en: Mail send failed.
sk: Odoslanie mailu zlyhalo.

en: Mail send failed.
sk: Odoslanie mailu zlyhalo.

en: Mail send failed. There is no mail handler configured.
sk: Odoslanie mailu zlyhalo. Nie je nakonfigurovaný mail.

en: Mail sent.
sk: Mail odoslaný.

en: Mail user
sk: Používateľ mailu

en: Main Index
sk: Hlavný index

en: Make a new Album
sk: Vytvoriť nový album

en: Make file and folder names in the Gallery SEO friendly.
sk: Upraviť názvy súborov a zložiek galérie aby boli kompatibilné so SEO.

en: Make sure the database has been created and that <code>%s</code> has access to it.
sk: Uistite sa, že databáza bola vytvorená, a že <code>%s</code> má do nej prístup.

en: Malagasy
sk: Madagaskačina

en: Malay
sk: Malajčina

en: Manage all albums
sk: Upravovať všetky albumy

en: Manage all news
sk: Upravovať všetky články

en: Manage all pages
sk: Upravovať všetky stránky

en: Manage content publication
sk: Upraviť zverejnený obsah

en: Manage un-published content in your gallery.
sk: Spravujte neuverejnený obsah vašej galérie.

en: Manage user expiry.
sk: Nastaviť vypršanie používateľa.

en: Managed albums:
sk: Spravované albumy:

en: Managed news categories:
sk: Spravované kategórie správ:

en: Managed pages:
sk: Spravované stránky:

en: Managers of one or more albums
sk: Manažéry jedného či viacerých albumov

en: Manual
sk: Manuálne

en: Manual Exposure
sk: Manuálna expozícia

en: Manual Focus
sk: Manuálne ostrenie

en: Map
sk: Mapa

en: Map control size
sk: Veľkosť ovládania mapy

en: Map controls
sk: Ovládanie mapy

en: Map dimensions—height
sk: Rozmer mapy - výška

en: Map dimensions—width
sk: Rozmer mapy - šírka

en: Map display
sk: Zobrazenie mapy

en: Mark as spam
sk: Označiť ako spam

en: Mark suspected SPAM for moderation rather than as SPAM
sk: Odoslať podozrivý SPAM na moderovanie a nie hneď ako SPAM

en: Mark this message as SPAM
sk: Označiť túto správu ako SPAM

en: Marked as spam/approved
sk: Označené ako spam/povolené

en: Master password for the gallery. Click on <em>Gallery password</em> to change.
sk: Hlavné heslo galérie. Ak ho chcete zmeniť, kliknite na <em>Heslo galérie</em>.

en: Master password for the gallery. If this is set, visitors must know this password to view the gallery.
sk: Hlavné heslo galérie. Ak je nastavené, návštevníci musia poznať toto heslo, aby si mohli prezrieť galériu.

en: Maximum number of images left for this album:
sk: Maximálny počet obrázkov zostávajúcich pre tento album:

en: Medium
sk: Stredné

en: Menu Manager
sk: Správa menu

en: Menu Manager: Add Menu Item
sk: Správa menu: Pridať novú položku menu

en: Menu Manager: Edit Menu Item
sk: Správa menu: Upraviť položku menu

en: Menu Manager: Edit Menu Item or add new Menu Item
sk: Správa menu: Upraviť alebo pridať položku menu

en: Menu item deleted
sk: Položka menu vymazaná

en: Menu item deleted failed
sk: Vymazanie položky menu zlyhalo

en: Menu item updated!
sk: Položka menu aktualizovaná!

en: Menu items for all Zenpage categories added.
sk: Pridané položky menu pre všetky Zenpage kategórie.

en: Menu items for all Zenpage pages added.
sk: Pridané položky menu pre všetky Zenpage stránky.

en: Menu items for all Zenphoto objects added.
sk: Pridané položky menu pre všetky Zenphoto objekty.

en: Menu items for all albums added.
sk: Pridané položky menu pre všetky albumy.

en: Menu set '%s' deleted
sk: Skupina menu '%s' vymazaná

en: Menu set <em>%s</em>
sk: Skupina menu <em>%s</em>

en: Menu target is password protected
sk: Cieľ menu je chránený heslom

en: Menuset id
sk: ID skupiny menu

en: Message body empty
sk: Obsah správy je prázdny

en: Message field
sk: Pole správy

en: Message is considered SPAM if there are more than this many URLs in it
sk: Správa bude považovaná za SPAM ak je v nej viac URL ako zadaný počet

en: Message:
sk: Správa:

en: Message<strong>%s</strong>:
sk: Správa<strong>%s</strong>:

en: Metadata refresh is incomplete
sk: Aktualizácia metadát je kompletná

en: Metadata:
sk: Metadáta:

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: Method Not Allowed
sk: Táto metóda nie je povolená

en: Migrate rights
sk: Presunúť práva

en: Migrating lib-auth data version %1$s => version %2$s
sk: Presun dát lib-auth z verzie %1$s => na verziu %2$s

en: Milliseconds between slide transitions (0 to disable auto advance.) <em>[jQuery Cycle mode option]</em>
sk: Milisekundy medzi prelínaním snímok (nastavením 0 sa vypne) <em>[jQuery-Cycle-Modus]</em>

en: Mini slide selector
sk: Výber pre miniprezentáciu

en: Minimum number of characters a password must contain.
sk: Minimálny počet znakov, ktoré musí obsahovať heslo.

en: Minimum password length:
sk: Minimálna dĺžka hesla:

en: Minutes to cool off
sk: Minút na vychladnutie

en: Missing
sk: Chýba

en: Modded Wordpress theme from, <a href="http://garlandtheme.blogspot.com/">garland</a>
sk: Upravená téma Wordpress od <a href="http://garlandtheme.blogspot.com/">garlanda</a>

en: Mode
sk: Mód

en: Mode 1
sk: Mód 1

en: Mode 2
sk: Mód 2

en: Mongolian
sk: Mongolčina

en: Monochrome
sk: Monochromatické

en: Most downloaded files
sk: Najčastejšie sťahované súbory

en: Move
sk: Presunúť

en: Multi-Spot
sk: Viacbodové ostrenie

en: Multi-lingual
sk: Viacjazyčné

en: Multiple layouts
sk: Viacero zalomení

en: My Theme
sk: Moja téma

en: MySQL Error: The PHP MySQL extensions have not been installed correctly. Please ask your administrator to add MySQL support to your PHP installation.
sk: MySQL chyba: Rozšírenia pre PHP MySQLneboli správne nainštalované. Požiadajte svojho administrátora aby pridal do vašej PHP inštalácie MySQL podporu.

en: MySQL Error: The database is connected, but MySQL returned the error <em>%1$s</em> when Zenphoto tried to select the database %2$s.
sk: MySQL chyba: Databáza je pripojená, ale MySQL hlási chybu <em>%1$s</em>, keď chce Zenphoto vybrať databázu %2$s.

en: MySQL Error: Zenphoto received the error <em>%s</em> when connecting to the database server.
sk: MySQL chyba: Zenphoto zaznamenalo chybu <em>%s</em> pri prijovaní sa k databázovému serveru.

en: MySQL Query ( <em>%1$s</em> ) failed. MySQL returned the error <em>%2$s</em>
sk: MySQL dopyt ( <em>%1$s</em> ) neúspešný. MySQL hlási chybu <em> %2$s</em>.

en: MySql Error: Zenphoto received the error <em>%s</em> when connecting to the database server.
sk: MySQL chyba: Zenphoto hlási chybu <em>%s</em> pri pripojovaní sa na databázový server.

en: NOTE: These options are be used on the fly and are not sticky. If you reload the page by selecting another album or moving between pages in an album you have to set them again.
sk: Poznámka: Tieto nastavenia sa používajú za pochodu a nedajú sa uložiť. Ak stránku obnovíte vybraním ineho albumu alebo prechodom medzi stránkami v albume, budete ich musieť nastaviť znova.

en: Name field
sk: Pole mena

en: Name:
sk: Meno:

en: Name<strong>%s</strong>:
sk: Meno<strong>%s</strong>:

en: Natural
sk: Prirodzene

en: New
sk: Nové

en: New Album
sk: Nový album

en: New Album Here
sk: Nový album sem

en: New Article
sk: Nový článok

en: New Category
sk: Nová kategória

en: New Page
sk: Ďalšia stránka

en: New User
sk: Pridať nového používateľa

en: New album
sk: Nový album

en: New album name?
sk: Nový názov albumu?

en: New album:%s
sk: Nový album:%s

en: New category
sk: Nová kategória

en: New custom theme created successfully!
sk: Nová upravená téma úspešne vytvorená!

en: New custom theme created, but its description could not be updated
sk: Nová upravená téma vytvorená, ale nepodarilo sa zmeniť jej popis

en: New directory name? (e.g. "my_theme")
sk: Nový názov zložky? (napr. "moja_tema")

en: New image:[%2$s]%1$s
sk: Nový obrázok: [%2$s]%1$s

en: New import
sk: Nový import

en: New message link text
sk: Text pre novú správu

en: New subalbum
sk: Nový podalbum

en: New tags
sk: Nové tagy

en: New theme name? (e.g. "My Theme")
sk: Nový nézov témy? (napr. "Moja téma")

en: New users will be mailed a password set link
sk: Novým používateľom sa odošle link na nastavenie hesla.

en: Newly registered and verified users
sk: Novo registrovaný a potvrdený používatelia

en: News
sk: Správy

en: News Articles
sk: Článok

en: News Articles Rule
sk: Pravidlo pre článok

en: News Categories
sk: Nové galérie

en: News Category RSS
sk: RSS kategórií správ

en: News RSS
sk: RSS správ

en: News and Gallery
sk: Správy a galérie

en: News and Gallery RSS
sk: RSS správ a galérií

en: News archive
sk: Archív článkov

en: News article comments RSS
sk: RSS komentárov článkov

en: News article text length
sk: Dĺžka textu článku

en: News article text shorten indicator
sk: Indikátor skrátenia článku

en: News articles
sk: Články

en: News categories
sk: Kategórie správ

en: News from Zenphoto.org
sk: Novinky na Zenphoto.org

en: News index
sk: Index správ

en: News on index page
sk: Správy na domovskej stránke

en: News/Page comments
sk: Komentáre článkov / stránok

en: Next
sk: Ďalej

en: Next &raquo;
sk: Ďalej &raquo;

en: Next Image
sk: Nasledujúci obrázok

en: Next Page
sk: Ďalšia stránka

en: Next album
sk: Ďalší album

en: Next album &raquo;
sk: Ďalší album &raquo;

en: Next image
sk: Nasledujúci obrázok

en: Next page
sk: Ďalšia strana

en: Nexttext
sk: Ďalší text

en: Night
sk: Noc

en: Night Portrait
sk: Nočný portrét

en: Night Scenery
sk: Nočná scenéria

en: No
sk: Nie

en: No "to" address list provided.
sk: Adresa "Komu" nie je zadaná.

en: No Comments
sk: Žiadne komentáre

en: No Compression
sk: Bez kompresie

en: No Flash
sk: Bez blesku

en: No Unit
sk: Bez hodnoty

en: No Warning
sk: Bez upozornení

en: No Zenphoto image handling library was loaded. Be sure that your PHP has a graphics support.
sk: Knižnica na správu obrázkov pre Zenphoto nebol nahraná. Uistite sa, že vaše PHP má grafickú podporu.

en: No access
sk: Nemáte prístup

en: No acknowledgement
sk: Bez potvrdenia

en: No album folder names needed cleaning.
sk: Názvy zložiek albumov nepotrebujú vyčistiť.

en: No album provided to sort.
sk: Na zoradenie nebol vybraný žiaden album.

en: No albums are un-published.
sk: Žiadne albumy nie sú nezverejnené.

en: No backup set found.
sk: Záloha nenájdená.

en: No categories to import.
sk: Kategórie na import neexistujú

en: No comments to import
sk: Komentáre na import neexistujú

en: No comments yet
sk: Zatiaľ bez komentárov

en: No description
sk: Bez popisu

en: No effects
sk: Bez efektov

en: No extra <em>%s</em> theme pages available
sk: Žiadne extre <em>%s</em> stránky témy nie sú k dispozícii

en: No flash player installed.
sk: Flashplayer nie je nainštalovaný.

en: No image effects found.
sk: Nenájdený žiaden obrázkový efekt.

en: No image names needed cleaning.
sk: Názvy obrázkov nepotrebujú prečistenie.

en: No images meet the criteria.
sk: Do týchto kritérií nespadá žiaden obrázok.

en: No link
sk: Bez odkazu

en: No popular tags
sk: Žiadne obľúbené tagy

en: No posts or pages to import.
sk: Stránky na import neexistujú

en: No rights
sk: Žiadne práva

en: No scheduled news articles found.
sk: Nebol nájdený žiadny článok pripravený na uverejnenie.

en: No search criteria collected.
sk: Neboli zozbierané žiadne kritéria vyhľadávania.

en: No sitemap files available.
sk: Súbory mapy stránky niesu k dispozícii.

en: No statistic available
sk: Štatistika neexistuje.

en: No statistic available.
sk: Štatistika neexistuje.

en: No tags to import.
sk: Tagy na import neexistujú

en: No unpublished pages available
sk: Žiadna nezverejnená stránka nie je k dispozícii

en: No wrap
sk: Bez skrátenia

en: None
sk: nič

en: None selected for display
sk: Nie je označené nič na zobrazenie

en: Normal
sk: Normálne

en: Normal Image
sk: Normálny obrázok

en: Normally this option should be set to <em>http</em>. If you're running a secure server, change this to <em>https</em>. Select <em>secure admin</em> if you need only to insure secure access to <code>admin</code> pages.
sk: Toto nastavenie by malo zvyčajne byť nastavené na <em>http</em>. Ak používate zabezpečený server zmeňte nastavenie na <em>https</em>. Vyberte <em>bezpečnú administráciu</em> na poistenie zabezpečeného prístupu na stránky <code>administrácie</code>.

en: Norwegian
sk: Nórština

en: Norwegian (Bokmål)
sk: Nórština (Bokmål)

en: Not a valid OpenID URL
sk: Neplatné URL OpenID

en: Not defined
sk: Nedefinované

en: Not yet rated
sk: Zatiaľ nehodnotené

en: Note that your theme must be setup to use the codeblock functions. Note also that codeblock fields are not multi-lingual.
sk: Upozorňujeme, že vaša téma musí byť nastavená, aby mohla používať funkciu blokov kódov. Bloky kódov nie su viacjazyčné.

en: Note: Scheduled publishing is not active unless the page is also set to <em>published</em>
sk: Poznámka: Plánované uverejnenie nie je aktívne pokým nie je článok nastavený na <em>uverejnený</em>.

en: Note: The hitcounter plugin is not enabled, therefore any existing values will not get updated.
sk: Poznámka: Zásuvný modul počítadiel nie je aktívny, takže žiadna existujúca hodnota sa nebude aktualizovať.

en: Notice!
sk: Poznámka!

en: Notice: "Module mod_rewrite" is working.
sk: poznámka: "Modul mod_rewrite" pracuje.

en: Notice: failed setting permissions for %s.
sk: Poznámka: Nepodarilo sa nastaviť práva pre %s.

en: Notice: illegal call for permissions setting for %s.
sk: Poznámka: nepovolený dopyt na nastavenie práv %s.

en: Notify
sk: Upozorniť

en: Notify%s
sk: Upozorniť%s

en: Number of RSS feed items:
sk: Počet položiek RSS kanálu:

en: Numbered playlist
sk: Číslovaný zoznam skladieb

en: ONLY SUPPORTED FILETYPES ALLOWED!
sk: SÚ POVOLENÉ IBA PODPOROVANÉ TYPY SÚBOROV!

en: Object name
sk: Meno objektu

en: Object not found
sk: Objekt nenájdený

en: Obscure cache filenames
sk: Nejasné názvy súborov vyrovnávaciej pamäte

en: Of course there must be some Administrator with an e-mail address for this option to make sense!
sk: Samozrejme, ak má táto funkcia mať zmyslel musíte mať administrátora s nastaveným mailom.

en: Off
sk: vypnuté

en: Official Build
sk: Oficiálna verzia

en: Ok to delete %s? This cannot be undone.
sk: Chcete vymazať %s? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Ok to delete menu set %s? This cannot be undone!
sk: Chcete vymazať skupinu menu %s? NEVRATNÁ OPERÁCIA!

en: Omit
sk: Vynechať

en: On
sk: zapnuté

en: On + Red Eye Reduction
sk: Zapnuté + Redukcia červených očí

en: On Camera
sk: Na fotoaparáte

en: One Chip Color Area Sensor
sk: Jednočipový senzor farebnej oblasti

en: Only members can comment
sk: Komentovať môžu iba členovia

en: Only registered users may post comments.
sk: Iba registrovaný používatelia môžu pridávať komentáre.

en: Only those <em>news categories</em> checked will be Tweeted. <strong>Note:</strong> <em>*not categorized*</em> means those news articles which have no category assigned.
sk: Len označené <em>kategórie správ</em> budú tweetované. <strong>Poznámka:</strong> <em>*bez kategórie*</em> označuje články, ktoré nemajú priradenú kategóriu.

en: Oops.. Cannot edit from this page
sk: Hopla... Z tejto stránky nemôžete upravovať

en: Open In New Window
sk: Otvoriť v novom okne

en: OpenID Authentication
sk: Potvrdenie OpenID

en: OpenID authentication failed: %s
sk: Potvrdenie OpenID zlyhalo: %s

en: Optional. Used only if the Google extension is checked. Must be an absolute URL address of the form: http://mydomain.com/license.html
sk: Voliteľné. Používa sa iba ak je zapnuté Google rozšírenie. Musí obsahovať absolútnu URL adresu vo formáte: http://mydomain.com/license.html sein.

en: Options
sk: Nastavenia

en: Options for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
sk: Natavenia pre <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Options for <em>%s</em>
sk: Natavenia pre <em>%s</em>

en: Order alphabetically
sk: Usporiadať abecedne

en: Order by most used
sk: Usporiadať podľa najpoužívanejších

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Original Height
sk: Originálna výška

en: Original Time Taken
sk: Originálny čas záberu

en: Original Width
sk: Originálna šírka

en: Originating Program
sk: Pôvodný program

en: Other
sk: Iné

en: Other text files
sk: Ostatné textové súbory

en: Out of Focus
sk: Neostré

en: Outdated file entries cleared from the database
sk: Zastarané záznamy súborov boli odstránené z databázy

en: Outgoing mail server
sk: Server odchádzajúcej pošty

en: Outgoing mail server.
sk: Server odchádzajúcej pošty.

en: Over Exposure
sk: Preexponované

en: Overview
sk: Prehľad

en: Owner
sk: Majiteľ

en: Owner:
sk: Majiteľ:

en: PHP <code>%s support</code> for configured Database [is experimental]
sk: PHP <code>%s porpora</code> pre konfigurovanú databázu [je experimentálna]

en: PHP <code>%s support</code> for configured Database [is not installed]
sk: PHP <code>%s porpora</code> pre konfigurovanú databázu [nie je nainštalovaná]

en: PHP <code>%s</code> support
sk: PHP <code>%s</code> podpora

en: PHP <code>%s</code> support [is not installed]
sk: PHP <code>%s</code> podpora [nenainštalovaná]

en: PHP <code>%s</code> support for configured Database
sk: PHP <code>%s</code> porpora pre konfigurovanú databázu

en: PHP <code>Register Globals</code> [is set]
sk: PHP <code>Register Globals</code> [aktívne]

en: PHP <code>Safe Mode</code> [is set]
sk: PHP <code>Safe Mode</code> [aktívne]

en: PHP <code>gettext()</code> support
sk: Podpora PHP <code>gettext()</code>

en: PHP <code>gettext()</code> support [is not present]
sk: Podpora PHP <code>gettext()</code> [chýba]

en: PHP <code>magic_quotes_gpc</code> [is enabled]
sk: PHP <code>magic_quotes_gpc</code> [aktivované]

en: PHP <code>mbstring</code> package
sk: Rozšírenie PHP <code>mbstring</code>

en: PHP <code>mbstring</code> package [Your internal character set is <strong>%s</strong>]
sk: Rozšírenie PHP <code>mbstring</code> [interné nastavenie znakovej sady je <strong>%s</strong>]

en: PHP <code>mbstring</code> package [is not present and <code>iconv()</code> is not working]
sk: Rozšírenie PHP <code>mbstring</code> [nenájdené a <code>iconv()</code> nefunguje]

en: PHP <code>mbstring</code> package [is not present]
sk: Rozšírenie PHP <code>mbstring</code> [nenájdené]

en: PHP <code>setlocale()</code> failed
sk: PHP <code>setlocale()</code> zlyhalo

en: PHP Error reporting: <strong>%s</strong>
sk: PHP oznamovanie chýb: <strong>%s</strong>

en: PHP GD library <em>%s</em>
sk: PHP GD knižnica <em>%s</em>

en: PHP Imagick library <em>%s</em>
sk: PHP Imagick knižnica <em>%s</em>

en: PHP Register globals presents a security risk to any PHP application. See <a href="http://php.net/manual/en/security.globals.php"><em>Using Register Globals</em></a>. Zenphoto refuses to operate under these conditions. Change your PHP.ini settings to <code>register_globals = off</code>.
sk: PHP Register globals sú bezpečnostným rizikom pre akúkoľvek PHP aplikáciu. Pozrite si <a href="http://php.net/manual/en/security.globals.php"><em>Použtívanie Register Globals</em></a>. Zenphoto nebude fungovať za takýchto podmienok. Zmeňte nastavenia PHP.ini na <code>register_globals = off</code>.

en: PHP Safe Mode Restrictions in effect!
sk: Sú aktívne PHP Safe Mode obmedzenia!

en: PHP graphics image support
sk: Grafická podpora obrázkov PHP

en: PHP memory limit: <strong>%1$s</strong> (Note: Your server might allocate less!)
sk: PHP limit pamäte: <strong>%1$s</strong> (Poznámka: Server môže prideliť menej!)

en: PHP version %s
sk: PHP verzia %s

en: PHP version 5 or greater is required.
sk: Je vyžadovaná PHP verzia 5 alebo vyššia.

en: PHP version 5 or greater with the <em>DOM Object Model</em> is required.
sk: Je vyžadované PHP verzie 5 alebo vyššej s <em>DOM Object Model</em>.

en: PHP version 5.2 or greater is required.
sk: Je vyžadovaná PHP verzia 5.2 alebo vyššia.

en: PHP version: <strong>%1$s</strong>
sk: PHP verzia: <strong>%1$s</strong>

en: POP port number.
sk: Číslo POP portu.

en: Page
sk: Stránka

en: Page %1$u | Page %1$u
sk[0]: Strana %1$u
sk[1]: Strana %1$u

en: Page %1$u (Current Page) | Page %1$u (Current Page)
sk[0]: Strana %1$u (aktuálna strana)
sk[1]: Strana %1$u (aktuálna strana)

en: Page %u | Page %u
sk[0]: Strana %u
sk[1]: Strana %u

en: Page 1
sk: Strana 1

en: Page <em>%s</em> added
sk: Stránka <em>%s</em> pridaná

en: Page <em>%s</em> added but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
sk: Stránka <em>%s</em> bola pridaná, ale musíte jej ešte dať <strong>názov</strong> pred zverejnením!

en: Page <em>%s</em> updated
sk: Článok <em>%s</em> aktualizovaný!

en: Page <em>%s</em> updated but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
sk: Článok <em>%s</em> bol pridaný, ale musíte mu ešte dať <strong>názov</strong> pred zverejnením!

en: Page Comments RSS
sk: RSS komentárov stránok

en: Page delete failed!
sk: Vymazanie stránky zlyhalo!

en: Page error: %2$s (%1$s)
sk: Chyba stránky: %2$s (%1$s)

en: Page list
sk: Zoznam strán

en: Page not found
sk: Stránka nenájdená

en: Page successfully deleted!
sk: Vymazanie stránky úspešné!

en: Page {%u} | Page {%u}
sk[0]: Strana {%u}
sk[1]: Strana {%u}

en: Page: %s
sk: Strana: %s

en: Pages
sk: Stránky

en: Pages (%s)
sk: Stránky (%s)

en: Pages Rule
sk: Pravidlo pre stránky

en: Pages and Articles
sk: Stránky a články

en: Pages list length
sk: Dĺžka zoznamu strán

en: Pages list prev and next links
sk: Odkazy na predchádzajúcu a ďalšiu stránku pre Zoznám strán

en: Panning
sk: Panoráma

en: Partial
sk: Čiastočne

en: Password
sk: Heslo

en: Password characters:
sk: Znaky hesla:

en: Password for the search guest user. If this is set, visitors must know this password to view search results.
sk: Heslo pre vyhľadávacieho návštevníka. Ak je zadané návštevník musí poznať heslo, aby sa mu zobrazili výsledky vyhľadávania.

en: Password for the search guest user. click on <em>Search password</em> to change.
sk: Heslo na vyhľadávanie pre návštevníkov. Ak ho chcete zmeniť, kliknite na <em>Heslo pre vyhľadávanie</em>.

en: Password hash seed: <span><small style="color:gray">%s</small></span>
sk: Zdroj rozsekania hesla: <span><small style="color:gray">%s</small></span>

en: Password hint:
sk: Nápoveda k heslu:

en: Password may not be empty!
sk: Heslo nesmie byť prázdne!

en: Password must be at least %u characters
sk: Heslo musí mať minimálne %u znakov

en: Password must contain at least one of %s
sk: Heslo musí obsahovať aspoň jeden znak %s.

en: Password protected
sk: Chránené heslom

en: Password required
sk: Požadované heslo

en: Password reset request.<br />You may now set admin usernames and passwords.
sk: Požiadavka na obnovenie hesla.<br/>Teraz môžete zadať administrátorské mená a heslá.

en: Password:
sk: Heslo:

en: Passwords must contain at least one of the characters from each of the groups. Groups are separated by "|". (Use "\|" to represent the "|" character in the groups.)
sk: Heslo musí obsahovať aspoň jeden znak z každej z týchto skupín. Skupiny sa oddelujú "|". (Použite znak "\|" pre "|".)

en: Pattern
sk: Vzor

en: Patterns to die on
sk: Podozrivé vzorce

en: Pause (to stop the slideshow without returning)
sk: Pauza (na zastavenie prezentácie bez návratu)

en: Perhaps there was a problem with the upload. You should check the following files:
sk: Možno je to problém s nahrávaním. Mali by ste skontrolovať tieto súbory:

en: Periodically backup the Zenphoto database.
sk: Pravideľne zálohovať databázu.

en: Persian
sk: Perzština

en: Pet
sk: Domáce zviera

en: Phone field
sk: Pole telefónu

en: Phone number field
sk: Pole telefónu

en: Phone<strong>%s</strong>:
sk: Telefón<strong>%s</strong>:

en: Photo %1$u of %2$u
sk: Obrázok %1$u z %2$u

en: Photos
sk: Obrázky

en: Photos %1$u-%2$u of %3$u
sk: Obrázky %1$u-%2$u z %3$u

en: Picture of the day
sk: Obrázok dňa

en: Place a checkmark in the box for each tag you wish to delete then press the <em>Delete checked tags</em> button. The brackets contain the number of times the tag appears.
sk: Označte každý tag, ktorý chcete vymazať a potom kliknite na <em>Vymazať označené tagy</em>. V zátvorke je uvedené koľkokrát je tag použitý.

en: Place a checkmark on any pages which should not be protected by the gallery password.
sk: Označte všetky stránky, ktoré nemajú byť chránené heslom.

en: Place the downloaded themes in the <code>/themes</code> folder and they will be available for your use.
sk: Nahrajte stiahnuté témy do zložky <code>/themes</code> a hned vám budú k dispozícii.

en: Placeholders
sk: Zástupné symboly

en: Places the latest 3 news articles from Zenphoto.org on the admin overview page.
sk: Zobrazí 3 posledné novinky zo Zenphoto.org na stránke prehľadu v administrátorskej sekcii.

en: Play
sk: Spustiť

en: Player background color gradient
sk: Farebný prechod pozadia prehrávača

en: Player height (Note this refers to the player window. The playlist display itself is styled via CSS.)
sk: Výška prehrávača (Toto nastavenie sa týka iba okna prehrávača. Zoznam skladieb sa upravuje cez CSS.)

en: Player height (ignored for <em>mp3</em> files.)
sk: Výška prehrávača (pri <em>mp3</em> ignorovaná).

en: Player width (Note this refers to the player window. The playlist display itself is styled via CSS.)
sk: Šírka prehrávača (Toto nastavenie sa týka iba okna prehrávača. Zoznam skladieb sa upravuje cez CSS.)

en: Player width (ignored for <em>mp3</em> files.)
sk: Šírka prehrávača (pri <em>mp3</em> ignorovaná).

en: Please enter %1$s and %2$s. Thanks.
sk: Prosím uveďte %1$s a %2$s . Ďakujeme.

en: Please enter %s. Thanks.
sk: Prosím uveďte %s. Ďakujeme.

en: Please enter the message you want to send.
sk: Vložte správu, ktorú chcete poslať.

en: Please enter your Wordpress database details:
sk: Zadajte detaily databázy Wordpressu:

en: Please enter: %sThanks.
sk: Prosím uveďte: %s. Ďakujeme.

en: Please see <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> for more info about the player and its license.
sk: Navštívte <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> ak potrebujete viac informácií o prehrávač a jeho licencii.

en: Please try again
sk: Skúste to znova

en: Plugin to generate file download lists. The source of these files may be anywhere that can be accessed by server scripts, it need not be part of your Zenphoto installation.
sk: Zásuvný modul na generovanie zoznamu na sťahovanie. Zdroj týchto súborov môže byť kdekoľvek, kde k nemu bude mať skript prístup, nemusí byť súčaťou inštalácie Zenphota.

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Plugins provide optional functionality for Zenphoto.
sk: Zásuvné moduly poskytujú ďalšie funkcie pre Zenphoto.

en: Polish
sk: Polština

en: Pool of effects for the <em>random</em> effect selection.
sk: Výber efektov pre <em>náhodné</em> nastavenie.

en: Popular Tags
sk: Obľúbené tagy:

en: Ported to Zenphoto by Mark Galeassi and Stephen Billard
sk: Pre Zenphoto prepísali Mark Galeassi a Stephen Billard

en: Portrait
sk: Vodorovne

en: Portuguese (Brazil)
sk: Portugalčina (Brazília)

en: Portuguese (Portugal)
sk: Portugalčina (Portugalsko)

en: Position:
sk: Pozícia:

en: Post
sk: Odoslať

en: Post comments
sk: Odoslať komentár

en: Post of Database credentials
sk: Ukážka údajov databázy

en: Postal code field
sk: Pole PSČ

en: Postal code:
sk: PSČ:

en: Postal code<strong>%s</strong>:
sk: PSČ<strong>%s</strong>:

en: Powered by <a href="http://www.zenphoto.org" title="A simpler web album"><span id="zen-part">zen</span><span id="photo-part">PHOTO</span></a>
sk: Postavené na <a href="http://www.zenphoto.org" title="Jednoduchá galéria obrázkov"><span id="zen-part">zen</span><span id="photo-part">PHOTO</span></a>

en: Pre-Cache Images
sk: Prednahrať obrázky do vyrovnávacej pamäti

en: Pre-cache images in %s
sk: Prednahrať obrázky z %s do vyrovnávacej pamäti

en: Predefined crop height (%) for custom cropped thumb  images included using tinyZenpage.
sk: Prenastavená výška orezu (px) pre vlastnú veľkosť orezu miniatúr vložených použitím tinyZenpage.

en: Predefined crop width (%) for custom cropped thumb  images included using tinyZenpage.
sk: Prenastavená šírka orezu (px) pre vlastnú veľkosť orezu miniatúr vložených použitím tinyZenpage.

en: Predefined size (px) for custom cropped thumb images included using tinyZenpage.
sk: Prenastavená veľkosť (px) pre vlastnú veľkosť orezu miniatúr vložených použitím tinyZenpage.

en: Predefined size (px) for custom size images included using tinyZenpage.
sk: Prenastavená veľkosť (px) pre vlastnú veľkosť obrázkov vložených použitím tinyZenpage.

en: Preferred date representation
sk: Preferované zobrazenie dátumu

en: Preset
sk: Prednastavenie

en: Prev Album
sk: Predchádzajúci album

en: Prev Page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Prev page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Prevent posts from this list of IP addresses
sk: Zamedzuje odosielať komentáre tohto zoznamu IP

en: Previous
sk: Späť

en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Previous Release was %s
sk: Predchádzajúca verzia bola %s

en: Previous image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Previous page
sk: Predošlá strana

en: Prevtext
sk: Predchádzajúci text

en: Primitive environment
sk: Jednoduché rozhranie

en: Prints a paged thumbs navigation on image.php, independent of the album.php's thumbs.
sk: Zobrazí stránkový zoznam miniatúr na image.php nezávislý od miniatúr album.php.

en: Prints an e-mail contact so that visitors may e-mail the site administrator.
sk: Zobrazí mailový kontakt, aby návštevníci mohli napísať administrátorovi.

en: Private comment (don't publish)
sk: Súkromný komentár (nezverejňovať)

en: Private comment:
sk: Súkromný komentár:

en: Private galleries are viewable only by registered users.
sk: Súkromné galérie si môžu prezerať iba registrovaní používatelia.

en: Private message
sk: Súkromná správa

en: Process changes
sk: Zmeny vykonané procesom

en: Process extensions
sk: Spracovať prípony.

en: Process the above changes.
sk: Spracovať zmeny hore.

en: Processed
sk: Spracované

en: Program version
sk: Verzia programu

en: Protected
sk: Chránené

en: Protected objects
sk: Chránené objekty

en: Protected view
sk: Chránené zobrazenie

en: Provide the name of your database in the form above.
sk: Do formulára vyššie zadajte názov databázy.

en: Provides a means allowing users to select the image size to view.
sk: Poskytuje možnosť, ktorá dovoľuje používateľom nastaviť si zobrazovanú veľkosť obrázkov.

en: Provides a means for handling arbitrary file types. (No rendering provided!)
sk: Poskytuje možnosti na správu ľubovolných typov súborov. (Bez renderovania!)

en: Provides a means for placing a user login form or logout link on your theme pages.
sk: Poskytuje možnosť zobraziť formulár na prihlásenie, alebo link na odhlásenie na stránkach témy.

en: Provides a means for placing a user registration form on your theme pages.
sk: Poskytuje možnosť zobraziť na stránkach témy formulár na registráciu používateľov.

en: Provides a means for showing .pdf, .pps documents using WEBdocs for the document rendering
sk: Poskytuje možnosť zobrazovať .pdf, .pps dokumenty s použitím renderovania WEBdocs.

en: Provides a means for showing text type documents (.txt, .html, .htm) where zenphoto would normally display images. For documentation, see the script file.
sk: Poskytuje možnosť zobrazovať typy dokumentov (.txt, .html, .htm), ktoré by Zenphoto normálne zobrazilo ako obrázky. Dokumentácia je v súbore skriptu.

en: Provides a quota management system to limit the sum of sizes of images a user uploads.
sk: Poskytuje systém riadenia kvót na obmedzenie súčtu veľkostí obrazov ktoré používateľ nahráva.

en: Provides a unified comment handling facility.
sk: Poskytuje jednotný prostriedok na manipuláciu s komentármi.

en: Provides functions to print a tag cloud of all image tags from an album optionally including the subalbums or the album tags including sub album tags or alternatively of all tags used by either Zenpage news articles or pages.
sk: Poskytuje fukcie na zobrazenie skupiny tagov všetkých tagov obrázkovz albumu s možnosťou zahrnúť aj podalbumy alebo tagy albumov vrátane tagov podalbumov alebo všetkých tagov používaných buď v článkoch alebo na stránkach.

en: Provides management of users based on when they were created.
sk: Poskytuje správu používateľov založenú na dobe, kedy boli vytvorení.

en: Provides rudimentary user groups.
sk: Poskytuje základné skupiny používateľov.

en: Provides the means to set an limit of the number of images that can be uploaded to an album from the admin upload tab.
sk: Poskytuje možnosť obmedziť množstvo obrázkov, ktoré môžu byť nahraté prostredníctvom záložky nahrávanie v administrátorskej sekcii.

en: Province/State
sk: Okres/Štát

en: Publish
sk: Zverejniť

en: Publish (override expiration)
sk: Uverejniť (ignorovať koniec uverejnenia)

en: Publish albums
sk: Zverejniť albumy

en: Publish albums by default
sk: Predvolené zverejnenie albumu

en: Publish content
sk: Zverejniť obsah

en: Publish images by default
sk: Zverejniť obrázky podľa predvolenia

en: Publish immediately (skip scheduling)
sk: Okamžite zverejniť (preskočiť plánovanie)

en: Publish the album %s
sk: Zverejniť album %s

en: Publish the album so everyone can see it.
sk: Zverejniť album pre všetkých.

en: Publish waiting albums.
sk: Zverejniť čakajúce albumy.

en: Published
sk: Zverejnené

en: Published/Not published/Scheduled for publishing
sk: Zverejnené/Nezverejnené/Plánované zverejnenie

en: Published/Un-published
sk: Zverejnené/nezverejnené

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Purge HTML cache
sk: Vymazať HTML vyrovnávaciu pamäť

en: Purge Image cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť obrázkov

en: Purge RSS cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť RSS

en: Put a checkmark here to re-serve Zip Archive files if you are using the optional template function <em>printAlbumZip()</em> to enable visitors of your site to download images of an album as .zip files. If not checked that .zip file will be regenerated each time.
sk: Označte túto možnosť ak používate funkciu tém <em>printAlbumZip()</em>, ktorá umožňuje návštevníkom stiahnuť si albumy ako .zip súbor. Po zapnutí sa vytvorené ZIP súbory budú uchovávať a nebudú sa pri každom dopyte vytvárať nanovo.

en: Quality ranges from 0 (worst quality, smallest file) to 100 (best quality, biggest file).
sk: Kvalita má rozpätie od 0 (najhoršia kvalita, najmenší súbor) po 100 (najlepšia kvalita, najväčší súbor).

en: Queries the Zenphoto web site for the latest version and compares that with the one that is running.
sk: Skontroluje najnovšiu verziu na webstránke Zenphota a porovná ju s tou, ktorú máte nainštalovanú.

en: Query %1$s Failed. Error: %2$s
sk: Dopyt %1$s zlyhal. Chyba: %2$s

en: Query ( %s ) Success.
sk: Dopyt ( %s ) úspešný.

en: Query ( <em>%1$s</em> ) failed. Error: %2$s
sk: Dopyt ( <em>%1$s</em> ) zlyhal. Chyba: %2$s

en: Query error: %s
sk: Chyba dopytu: %s

en: Query failed :
sk: Dopyt zlyhal:

en: Query failure: %s
sk: Dopyt zlyhal: %s“

en: Quicktime video height
sk: Výška Quicktime videa

en: Quicktime video width
sk: Šírka Quicktime videa

en: Quota:
sk: Kvóta:

en: RSS cache
sk: Vyrovnávacia pamäť RSS

en: RSS cache cleared.
sk: Vyrovnávacia pamäť RSS vymazaná.

en: RSS cache expire
sk: Expirácia vyrovnávaciej pamäti RSS

en: RSS enclosure:
sk: Príloha RSS:

en: RSS feed item number
sk: Počet položiek RSS kanálu

en: RSS feed sort order:
sk: Poradie v RSS kanály:

en: RSS feed text length
sk: Dĺžka textu v RSS kanáli

en: RSS feeds
sk: RSS kanály

en: RSS feeds enabled:
sk: Aktivovať RSS kanál:

en: RSS hitcounter
sk: Počítadlo RSS

en: Radio buttons
sk: Tlačidlá

en: Radius
sk: Rádius

en: Random images
sk: Náhodné obrázky

en: Random picture...
sk: Náhodný obrázok...

en: Random pool
sk: Náhodný výber

en: Rating %2$.1f (%1$u vote) | Rating %2$.1f (%1$u votes)
sk[0]: Hodnotenie %2$.1f (%1$u hlas)
sk[1]: Hodnotenie %2$.1f (%1$u halsov)

en: Rating: %1$u (Votes: %2$u)
sk: Hodnotenie: %1$u (Hlasov: %2$u)

en: Read more
sk: Čítať viac

en: Recast vote
sk: Hodnotiť znova

en: Recent images
sk: Najnovšie obrázky

en: Recently Updated Galleries
sk: Nedávno aktualizované galérie

en: Record
sk: Zaznamenávať

en: Record login failures, successes, or all attempts.
sk: Zaznamenávať úspešné alebo neúspešné pokusy o pihlásenie alebo všetko.

en: Record logon attempts of
sk: Zaznamenáva pokusy o prihlásenie do

en: Red Eye
sk: Červené oči

en: Red Eye Reduction
sk: Redukcia červených očí

en: Red Eye, Auto-Mode
sk: Červené oči, automatický

en: Red Eye, Auto-Mode, Return light detected
sk: Červené oči, automatický, odraz svetla bol zaznamenaný

en: Red Eye, Auto-Mode, Return light not detected
sk: Červené oči, automatický, odraz svetla nebol zaznamenaný

en: Red Eye, Compulsory Flash
sk: Červené oči, vynútený blesk

en: Red Eye, Compulsory Flash, Return light detected
sk: Červené oči, vynútený blesk, odraz svetla bol zaznamenaný

en: Red Eye, Compulsory Flash, Return light not detected
sk: Červené oči, vynútený blesk, odraz svetla nebol zaznamenaný

en: Red Eye, Return light detected
sk: Červené oči, odraz svetla bol zaznamenaný

en: Red Eye, Return light not detected
sk: Červené oči, odraz svetla nebol zaznamenaný

en: Red-Eye Reduction
sk: Redukcia červených očí

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh Database
sk: Aktualizovať databázu

en: Refresh Metadata
sk: Obnoviť metadáta

en: Refresh image metadata.
sk: Aktualizácia metadát obrázku.

en: Refresh metadata
sk: Obnoviť metadáta

en: Refresh metadata for the album %s
sk: Obnoviť metadáta albumu %s

en: Refresh metadata in the album %s
sk: Obnoviť metadáta v albume %s

en: Refresh the Database
sk: Aktualizovať databázu

en: Refreshing cache for %s
sk: Obnovenie vyrovnávacej pamäti pre %s

en: Register
sk: Registrovať

en: Register a "theme_head" filter.
sk: Použiť filter "theme_head".

en: Register for this site
sk: Zaregistrujte sa na tejto stránke

en: Registration confirmation
sk: Potvrdenie registrácie

en: Registration failed.
sk: Registrácia sa nepodarila.

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Removed setup file
sk: Odstrániť inštalačný súbor

en: Rename File
sk: Premenovať súbor

en: Rename Folder
sk: Premenovať zložku

en: Rename tags
sk: Premenovať tagy

en: Renew
sk: Obnoviť

en: Replicate IPTC metadata
sk: Skopírovať IPTC metadáta

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Reply:
sk: Odpovedať:

en: Request URI: [ <code>%s</code> ]
sk: Požiadavka na URI: [ <code>%s</code> ]

en: Request add user
sk: Požiadavka na pridanie používateľa

en: Request delete user
sk: Požiadavka na vymazanie používateľa

en: Request the crawler to revisit the page after x days.
sk: Požiadavka na vyhľadávacieho bota, aby stránku navšívil o x dní.

en: Request update user
sk: Požiadavka na aktualizáciu používateľa

en: Require
sk: Vyžadované

en: Require confirmation
sk: Požadovať potvrdenie

en: Reset
sk: Vynulovať

en: Reset %s
sk: %s obnoviť

en: Reset album thumbnails to either random or %s
sk: Obnoviť miniatúry albumov na náhodné alebo %s

en: Reset album thumbs
sk: Obnoviť miniatúry albumov

en: Reset all hitcounters
sk: Vymazať všetky počítadlá

en: Reset all ratings
sk: Obnoviť všetky hlasovania

en: Reset hitcounter
sk: Vynulovať počítadlo

en: Reset hitcounter (%u hits)
sk: Vynulovať počítadlo (Návštev: %u)

en: Reset hitcounter (Hits: %1$s)
sk: Vymazať počítadlo (Zásahov: %1$s)

en: Reset hitcounters
sk: Vymazať počítadlá

en: Reset hitcounters for album %s
sk: Vynulovať počítadlá albumu %s

en: Reset hitcounters for the album %s
sk: Vynulovať počítadlá albumu %s

en: Reset individual image layouts
sk: Obnoviť jednotlivé zalomenia obrázkov

en: Reset options to their default settings.
sk: Obnoviť nastavenia.

en: Reset rating (%u stars)
sk: Vynulovať hodnotenie (%u hviezd)

en: Reset rating (unrated)
sk: Vynulovať hodnotenie (nehodnotené)

en: Reset search
sk: Obnoviť vyhľadávanie

en: Reset to the default cropping
sk: návrat k štandardnému orezu

en: Reset your album thumbnails
sk: Obnoviť miniatúry albumov

en: Resets all hitcounters in the album.
sk: Vymazať všetky počítadlá albumu.

en: Restore completed
sk: Obnova kompletná

en: Restore completed using %s compression
sk: Obnova kompletná s použitím %s kompresie

en: Restore encountered exceptions
sk: Pri obnove sa vyskytli problémy

en: Restore failed
sk: Obnova zlyhala

en: Restore the Database
sk: Obnoviť databázu

en: Restore the tables in your database from a previous backup.
sk: Obnoviť tabuľky databázy vo vašej databáze z predchádzajúcej zálohy.

en: Return albums found
sk: Výsledok vyhľadávania albumov

en: Return images found
sk: Výsledok vyhľadávania obrázkov

en: Return to %s
sk: Späť na %s

en: Return to Zenphoto
sk: Vrátiť sa do Zenphota

en: Revert rights
sk: Vrátiť práva

en: Review images
sk: Prezrieť obrázky

en: Review images older than: %s
sk: Prezrieť obrázky staršie ako: %s

en: Review un-published images.
sk: Prezrieť nezverenené obrázky.

en: Revisit after
sk: Ďalšia návšteva

en: Right
sk: Vpravo

en: Rights
sk: Práva

en: Rights migration failed.
sk: Presun práv zlyhal.

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Rotate 270 CW
sk: Otočiť o 270 stupňov v smere hodín

en: Rotate 90 CW
sk: Otočiť o 90 stupňov v smere hodín

en: Rotation:
sk: Natočenie:

en: Run interval
sk: Interval

en: Run the <a href="%s">OpenID detect</a> script to check compatibility of your server configuration.
sk: Spustite skript <a href="%s">detekovať OpenID</a> aby ste overili kompatibilitu s nastavením vášho servera..

en: Russian (Russia)
sk: Ruština (Rusko)

en: Russian (Ukraine)
sk: Ruština (Ukrajina)

en: SHOW
sk: ZOBRAZIŤ

en: SHOW TABLES failed!
sk: SHOW TABLES zlyhalo!

en: SMTP Error: Could not authenticate.
sk: Chyba SMPT: autentifikácia zlyhala.

en: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.
sk: Chyba SMTP: Spojenie s SMTP serverom zlyhalo.

en: SMTP Error: Data not accepted.
sk: Chyba SMPT: Dáta neboli nakceptované.

en: SMTP Error: The following recipients failed:
sk: Chyba SMTP: Nasledujúci adresáti zlyhali:

en: SMTP port number.
sk: Číslo SMTP port

en: SMTP server error:
sk: Chyba serveru SMTP:

en: SPAM blacklist <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">regular expressions</a> (separate with spaces)
sk: Čierna listina SPAM <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">normálne výrazy</a> (oddelené medzery)

en: SPAM blacklist words (separate with commas)
sk: Nepovolené SPAM slová (oddelené čiarkou)

en: SQLite Error: Zenphoto received the error <em>%s</em> when connecting to the database server.
sk: SQLite chyba: Zenphoto hlási chybu <em>%s</em> pri pripojovaní sa na databázový server.

en: SQLite is a limited database and does not support all Zenphoto functionality. Use of this database is for <em>Database abstraction</em> proof of concept only.
sk: SQLite je obmedzená databáza, ktorá nepodporuje plnú funkčnosť Zenphota. Používajte túto databázu iba na kontorolu <em>abstraktov databázy</em>.

en: SXGA Basic
sk: SXGA základ

en: SXGA Fine
sk: SXGA jemné

en: SXGA Normal
sk: SXGA normál

en: Sample CAPTCHA image
sk: Ukážkový obrázok CAPTCHA

en: Satellite
sk: Satellitná

en: Saturation Setting
sk: Nastavenie saturácie

en: Save
sk: Uložiť

en: Saved
sk: Uložené

en: Saving
sk: Ukladá sa

en: Scan pending
sk: Prebieha skenovanie

en: Scenery
sk: Scenéria

en: Scheduled for published
sk: Zverejnenie naplánované

en: Scheduled news articles have been noted for tweeting.
sk: Články pripravené na uverejnenie boli označené na tweetovanie.

en: Script page
sk: Stránka skriptu

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Crawler list
sk: Zoznam vyhľadávacích botov

en: Search Crawlers
sk: Vyhľadávací boti

en: Search IPs
sk: IP

en: Search album
sk: Prehľadať album

en: Search album: %s | Search albums: %s
sk[0]: Prehľadať album: %s
sk[1]: Prehľadať albumy: %s

en: Search albums
sk: Prehľadať albumy

en: Search analysis
sk: Analýza vyhľadávania

en: Search behavior settings.
sk: Nastavenie chovania vyhľadávania.

en: Search behavior settings:
sk: Nastavenie vyhľadávania:

en: Search category
sk: Prehľadať kategóriu

en: Search category: %s | Search categories: %s
sk[0]: Prehľadať kategóriu: %s
sk[1]: Prehľadať kategórie: %s

en: Search criteria:
sk: Nastavenia vyhľadávania:

en: Search does partial matches on all fields selected with the possible exception of <em>Tags</em>. This means that if the field contains the search criteria anywhere within it a result will be returned. If <em>exact</em> is selected for <em>Tags</em> then the search criteria must exactly match the tag for a result to be returned.
sk: Vyhľadávanie hľadá čiastočné zhody vo všetkých označených poliach s možnými výnimkami v <em>tagoch</em>. To znamená, že ak pole obsahuje vyhľadávaný výraz kdekoľvek vo svojom tele bude vygenerovaný výsledok. Ak je pre <em>tagy</em> označené <em>presne</em> tak vyhľadávaný výraz musí byť presne rovnaký, inak sa nezobrazia žiadne výsledky.

en: Search fields:
sk: Vyhľadávacie polia:

en: Search gallery
sk: Prehľadať galériu

en: Search guest user:
sk: Vyhľadávací návštevník:

en: Search news
sk: Hľadať v správach

en: Search pages
sk: Prehľadať stránky

en: Search password hint:
sk: Nápoveda vyhľadávacieho hesla:

en: Search password:
sk: Heslo pre vyhľadávanie:

en: Search statistics
sk: Štatistika vyhľadávaní

en: Search terms used
sk: Použité vyhľadávacie výrazy

en: Search within album
sk: Vyhľadávať v albume

en: Search within category
sk: Hľadať v rámci kategórie

en: Secret
sk: Utajené

en: Secure mail
sk: Zabezpečený mail

en: Security log
sk: Bezpečnostný protokol

en: See also the <a href="?tab=theme">Theme Options</a> tab for theme specific image options.
sk: Skontrolujte aj záložku <a href="?tab=theme">nastavenia tém</a> kvôli špecifickým nastaveniam obrázkov pre tému.

en: See the <a  href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#24">troubleshooting guide</a> on zenphoto.org for details.
sk: Viac informácií nájdete v <a  href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#24">sprievodcovi problémami</a> na zenphoto.org.

en: See the <a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#24">troubleshooting guide</a> on zenphoto.org for details.
sk:  Prečítajte si <a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#29">Sprievodca problémami</a> na zenphoto.org pre detaily.

en: See the troubleshooting guide on zenphoto.org for details.
sk: Viac informácií nájdete v sprievodcovi problémami na zenphoto.org.

en: Select
sk: Vybrať

en: Select <em>Browser default</em> to use the your browser default application
sk: Vyberte <em>Nastavenie prehliadača</em> a bude použité štandardné nastavenie vášho prehliadača.

en: Select <em>google</em> to use the <a href="%s">GoogleDocs viewer</a>
sk: Vyberte <em>google</em> na použitie <a href="%s">GoogleDocs viewer</a>

en: Select <em>hide</em> to initially hide the map. Select <em>colorbox</em> for the map to display in a colorbox. Select <em>show</em> and the map will display when the page loads.
sk: Výberom <em>skryť</em> bude mapa na začiatku skrytá. Výberom <em>colorbox</em> sa bude zobrazovať v colorboxe. Výber <em>zobraziť</em> sa mapa po načítaní stránky zobrazí.

en: Select <em>zoho</em> to use the <a href="%s">Zoho document viewer</a>
sk: Vyberte <em>zoho</em> na použitie <a href="%s">Zoho document viewer</a>

en: Select a file to edit from the list on your right hand. Keep in mind that you can <strong>break everything</strong> if you are not careful when updating files.
sk: Zo zoznamu po pravej ruke si vyberte súbor, ktorý chcete urpavovať. Pamätajte však na to, že môžete <strong>všetko zničiť</strong> ak pri úprave nebudete opatrný.

en: Select a logo (PNG files in the <em>%s/images</em> folder) or leave empty for text logo.
sk: Vyberte logo (vo formáte PNG v zložke <em>%s/images</em>) alebo pole nechajte prázdne a použije sa textové logo.

en: Select a page to edit or drag the pages into the order, including subpage levels, you wish them displayed.
sk: Označte stránku, ktorú chcete upraviť, alebo pretiahnite stránky do poradia, vrátane ich podstránok, v akom sa majú zobraziť.

en: Select album layout:
sk: Vybrať zalomenie pre album:

en: Select an album to edit its description and data, or <a href="?page=edit&amp;album=%s&amp;massedit">mass-edit</a> all first level subalbums.
sk: Označte album, u ktorého chete upraviť popis či obsah, alebo <a href="?page=edit&amp;album=%s&amp;massedit">upravte hromadne</a> všetky albumy prvej úrovne.

en: Select an album to edit its description and data, or <a href="?page=edit&amp;massedit">mass-edit</a> all gallery level albums.
sk: Označte album, u ktorého chete upraviť popis či obsah, alebo <a href="?page=edit&amp;album=%s&amp;massedit">upravte hromadne</a> všetky albumy galérie.

en: Select an album to include images from into your page or article. Click on the image to included it. Un-published albums or images are marked with an '*'. You can also click on the magnify glass icon to see a preview of the item (Multimedia files are previewed in Flowplayer, no matter if that plugin is activated or not.). Note the first thumbnail is always the album thumbnail of the currently selected album itself. It is always titled <em>Albumthumb</em> and appears on every thumbnail page.<br />You have several options what to include and how:
sk: Vyberte album, z ktorého chcete použiť obrázky pre svoju stránku či článok. Kliknutím na obrázok ho pridáte. Nezverejnené albumy alebo články sú označené '*'. Môžete tiež kliknúť na ikonu lupy a pozrieť si ukážku položky (multimediálne súbory sa zobrazia vo Flowplayeri, nie je dôležité či je zásuvný modul aktivovaný). Uvedomte si, že prvá miniatúra je vždy miniatúra albumu aktuálne vybraného albumu. Vždy sa nazýva <em>Miniatúra albumu</em> a objavuje sa na každej stránke miniatúr.<br />Máte niekoľko možností čo a ako pridať:

en: Select default album image layout:
sk: Vybrať základné zalomenie pre obrázok albumu:

en: Select files
sk: Vybrať súbory

en: Select first the items type using the 'Zenphoto' or 'Zenpage' drop down
sk: Najprv vyberte typ položky v rozbaľovacom menu Zenphota alebo Zenpage

en: Select image size
sk: Vybrať veľkosť obrázku

en: Select layout:
sk: Vybrať zalomenie:

en: Select one or more %1$s for the %2$s to manage.
sk: Označte jeden alebo viaceré %1$s pre  %2$s na správu.

en: Select the <em>CAPTCHA</em> generator to be used by Zenphoto.
sk: Vyberte si <em>CAPTCHA</em> generátor, ktorý má používať Zenphoto.

en: Select the basis for considering if an image is new.
sk: Nastavte parametre, podľa ktorých bude obrázok považovaný za nový.

en: Select the colors of the theme
sk: Vyberte si farby témy

en: Select the database restore file:
sk: Zvolte súbor na obnovu databázy:

en: Select the icon that will show for "Protected" images.
sk: Vyberte ikonu, ktorá sa bude zobrazovať pre "chránené" obrázky.

en: Select the icon that will show for "new" images.
sk: Vyberte ikonu, ktorá sa bude zobrazovať pre "nové" obrázky.

en: Select the icon that will show for "un-published" images.
sk: Vyberte ikonu, ktorá sa bude zobrazovať pre "nezverejnené" obrázky.

en: Select the icon that will show for images tagged with geodata.
sk: Vyberte ikonu, ktorá sa bude zobrazovať pre obrázky s GPS.

en: Select the initial type of map to display.
sk: Vyberte si v akom type sa bude mapa zobrezovať po prvom načítaní.

en: Select the kind of map controls.
sk: Vyberte si druh ovládania mapy.

en: Select the level of protection for full sized images. <em>Download</em> forces a download dialog rather than displaying the image. <em>No&nbsp;access</em> prevents a link to the image from being shown. <em>Protected&nbsp;view</em> forces image processing before the image is displayed, for instance to apply a watermark or to check passwords. <em>Unprotected</em> allows direct display of the image.
sk: Nastavte stupeň ochrany pre plné obrázky. <em>Stiahnuť</em> zobrazí okno sťahovania namiesto obrázku. <em>Nemáteo&nbsp;prístup</em> nezobrazí odkaz na obrázok. <em>Chránené&nbsp;zobrazenie</em> vyvolá zadané procesy pre obrázok (napr. umiestnenie vodoznaku, heslo). <em>Nechránené</em> povolí priame zobrazenie obrázku.

en: Select the mail protocol you wish to be used.
sk: Vyberte si protokol mailu, ktorý chcete používať.

en: Select the map types that are allowed.
sk: Vyberte typy máp, ktoré budú povolené.

en: Select the preferred language to display text in. (Set to <em>HTTP Accept Language</em> to use the language preference specified by the viewer's browser.)
sk: Vyberte si jazyk, v ktorom sa budú zobrazovať texty. (Výberom <em>Akceptovať jazyk HTTP</em> bude akceptované jazykové nastavenie prehliadača návštevníka.)

en: Select the theme personality
sk: Vyberte perzonalizácie témy

en: Select to link to the image page of the image, to the album the image is in, no link at all or a custom URL.
sk: Vyberte si odkaz na stránku obrázku, album, vktorom obrázok je, bez odkazu alebo vložená URL.

en: Select to show a list of Zenpage pages, articles or categories. Click on a title to include a link. Hover of the link to see an excerpt of the page or article. Un-published pages or articles are marked with an '*' and protected with an '+'. There are no further options.
sk: Zakliknutím zobrazíte zoznam Zenpage stránok, článkov a kategórií. Kliknutím na názov pridáte odkaz. Prejdite myšou ponad odkaz a ukáže sa vám úryvok stánky alebo článku. Nezverejnené stránky alebo články sú označené '*' a chránené '+'. Žiadne ďalšie nastavenia nie sú.

en: Select users:
sk: Vybrať používateľov:

en: Select what you want for the six special slides.
sk: Vyberte obsah do šiestich špeciálnych rámčekov

en: Selected items approved
sk: Označené položky schválené

en: Selected items deleted
sk: Označené položky vymazané

en: Selected items marked as spam
sk: Označené položky definované ako spam

en: Selected items published
sk: Označená položka bola zverejnená

en: Selected items unpublished
sk: Označená položka už nie je zverejnená

en: Selector
sk: Výber

en: Send another mail
sk: Poslať ďalší mail

en: Send another message.
sk: Odoslať ďalšiu správu.

en: Send copy
sk: Poslať kópiu

en: Send copy note text
sk: Text upozornenia o odoslaní kópie

en: Send e-mail
sk: Odoslať e-mail

en: Send mail
sk: Odoslať mail

en: Send the <em>deprecated</em> notification message if the function name is checked. Un-checking these boxes will allow you to continue using your theme without warnings while you upgrade its implementation.
sk: Odoslať upozorňovaciu správu <em>zastarané</em> ak je meno funkcie zaškrtnuté. Odznačením týchto polí vám umožní používať vašu tému bez varovaní, zatiaľ čo ju budete aktualizovať.

en: Sepia
sk: Sépia

en: Serbian
sk: Srbština

en: Server date: %s
sk: Dátum serveru: %s

en: Server protocol:
sk: Protokol serveru:

en: Server seems not to be Apache or Apache-compatible, <code>.htaccess</code> not required.
sk: Server je pravdepodobne Apache alebo kopatibilný s Apache, <code>.htaccess</code> nie je potrebný.

en: Set %s as your theme
sk: Nastaviť %s ako tému vašej stránky

en: Set <em>%s</em> theme options
sk: Nastaviť možnosti témy <em>%s</em>.

en: Set <em>Multi-lingual</em> to enable multiple languages for database fields.
sk: Nastavte <em>Viacjazyčné</em> a v databázových poliach sa bude môcť používať viacero jazykov.

en: Set File/Folder permissions to %s.
sk: Uložiť práva súboru/zložky %s.

en: Set Security log permissions
sk: Nastaviť práve bezpečnostného protokolu

en: Set album thumb default to the selected criteria
sk: Nastaviť základné miniatúry albumov podľa vybraných kritérií

en: Set all albums to
sk: Nastaviť všetky albumy na

en: Set all subalbums of an un-published album to un-published.
sk: Nastaviť všetky podlabumy nezverejneného albumu na nezverejnené.

en: Set all to be deleted
sk: Označiť všetko na vymazanie

en: Set all to be published
sk: Označiť všetko ako zverejnené

en: Set all to be un-published
sk: Označiť všetko ako nezverejnené

en: Set default options for %s
sk: Nastaviť štandardné nastavenia pre %s

en: Set defaults for album publishing and image visibility.
sk: Nastaviť štandard pre zverejňovanie albumov a viditeľnosť obrázkov.

en: Set group rights and select one or more albums for the users in the group to manage. Users with <em>User admin</em> or <em>Manage all albums</em> rights can manage all albums. All others may manage only those that are selected.
sk: Nastavte práva skupiny a vyberte jeden alebo viacero albumov, ktoré môžu upravovať používatelia skupiny. Používatelia s právami <em>Administrátor</em> alebo <em>Upravovať všetky albumy</em> môžu upravovať všetky albumy. Všetci ostatní môžu upravovať iba tie, ktoré boli vybrané.

en: Set if the <code>%s</code> field should be required, just shown or omitted
sk: Nastavte či má byť pole <code>%s</code> povinné, zobrazené alebo vynechané.

en: Set the image order by dragging them to the positions you desire.
sk: Presunutím obrázkov vytvorte požadované poradie.

en: Set the options as wished and explained below.
sk: Nastavte túto možnosť ake chcete, a ako vám je vysvetlená nižšie.

en: Set this to the <em>menu_manager</em> menu set you wish to use.
sk: Vyberte si <em>menu_manager</em> ponuku, ktorú chcete používať.

en: Set to enable search form.
sk: Aktivovaním povolíte vyhľadávací formulár.

en: Set to enable tag cloud for album page.
sk: Vyberte, ak chcete aktivovať skupinu tagov pre stránku albumu.

en: Set to enable the CombiNews feature to show news articles and latest gallery items together on the news section's overview page(s).
sk: Aktivovaním rozšírenia CombiNews povolíte zobrazenie článkov a najnovších položiek galérie dokopy na stránke prehľadu správ.

en: Set to published
sk: Uverejniť

en: Set to show the image description with every item if using the CombiNews mode <em>latest images by album</em> only. Printed as a paragraph.
sk: Zakliknutím sa bude informácia o obrázku zobrazovať s každou položkou ak používate iba mód CombiNews <em>najnovšie obrázky podľa albumu</em>. Zobrazí sa ako odsek.

en: Set to show the image title with every item if using the CombiNews mode <em>latest images by album</em> only. Printed as h4-headline.
sk: Zakliknutím sa bude titul obrázku zobrazovať s každou položkou ak používate iba mód CombiNews <em>najnovšie obrázky podľa albumu</em>. Zobrasuje sa ako h4 titulok.

en: Set to unpublished
sk: Nezverejniť

en: Set to use <em>SSL</em> protocol.
sk: Aktivovať použitie <em>SSL</em> protokolu.

en: Sets all album thumbs to the selected criteria
sk: Nastaviť všetky miniatúry albumov podľa vybraných kritérií

en: Sets all hitcounters to zero.
sk: Vymulovať všetky počítadlá.

en: Sets all ratings to unrated.
sk: Nastaví všetky hodnotenia na nehodnotené.

en: Setting <code>Do not return <em>{item}</em> matches</code> will cause search to ignore <em>{items}</em> when looking for matches.
sk: Ak zvolíte <code>Nezobrazovať zhody v <em>{položke}</em></code>, nebude sa tejto <em>{položke}</em> vyhľadávať.

en: Setting <code>Treat spaces as</code> to <em>OR</em> will cause search to trigger on any of the words in a string separated by spaces. Setting it to <em>AND</em> will cause the search to trigger only when all strings are present. Leaving the option unchecked will treat the whole string as a search target.
sk: Ak nastavíte <code>medzeru ako <em>ALEBO</em></code>, bude sa vhľadávať každý výraz textu zvlášť. Ak bude nastavená na <em>A</em> vyhľadávanie bude zamerané na všetky slová textu dokopy. Nezaškrtnutím voľby bude celý reťazec braný ako hľadanie cieľ.

en: Setting <em>mbstring.internal_encoding</em> to <strong>UTF-8</strong> in your <em>php.ini</em> file is recommended to insure accented and multi-byte characters function properly.
sk: Odporúčame nastaviť <em>mbstring.internal_encoding</em> na <strong>UTF-8</strong> v súbore <em>php.ini</em> aby akcentové a viacbytové znaky fungovali správne.

en: Setting this option places thumbnails in the album thumbnail selection list (the dropdown list on each album's edit page). In Firefox the dropdown shows the thumbs, but in IE and Safari only the names are displayed (even if the thumbs are loaded!). In albums with many images loading these thumbs takes much time and is unnecessary when the browser won't display them. Uncheck this option and the images will not be loaded.
sk: Zapnutím tejto možnosti sa vo výbere miniatúry pre album zobrazí rozbalovacia ponuka miniatúr. Vo Firefoxe rozbalovacia ponuka ukazuje aj miniatúry, ale v IE a Safari sa zobrazujú iba názvy (aj keď sú miniatúry nahraté!). Pri albumoch s veľa obrázkami trvá nahrávanie týchto miniatúr dlhý čas a je to zbytočné ak ich prehliadač nezobrazuje, takže môžete túto možnosť vypnúť a miniatúry sa nebudú nahrávať.

en: Setting which defines how video is scaled on the video screen. Available options are:<br /><em>fit</em>: Fit to window by preserving the aspect ratio encoded in the file's metadata.<br /><em>half</em>: Half-size (preserves aspect ratio)<br /><em>orig</em>: Use the dimensions encoded in the file. If the video is too big for the available space, the video is scaled using the 'fit' option.<br /><em>scale</em>: Scale the video to fill all available space. This is the default setting.
sk: Nastavenie, ktoré definuje akosa bude video zväčšovať: <br /><em>prispôsobiť</em>: Prispôsobí sa veľkosti prehrávača s pomerom strán z metadát súboru.<br /><em>polovičné</em>: polovičná veľkosť (pomer strán sa zachováva)<br /><em>originál</em>: Používa veľkosť v akej bolo video vytvorené. Ak je veľkosť pre prehrávač príliš veľká, použijú sa parametre nastavenia "pripôsobiť".<br /><em>zväčšiť</em>: Zväčší video tak, aby vyplnilo priestor, ktorý je k dispozícii. Toto je štandardné nastavenie.

en: Setup
sk: Inštalácia

en: Setup cookie test successful
sk: Test inštalačných cookie úspešný

en: Setup cookie test unsuccessful
sk: Test inštalačných cookie neúspešný

en: Setup could not change the folder permissions from <em>%1$s</em> (<code>0%2$o</code>) to <em>%3$s</em> (<code>0%4$o</code>). You will have to set the permissions manually. See the <a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#29">Troubleshooting guide</a> for details on Zenphoto permissions requirements.
sk: Inštalácia nemohla zemniť oprávnenia pre <em>%1$s</em> (<code>0%2$o</code>) na <em>%3$s</em> (<code>0%4$o</code>). Budete musieť nastaviť práva manuálne. Prečítajte si <a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#29">Sprievodca problémami</a> kde sú detaily o potrebných právach pre Zenphoto.

en: Setup could not create a <em>robots.txt</em> file.
sk: Inštalácia nemohla vytvoriť súbor <em>robots.txt</em>.

en: Setup could not create the following subfolders:<br />%s
sk: Inštalácia nemohla vytvoriť nasledujúce podzložky:<br />%s

en: Setup could not find the  <em>example_robots.txt</em> file.
sk: Inštalácia nenašla súbor <em>example_robots.txt</em>.

en: Setup could not set the one or more components to the selected permissions level. You will have to set the permissions manually. See the <a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#29">Troubleshooting guide</a> for details on Zenphoto permissions requirements.
sk: Inštalácii sa nepodarilo nastaviť jednému alebo viacerým komponentom vybranú úroveň práv. Budete musieť nastaviť práva manuálne. Prečítajte si <a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#29">Sprievodca problémami</a> kde sú detaily o potrebných právach pre Zenphoto.

en: Setup did not create a <em>robots.txt</em> file because one already exists.
sk: Inštalácia nemohla vytvoriť súbor <em>robots.txt</em>, pretože už existuje.

en: Setup did not perform a test of the filesystem character set. You can cause setup to test for a proper definition by creating a file in your <code>%1$s</code> folder named <strong><code>%2$s</code></strong> and re-running setup.
sk: Inštalácia nespustila test znakovej sady systému. Test môžete spustiť vytvorením súboru v zložke <code>%1$s</code> s menom <strong><code>%2$s</code></strong> a zopakovať inštaláciu.

en: Setup failed.
sk: Inštalácia sa nepodarila.

en: Setup log
sk: Inštalačný protokol

en: Setup was not able to create this file. You will need to edit the <code>zp-config.php.source</code> file as indicated in the file's comments and rename it to <code>zp-config.php</code>. Place the file in the %s folder.
sk: Inštalácia nemohla vytvoriť tento súbor. Budete musieť upraviť súbor <code>zp-config.php.source</code> podľa návodu v komentároch k súboru a premenovať ho na <code>zp-config.php</code>. Potom ho nahrajte do zložky %s.

en: Setup was not able to write to the file change RewriteBase match the install folder.
sk: Inštalácii sa nepodarilo prepísať súbor. Upravte RewriteBase aby sedela s vašou inštalačnou zložkou.

en: Sharpen:
sk: Doostriť:

en: Sharpness Setting
sk: Nastavenie ostrenia

en: Should the video start automatically. Yes if selected. (NOTE: Probably because of a flowplayer bug mp3s are always autoplayed.)
sk: Aktivovaním sa video po načítaní automaticky spustí. (Poznámka: Kvôli predpokladanej chybe vo flowplayeri sa mp3 spúšťajú automaticky vždy.)

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show %u album level | Show %u album levels
sk[0]: Zobraziť %u úroveň albumu
sk[1]: Zobraziť %u úrovne albumu

en: Show album description
sk: Zobraziť popis albumu

en: Show album thumb
sk: Zobraziť miniatúru albumu

en: Show author URL
sk: Zobraziť URL autora

en: Show counts
sk: Zobraziť počty

en: Show details
sk: Zobraziť detaily

en: Show details for user %s
sk: Zobraziť detaily používateľa %s

en: Show download counter of download items
sk: Zobraziť počítadlo sťahovaných položiek

en: Show fewer results
sk: Zobraz menej výsledkov

en: Show filesize of download items
sk: Zobraziť veľkosť sťahovaných položiek

en: Show image description
sk: Zobraziť popis obrázku

en: Show more results
sk: Zobraz viac výsledkov

en: Show previous vote
sk: Zobraziť predchádzajúce hodnotenie

en: Show rating
sk: Zobraziť hodnotenie

en: Show the top <em>Threshold</em> IPs that have performed searches.
sk: Zobrazuje najvyšší <em>prah</em> IP, z ktorých bolo spustené vyhľadávanie.

en: Show the top <em>Threshold</em> criteria of searches that failed.
sk: Zobrazuje najvyšší <em>prah</em> kritérií neúspešných vyhľadávaní.

en: Show the top <em>Threshold</em> criteria of successful searches. (Searches which returned at least one result.)
sk: Zobrazuje najvyšší <em>prah</em> kritérií úspešných vyhľadávaní. (Vyhľadávania s aspoň jedným výsledkom.)

en: Show the top <em>Threshold</em> terms used in searches.
sk: Zobrazuje najvyšší <em>prah</em> výrazov použitých pri vyhľadávaní.

en: Show theme for:
sk: Ukáž tému pre:

en: Show theme for:
sk: Zobraziť tému pre:

en: Show thumbnail stand-in
sk: Zobraziť štandardnú ikonu

en: Show title
sk: Zobraz názov

en: Show/hide
sk: Zobraziť/skryť

en: Shows all database table and field info for quick reference.
sk: Zobrazí všetky databázové polia a tabuľky v rýchlom vyvolaní

en: Shows statistical graphs and info about your gallery's downloads if using the downloadList plugin.
sk: Zobrazí štatistické grafy a informácie o sťahovaní ak používate zásuvný modul downloadList.

en: Shows statistical graphs and info about your gallery's images and albums.
sk: Zobrazí štatistické grafy a informácie o obrázkoch a albumoch vašej galérie.

en: Shutter Priority
sk: Priorita spúšte

en: Shutter Speed
sk: Rýchlosť uzávierky

en: Sidecar file extension
sk: Prípona pridružených súborov

en: Signing Error:
sk: Chyba prihlásenia:

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Simpleviewer requires <em>mod_rewrite</em> to be set. Simpleviewer is disabled.
sk: Simpleviewer vyžaduje aktiváciu <em>mod_rewrite</em>. Simpleviewer je deaktivovaný.

en: Single
sk: Jednotlivo

en: Single/Timer
sk: Jednotlivo/Časovač

en: Sinhala
sk: Singhalčina

en: Site email:
sk: E-mail webstránky:

en: Sitemap cache cleared
sk: Vyrovnávacia pamäť mapy stránky vymazaná.

en: Sitemap files are being generated...Patience please.
sk: Súbory mapy stránky sa generujú... Chvíľku strpenia.

en: Sitemap tools
sk: Nástroje mapy stránky

en: Sitemap tools.
sk: Nástroje mapy stránky.

en: Size of RSS feed images:
sk: Veľkosť obrázkov v RSS kanaly:

en: Sized image as set in Zenphoto's options.
sk: Zmenšený obrázok podľa nastavení v Zenphote.

en: Sized image/multimedia item
sk: Zmenšený obrázok/multimediálny súbor

en: Sized image: <em>zenpage_sizedimage</em>/<em>zenpage_sizedimage_left</em>/<em>zenpage_sizedimage_right</em>
sk: Zmenšený obrázok: <em>zenpage_sizedimage</em>/<em>zenpage_sizedimage_left</em>/<em>zenpage_sizedimage_right</em>

en: Slide height
sk: Výška snímky

en: Slide width
sk: Šírka snímky

en: Slideshow
sk: Prezentácia

en: Slideshow not available because colorbox is not enabled on %1$s <em>%2$s</em> pages.
sk: Prezentácia sa nedá spustiť, pretože Colorbox nie je na stránkach %1$s <em>%2$s</em> aktivovaný.

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Slow Shutter
sk: Pomalá uzávierka

en: Slow Synchro
sk: Pomalá synchronizácia

en: Small
sk: Malé

en: Snow
sk: Sneh

en: Soft
sk: Jemné

en: Something that indicates that the article text is shortened, ' (...)' by default.
sk: Upozorňuje, že text článku bol skrátený. Štandardne '(...)'.

en: Something went wrong...
sk: Niečo sa nepodarilo...

en: Sorry, no image matches found. Try refining your search.
sk: Zhoda nenájdená. Skúste upresniť vaše vyhľadávanie.

en: Sorry, no matches for <em>%s</em>. Try refining your search.
sk: Zhoda s  <em>%s</em> nenájdená. Skúste upresniť vaše vyhľadávanie.

en: Sorry, no matches for your search.
sk: Pre vaše vyhľadávanie neboli nájdené zhody.

en: Sorry, no matches found. Try refining your search.
sk: Zhoda nenájdená. Skúste upresniť vaše vyhľadávanie.

en: Sort Gallery
sk: Zoradiť galérie

en: Sort album images
sk: Zoradiť obrázky albumu

en: Sort gallery by:
sk: Zoradiť galériu podľa:

en: Sort images by:
sk: Zoradiť obrázky podľa:

en: Sort order for the albums on the index of the gallery. Custom sort values must be database field names. You can have multiple fields separated by commas. This option is also the default sort for albums and subalbums.
sk: Poradie albumov v indexe galérie. Voliteľné hodnoty zoradenia musia byť platné názvy databázových polí. Môžete použiť viacero polí oddelených čiarkou. Toto nastavenie je aj základným nastavením poradia albumov a podalbumov.

en: Sort order saved.
sk: Poradie uložené

en: Sort subalbums
sk: Zoradiť podalbumy

en: Sort subalbums by:
sk: Zradiť albumy podľa:

en: Sort the tags alphabetically
sk: Usporiadať tagy abecedne

en: Sort the tags by most used
sk: Usporiadať tagy podľa najpoužívanejších

en: Spanish (Argentina)
sk: Španielčina (Argentínia)

en: Spanish (Bolivia)
sk: Španielčina (Bolívia)

en: Spanish (Chile)
sk: Španielčina (Čile)

en: Spanish (Columbia)
sk: Španielčina (Kolumbia)

en: Spanish (Costa Rica)
sk: Španielčina (Kostarika)

en: Spanish (Dominican Republic)
sk: Španielčina (Dominikánska Republika)

en: Spanish (Ecuador)
sk: Španielčina (Ekvádor)

en: Spanish (El Salvador)
sk: Španielčina (Salvádor)

en: Spanish (Guatemala)
sk: Španielčina (Guatemala)

en: Spanish (Honduras)
sk: Španielčina (Honduras)

en: Spanish (Latin America)
sk: Španielčina (Latinská Amerika)

en: Spanish (Mexico)
sk: Španielčina (Mexiko)

en: Spanish (Nicaragua)
sk: Španielčina (Nikaragua)

en: Spanish (Panama)
sk: Španielčina (Panama)

en: Spanish (Paraguay)
sk: Španielčina (Paraguaj)

en: Spanish (Peru)
sk: Španielčina (Peru)

en: Spanish (Puerto Rico)
sk: Španielčina (Portoriko)

en: Spanish (Spain)
sk: Španielčina (Španielsko)

en: Spanish (United States)
sk: Španielčina (USA)

en: Spanish (Uruguay)
sk: Španielčina (Urugvaj)

en: Spanish (Venezuela)
sk: Španielčina (Venezuela)

en: Specifies whether the controlbar should be hidden when the user is not actively using the player.
sk: Nastavuje automatické skrývanie ovládania, keď ho používateľ aktívne nevyužíva.

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Speed of the transition in milliseconds.
sk: Rýchlosť prelínania v milisekundách

en: Splash image
sk: Titulný obrázok

en: Split stars
sk: Rozdeliť hviezdy

en: Sport
sk: Šport

en: Sports
sk: Športy

en: Spot
sk: Bodové ostrenie

en: Spot-focusing
sk: Bodové ostrenie

en: Standard
sk: Štandard

en: Standard Light A
sk: Štandardné svetlo A

en: Standard Light B
sk: Štandardné svetlo B

en: Standard Light C
sk: Štandardné svetlo C

en: Standard thumbnails will be scaled to %u pixels.
sk: Štandardné miniatúry budu zmenšené na %u pixelov.

en: State
sk: Okres

en: State field
sk: Pole okresu

en: State:
sk: Štát:

en: State<strong>%s</strong>:
sk: Okres<strong>%s</strong>:

en: Static HTML Cache folder could not be created. Please try to create it manually via FTP with chmod 0777.
sk: Zložka štatickej HTML vyrovnávacej pamäti nemohla byť vytvorená. Prosíme vytvorte ju manuálne cez FTP s chmod 0777.

en: Static HTML cache expire
sk: Štatická HTML vyrovnávacia pamäť vyprší.

en: Statistics for RSS feeds
sk: Štatistika RSS kanálov

en: Statistics for news categories
sk: Štatistika kategórií článkov

en: Stick to top
sk: Prilepiť na vrch

en: Sticky
sk: Prilepené na vrchu

en: Stop and return to album or image page
sk: Stop a návrat na stránku albumu či obrázku

en: Street field
sk: Pole ulice

en: Street:
sk: Ulica:

en: Street<strong>%s</strong>:
sk: Ulica<strong>%s</strong>:

en: Strings generated internally by PHP may not display correctly. (e.g. dates)
sk: Interne generovaný reťazec PHP sa nemusí správne zobrazovať (napr. dátum)

en: Style sheets (.css)
sk: CSS súbory (.css)

en: Sub-location
sk: Podlokácia

en: Subalbum List
sk: Zoznam podalbumov

en: Subalbums
sk: Podalbumy

en: Subject Distance
sk: Odstup subjektu

en: Subject field
sk: Pole predmetu

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Subject<strong>%s</strong>:
sk: Predmet<strong>%s</strong>:

en: Submit
sk: Odoslať

en: Submit &raquo;
sk: Odoslať &raquo;

en: Subscribe to comments
sk: Odoberať komentáre

en: Substitute a <em>lock</em> image for thumbnails of password protected albums when the viewer has not supplied the password. If your theme supplies an <code>images/err-passwordprotected.png</code> image, it will be shown. Otherwise the zenphoto default lock image is displayed.
sk: Nahradí miniatúru chráneného albumu obrázkom <em>zámku</em> ak návštevník nezadá heslo. Ak to téma podporuje, bude sa zobrazovať obrázok <code>images/err-passwordprotected.png</code>. Inak sa bude zobrazovať štandardný obrázok zámku.

en: Success
sk: Úspech

en: Successful attempts
sk: Úspešné pokusy

en: Successful search criteria
sk: Úspešné kritériá vyhľadávania

en: Sunny
sk: Slnečno

en: Superfine
sk: Superjemné

en: Support for providing Google Maps (API version 3) based on EXIF latitude and longitude in the images.
sk: Podpora pre Google Maps (API v3) založená na dĺžkach a šírkach v EXIF informáchiách obrázku.

en: Swedish (Finland)
sk: Švédština (Fínsko)

en: Swedish (Sweden)
sk: Švédština (Švédsko)

en: Systems Check:
sk: Kontrola systému:

en: Table creation failure:<br />Query: %1$s<br />Error: %2$s
sk: Vytvorenie tabuľky zlyhalo: <br />Dopyt: %1$s<br />Chyba: %2$s

en: Table prefix: <strong>%1$s</strong>
sk: Predpona tabuliek: <strong>%1$s</strong>

en: Table prefix: no prefix
sk: Predpona tabuliek: bez predpony

en: Tables prefix <strong>%s</strong>
sk: Predpona tabuliek <strong>%s</strong>

en: Tag <em>%s</em> added
sk: Pridaných <em>%s</em> tagov

en: Tag Management
sk: Správa tagov

en: Tags
sk: Tagy

en: Tags added for images of selected items
sk: K obrázkom v označených položkách boli pridané tagy

en: Tags added selected items
sk: K označeným položkám boli pridané tagy

en: Tags added to articles of selected items
sk: K článkom v označených položkách boli pridané tagy

en: Tags added to selected items
sk: K označeným položkám boli pridané tagy

en: Tags and attributes allowed in comments, descriptions, and other fields.
sk: HTML tagy a atribúty povolené v komentároch, popisoch a ostatných poliach.

en: Tags cleared for images of selected items
sk: Z obrázkov v označených položkách boli odstránené tagy

en: Tags cleared for selected items
sk: Z označených položiek boli odstránené tagy

en: Tags cleared from articles of selected items
sk: Z článkov v označených položkách boli odstránené tagy

en: Tags cleared from selected items
sk: Z označených položkiek boli odstránené tagy

en: Tags:
sk: Tagy:

en: Tamil
sk: Tamilčina

en: Template:
sk: Vzor:

en: Terrain
sk: Terén

en: Testing %s.
sk: Testovanie %s

en: Text editor configuration - Zenpage
sk: Nastavenia textového editoru - Zenpage

en: Text editor configuration - Zenphoto
sk: Nastavenia textového editoru - Zenphoto

en: Text flag for <em>geodata tagged</em> images.
sk: Textové označenie <em>GPS tagovaných</em> obrázkov.

en: Text flag for <em>new</em> images.
sk: Textové označenie pre <em>nové</em> obrázky.

en: Text flag for <em>protected</em> images.
sk: Textové označenie <em>chránených</em> obrázkov.

en: Text flag for <em>un-published</em> images.
sk: Textové označenie <em>nezverejnených</em> obrázkov.

en: Text for the body of the email sent to the user. <p class="notebox"><strong>Note:</strong> You must include <code>%s</code> in your message where you wish the registration completion link to appear.</p>
sk: Text mailu, ktorý bude poslaný používateľovi. <p class="notebox"><strong>Poznámka:</strong> Do správy musíte na miesto kde chcete aby sa zobrazil odkaz na dokončenie registrácie vložiť <code>%s</code>.</p>

en: Text wrap
sk: Skrátený text

en: Thai
sk: Thajština

en: Thank you for registering.
sk: Ďakujeme za registráciu.

en: Thanks text
sk: Ďakovný text

en: That name is already used.
sk: Názov už je použitý.

en: The <code>$_zp_conf_vars</code> variable is not an array. Zenphoto has not been instantiated correctly.
sk: Premenná <code>$_zp_conf_vars</code> nie je pole. Zenphoto nie je správne nainštalované.

en: The <em>.htaccess</em> file in your root folder is not the same version as the one distributed with this version of Zenphoto. If you have made changes to <em>.htaccess</em>, merge those changes with the <em>%s/htaccess</em> file to produce a new <em>.htaccess</em> file.
sk: Súbor <em>.htaccess</em> v hlavnom adresári Zenphota nie je rovnakej verzie ako ten, ktorý je distribuovaný v tejto verzii Zenphota. Ak ste v <em>.htaccess</em> spravili nejaké zmeny, vložte ich do súboru <em>%s/htaccess</em>, aby ste vytvorili nový súbor <em>.htaccess</em>.

en: The <em>SHOW GRANTS</em> query failed.
sk: Požiadavka <code>SHOW GRANTS</code> zlyhala.

en: The <em>Zenphoto_Authority</em> object supports a higher version of user rights than currently selected. You may wish to migrate the user rights to gain the new functionality this version provides.
sk: <em>Zenphoto_Authority</em> podporuje vyššiu verziu používateľských práv než verzia, ktorú používate. Možno by ste mali presunúť tieto práva, aby ste mohli využívať funkcie novej verzie.

en: The <em>master</em> account has full rights to all albums.
sk: <em>Master</em> konto má všetky práva pre všetky albumy.

en: The <em>php_curl</em> extension is required
sk: Ja vyžadovaný zásuvný modul <em>php_curl</em>

en: The <em>secret</em> associated with your <em>consumer key</em>.
sk: <em>Tajná otázka</em> spojená z vaším <em>spotrebiteľským kľúčom</em>.

en: The <em>user</em>, <em>password</em>, and <em>hint</em> apply to the <em>Download</em> and <em>Protected view</em> level of protection. If there is a password set, the viewer must supply this password to access the image.
sk: <em>Používateľ</em>, <em>heslo</em> a <em>nápoveda</em> sa týkajú bezpečnostných krokov <em>Stiahnuť</em> a <em>chránené zobrazenie</em>. Ak je nastavené heslo, návštevník ho musí zadať aby sa dostal k obrázku.

en: The <strong><em>GD</em></strong> extension is not available.
sk: Rozšírenie <strong><em>GD</em></strong>nie je dostupné.

en: The <strong><em>Imagick</em></strong> extension is not available.
sk: Rozšírenie <strong><em>Imagick</em></strong> nie je k dispozícii.

en: The <strong><em>Imagick</em></strong> library version must be <strong>%s</strong> or later.
sk: Verzia knižnice <strong><em>Imagick</em></strong> musí byť <strong>%s</strong> alebo novšia.

en: The <tt>/themes</tt> directory is not writable!
sk: Zložka <tt>/themes</tt> nemá práva na zápis!

en: The CAPTCHA you entered was not correct.
sk: CAPTCHA text nebol správny.

en: The Colorbox transition slide effect to be used. <em>[jQuery Colorbox mode option]</em>
sk: Efekt Colorbox prelínania. <em>[jQuery-Colorbox-Modus]</em>

en: The SPAM filter plug-in you wish to use to check comments for SPAM
sk: Vyberte si zásuvný modul spam filter, ktorý chcete používať na kontrolu komentárov.

en: The Zenpage CMS plugin default theme. It does also work without Zenpage installed as a normal theme. It contains extra support for print_album_menu plugin or the menu_manager plugin (one of these should be enabled for album links in the sidebar), the dynamic_locale plugin, the new paged_thumbs_nav plugin and the jCarousel_thumb_nav plugin.
sk: Základná téma pre zásuvný modul Zenpage CMS. Funguje aj bez nainštalovaného modulu Zenpage ako normálna téma. Obsahuje extra podporu pre zásuvné moduly print_album_menu a menu_manager (jeden z nich by mal byť aktivovaný na zobrazenie odkazov na albumy v bočnom stĺpci), dynamic_locale, nový paged_thumbs_nav a jCarousel_thumb_nav.

en: The Zenphoto filesystem character define is %1$s [%2$s]
sk: Znaková sada Zenphota je %1$s [%2$s].

en: The Zenphoto filesystem character define is %1$s [no test performed]
sk: Znaková sada Zenphota je %1$s [neprebehol test].

en: The Zenphoto filesystem character define is %1$s [which seems wrong]
sk: Znaková sada Zenphota je %1$s [asi nesprávna]

en: The Zenphoto filesystem character define is ISO-8859-1 [assumed]
sk: Znaková sada Zenphota je ISO-8859-1 [predpoklad]

en: The Zenphoto information you requested
sk: Informácie, ktoré ste žiadali od Zenphota

en: The Zenphoto object you are requesting cannot be found.
sk: Objekt Zenphota, ktorý požadujete, sa nedá nájsť.

en: The Zenphoto option "mod_rewrite" is "disabled".
sk: Nastavenie Zenphota "mod_rewrite" je "deaktivované".

en: The Zenphoto option "mod_rewrite" is "enabled".
sk: Nastavenie Zenphota "mod_rewrite" je "aktivované".

en: The Zenphoto option "mod_rewrite" will be set to "enabled".
sk: Nastavenie Zenphota "mod_rewrite" bude nastavené na "aktivované".

en: The Zenphoto user created
sk: Používateľ Zenphota vytvorený

en: The album couldn't be created in the 'albums' folder. This is usually a permissions problem. Try setting the permissions on the albums and cache folders to be world-writable using a shell:
sk: Album sa nepodarilo vytvoriť v zožke 'albums'. To je väčšinou chyba spôsobená právami. Skúste nastaviť práva na albumy a zložky vyrovnávacej pamäti, tak aby boli plne prístupné použitím tohto príkazu:

en: The album exceeded the image number limit. You cannot upload more images!
sk: Album prekročil maximálny počet obrázkov. Nemôžete nahrať viac obrázkov!

en: The album is not published.
sk: Album nie je zverejnený.

en: The album is password protected.
sk: Album je chránený heslom.

en: The album is un-published.
sk: Album nie je zverejnený.

en: The application <em>oauth_token</em> secret.
sk: Tajná otázka aplikácie <em>oauth_token</em>.

en: The application <em>oauth_token</em> token.
sk: Značka aplikácie <em>oauth_token</em>.

en: The backup facility creates database snapshots in the <code>backup</code> folder of your installation. These backups are named in according to the date and time the backup was taken. The compression level goes from 0 (no compression) to 9 (maximum compression). Higher compression requires more processing and may not result in much space savings.
sk: Táto funkcia vytvorí súbor zálohy v zložke <code>backup</code> vo vašej inštalácii. Zálohy majú názov odpovedajúci dňu vytvorenia. Úroveň kompresie je od 0 (bez kompresie) po 9 (maximálna kompresia). Vyššia kompresia predlžuje čas spracovania a nemusí nutne znamenať veľkú úsporu miesta.

en: The block will be removed after this waiting period.
sk: Blok bude odstránený po tejto dobe.

en: The cache directory does not exist. Please create it and set the permissions to 0777.
sk: Zložka vyrovnávacej pamäte neexistuje. Vytvorte ju a nastavte práva na 0777.

en: The cache directory is not writable! Attempts to chmod didn't work.
sk: Do zložky vyrovnávacej pamäte sa nedá zapisovať. Pokus o úpravu práv sa nepodaril.

en: The character encoding to use internally. Leave at <em>Unicode (UTF-8)</em> if you are unsure.
sk: Interne používané kódovanie znakov. Ak si nie ste istý čo s tým, nechajte zvolené <em>Unicode (UTF-8)</em>.

en: The characters which may appear in the CAPTCHA string.
sk: Znaky, ktoré sa môžu objaviť v CAPTCHA slove.

en: The cycle slide effect to be used. <em>[jQuery Cycle mode option]</em>
sk: Definuje efekt prechodu, ktorý sa má použiť. <em>[jQuery-Cycle-Modus]</em>

en: The database did not return a list of the database tables for <code>%s</code>.
sk: Databáza neposkytla zoznam databázových tabuliek pre <code>%s</code>.

en: The default character encoding of image IPTC metadata.
sk: Štandardné kódovanie metadát IPTC.

en: The default height of the map.
sk: Základná výška mapy.

en: The default theme in 4 distinct flavors. After choosing this theme you can pick the theme color by going to the Admin Options tab and changing the <em>Theme colors</em> option.
sk: Štandardná téma je v 4 rôznych variantoch. Keď si ju nastavíte môžete si vybrať farbu témy v záložke Administrátorské nastavenia a zmeniť ju vo <em>Farbe témy</em>.

en: The default width of the map.
sk: Základná šírka mapy.

en: The depth of subalbum levels shown with the <code>printAlbumMenu</code> and <code>printAlbumMenuList</code> "List" option. Note: themes may override this default.
sk: Hĺbka úrovní podalbumov, ktoré sa budú zobrazovať pri <code>printAlbumMenu</code> a <code>printAlbumMenuList</code> v nastavení "zoznamu". Poznámka: témy môžu tieto nastavenia zmaniť.

en: The downloadList plugin is not active
sk: Zásuvný modul downloadList nie je aktívny

en: The e-mail address the messages should be sent to. Enter more than one address separated by comma without any spaces.
sk: Mailová adresa, na ktorú má byť správa poslaná. Viac adries pridáte oddelením čiarkov bez medzier.

en: The file <code>Zenphoto.package</code> is either missing, not readable, or defective. Your installation may be corrupt!
sk: Súbor <code>Zenphoto.package</code> chýba, nie je čitateľný alebo je poškodený. Vaša inštalácia može byť znehodnotená!

en: The file could not be found.
sk: Súbor sa nepodarilo nájsť.

en: The following From address failed:
sk: Nasedujúca adresa odosielatela zlyhala:

en: The following are options specifically implemented by %s.
sk: nasledujúce nastavenia sa týkajú výhradne %s.

en: The following fields were not restored because the field no longer exists:
sk: Nasledujúce polia nemohli byť obnovené, pretože už neexistujú:

en: The following files could not be deleted.
sk: Tieto súbory sa nedajú vymazať.

en: The following tables were not restored because the table no longer exists:
sk: Nasledujúce tabuľky nemohli byť obnovené, pretože už neexistujú:

en: The font size (in pixels) for CAPTCHAs. Default is <strong>%s</strong>.
sk: Veľkosť písma (v pixeloch) pre CAPTCHA. Štandard <strong>%s</strong>.

en: The font to use for CAPTCHA characters.
sk: Font, ktorý sa môže použiť na CAPTCHA.

en: The form post is incomplete.
sk: Vyplnenie formulára nie je kompletné.

en: The google-maps plugin is deprecated. Convert to GoogleMap.
sk: Zásuvný modul google-maps je zastaraný. Použite GoogleMap.

en: The graphics support library does not provide support for image rotation.
sk: Knižnica na podporu grafiky nepodporuje otáčanie obrázkov.

en: The group "%s" already exists.
sk: Skupina "%s" už existuje.

en: The image is always scaled to fit (unless it is smaller than the width and height) so best make sure it matches at least the aspect ratio and size of your player width and height.
sk: Obrázok sa vždy zväčšuje na použitý rozmer (pokial nie je menší než výška a šírka), takže sa uistite, že postačuje pomeru strán a veľkosti vášho prehrávača.

en: The image is marked not visible.
sk: Obrázok je označený ako neviditeľný.

en: The image is marked un-published.
sk: Obrázok je označený ako nezverejnený.

en: The image type you wish to use for the Colorbox. If you choose 'sized image' the slideshow width value will be used for the longest side of the image <em>[jQuery Colorbox mode option]</em>
sk: Typ obrázku, ktorý chcete použiť pre Colorbox. Ak nastavíte 'zmenšený obrázok' bude hodnota šírky prezentácia použitá pre najdlhšiu stranu obrázku <em>[jQuery Colorbox Modus]</em>

en: The image will be sized so that the <em>height</em>, <em>width</em>, <em>shortest side</em>, or the <em>longest side</em> will be equal to <em>image size</em>.
sk: Obrázok bude upravený na rozmer <em>výšky</em>, <em>šírky</em>, <em>najkratšej strany</em> alebo <em>najdlhšej strany</em>.

en: The initial size for the image. Format is a single instance of the sizes list.
sk: Úvodná veľkosť obrázku. Formát je jedným z čísiel uvedeným v zozname veľkostí.

en: The initial zoom of the map.
sk: Štandardné zväčšenie mapy.

en: The internal Zenphoto table relations can be viewed on the PDF database reference that is included in the release package within the /docs_files folder of your Zenphoto installation. For more detailed info about the database use tools like myPhpAdmin.
sk: Interné vzťahy tabuliek Zenphota si môžete prezrieť v PDF súbore, ktorý je súčasťou inštálácie Zenphota a je uložený v zložke /docs_files. Ak chcete viac informácií o databáze, použite napríklad myPhpAdmin.

en: The intro text for your contact form
sk: Úvodný text kontaktného formulára

en: The key used in hashing the CAPTCHA string. Note: this key will change with each successful CAPTCHA verification.
sk: Kľúč požitý pri rozsekávaní CAPTCHA slova. Poznámka: tento kľúč sa bude meniť po každom úspešnom overení CAPTCHA.

en: The length of news article excerpts in news or news category pages. Leave empty for full text.
sk: Dĺžka úryvku článku pre stránku správ alebo kategórií správ. Pre celý článok nechajte pole prázdne.

en: The list of pages to excluded from cache generation. Pages that can be excluded are custom theme pages including Zenpage pages (these optionally more specific by titlelink) and the standard theme files image.php (optionally by image file name), album.php (optionally by album folder name) or index.php.<br /> If you want to exclude a page completely enter <em>page-filename.php/</em>. <br />If you want to exclude a page by a specific title, image filename, or album folder name enter <em>pagefilename.php/titlelink or image filename or album folder</em>. Separate several entries by comma.
sk: Zoznam stánok, ktoré nemajú byť nahrávané do vyrovnávacej pamäti. Stránky, ktoré môžu byť vylúčené sú pužívateľské stránky tém ako aj Zenpage stránky (môžu byť vybrané podľa titlelinku) a štandardné súbory témy image.php (voliteľne podľa názvu obrázku), album.php (voliteľne podľa názvu zložky albumu) alebo index.php.<br /> Ak chcete vylúčiť stránku úplne vložte <em>page-filename.php/</em>. <br />Ak chcete vylúčiť stránku podľa špecifického titulu, názvu obrázku či zložky albumu, vložte <em>pagefilename.php/titlelink alebo názov obrozku či zložky albumu</em>. Viacero názvov oddelujte čiarkou.

en: The locale %s is not supported on your server.
sk: Cesta %s nie je podporované vaším serverom.

en: The master privilege. A user with "Admin" can do anything. (No matter what his other rights might indicate!)
sk: Hlavné práva. Používateľ s týmto oprávnením môže robiť čokoľvek. (Je jedno aké ďalšie práva má povolené!)

en: The maximum number of images per album if uploading via the multifile upload.
sk: Maximálny počet obrázkov na album, ak sa nahráva cez viacsúborové nahrávanie.

en: The maximum size for any one file is <strong>%sB</strong> which is set by your PHP configuration <code>upload_max_filesize</code>.
sk: Maximálna veľkosť akéhokoľvek súboru je <strong>%sB</strong>. Tak je nastavená v PHP kóde <code>upload_max_filesize</code>.

en: The number of albums that will be processed for each sitemap file. Lower this value if you get script timeouts when creating the files.
sk: Počet albumov, ktoré budú spracované v každom súbore mapy stránok. Znížte túto hodnotu ak pozorujete výpadky funkčnosti skriptu pri vytváraní súborov.

en: The number of characters in the CAPTCHA.
sk: Počet písmen v CAPTCHA.

en: The number of days until a user is flagged as expired.
sk: Počet dní, počas ktorých je používateľ označený ako vypršaný.

en: The number of links for the page list.
sk: Počet odkazov pre zoznam strán.

en: The number of new items you want to appear in your site's RSS feed. The images and comments RSS share the value.
sk: Počet nových položiek, ktoré sa majú zobrazovať v RSS kanály stránky. RSS obrázkov a kometárov má spoločný počet.

en: The number of news articles you want to appear in your site's News RSS feed.
sk: Počet článkov, ktorý chcete aby sa zobrazoval v RSS kanáli vašej stránky

en: The number of thumbs to scroll by. Note that the CSS might need to be adjusted.
sk: Počet miniatúr, ktoré sa budú obmieňať. Je možné, že bude nutné upraviť CSS.

en: The object of this menu is under password protection
sk: Položka tohoto menu je chránená heslom

en: The page you are trying to view is password protected.
sk: Stránka, ktorú požadujete je chránená heslom.

en: The period in days before the expiry during which a warning message will be sent to the user. (If set to zero, no warning occurs.)
sk: Interval v dňoch pred vypršaním, počas ktorých sa používateľovi pošle varovná správa. (Hodnota 0 neodošle varovanie.)

en: The plugin will look for files with <em>image_name.extension</em> and extract XMP metadata from them into the <em>image_name</em> record.
sk: Zásuvný modul bude hľadať súbor s <em>image_name.extension</em> a vytiahne XMP metadáta do záznamu <em>image_name</em>.

en: The primary album was created in association with the user. It will be removed if the user is deleted. Delinking the album removes this association.
sk: Hlavný album bol vytvorený v spojení s týmto používateľom. Ak ho odstránite bude odstránený aj album. Zrušte odkaz na album a odstránite toto spojenie.

en: The range in days until images are no longer flagged as new.
sk: Čas v dňoch, po ktorom už obrázky nebudú označené ako nové.

en: The run interval (in days) for auto backup.
sk: Interval (v dňoch)pre zálohovanie.

en: The scripts for which Colorbox is enabled. {Should have been set by the themes!}
sk: Skripty, pre ktoré je Colorbox aktivovaný. {Nastavenie by malo byť urobené v témach!}

en: The sitemap cache is cleared if you create new ones. All files are stored in the <code>/cache_html/sitemap/</code> folder.
sk: Vyrovnávacia pamäť mapy stránok sa vymaže, ak vytvoríte novú. Všetky súbory sú uložené v zložke <code>/cache_html/sitemap/</code>.

en: The size of a ZIP file may be slightly smaller than the sum of the <em>image</em> files it contains. Un-check this box if you wish to disable uploading of ZIP files.
sk: Veľkosť ZIP súboru môže byť o niečo menšia ako súčet súborov <em>obrázkov</em>, ktoré obsahuje. Odznačte ak chcete zakázať nahrávanie ZIP archívov.

en: The size of the sized image shown the CombiNews section <em>(only in latest images-sizedimage or latest albums-sizedimage mode)</em>.
sk: Veľkosť zmenšeného obrázku v sekcii CombiNews <em>(len v móde najnovšie obrázky–zmenšený obrázok alebo najnovšie albumy–zmenšený obrázok)</em>.

en: The size you want your images to have in your site's RSS feed.
sk: Veľkosť, v akej sa majú zobrazovať obrázky v RSS kanály.

en: The sort order for your gallery items within the CombiNews display except for <em>latest images by album</em> which is by date or mtime only. 'date' (date order), 'id' (added to db order), 'mtime' (upload order).
sk: Poradie položiek galérie v CombiNews okrem <em>najnovšie obrázky podľa albumu</em> ktoré sa radia iba podľa dátumu alebo mtime. 'date' (podľa dátumu), 'id' (podľa pridania do databázy), 'mtime' (poradie nahrávania).

en: The sort position of the indicated items cannot be recorded because the nesting is too deep. Please move them to a higher level and save your order.
sk: Poradie označených položiek nemôže byť zaznamenané pretože je príliš hlboké. Preložte označené položky na vyššiu úroveň a uložte poradie.

en: The sort position of the indicated pages cannot be recorded because the nesting is too deep. Please move them to a higher level and save your order.
sk: Poradie označených stránok nemôže byť zaznamenané pretože je príliš hlboké. Preložte označené stránky na vyššiu úroveň a uložte poradie.

en: The target for this menu element no longer exists
sk: Cieľ tejto položky menu už neexistuje.

en: The text for the 'read more'/'view more' link to the gallery page for images/movies/audio.
sk: Text pre odkazy 'čítať viac'/'pozrieť viac' na stránku galérie pre obrázky/videá/audio.

en: The text for the link after the thanks text to return to the contact page to send another message.
sk: Text, ktorý sa zobrazí návštevníkovi, keď odošle správu, aby sa mohl vrátiť na kontaktnú stránku a poslať ďalšiu správu.

en: The text for the link to the full article.
sk: Text pre odkaz na celý článok.

en: The text for the next thumbs.
sk: Text pre ďalšie miniatúry.

en: The text for the note about sending a copy to the address provided in case that option is set.
sk: Text upozornenia o odslaní kópie, ktorý sa zobrazí v prípade, že je táto možnosť aktívna.

en: The text for the previous thumbs.
sk: Text pre predchádzajúce miniatúry.

en: The text for the theme logo
sk: Text pre logo témy

en: The text length of the Zenpage RSS feed items. No value for full length.
sk: Dĺžka textu položky v RSS kanáli. Pre celý text nechajte pole prázdne.

en: The text that asks the visitor to confirm that he really wants to send the message.
sk: Text potvrdenia, ktorý sa zobrazí návštevníkovi, keď bude odosielať správu.

en: The text that is shown after a message has been confirmed and sent.
sk: Text, ktorý sa zobrazí návštevníkovi po odoslaní a potvrdení správy.

en: The thumb crop height is the maximum height when width is the shortest side
sk: Výška orezu miniatúry je maximálna výška ak je šírka kratšou stranou

en: The thumb crop width is the maximum width when height is the shortest side
sk: Šírka orezu miniatúry je maximálna šírka ak je výška kratšou stranou

en: The type of filter used when resampling an image. The default is <strong>%s</strong>.
sk: Typ filtra, ktorý sa použije na prerátanie obrázku. Štandard je <strong>%s</strong>.

en: The unsupported image types will not be viewable in your albums.
sk: Nepodporované formáty obrázkov sa v albumoch nebudú dať prezerať.

en: The user "%s" already exists.
sk: Používateľ "%s" už existuje.

en: The user ID <em>%s</em> is already in use.
sk: Používateľské ID <em>%s</em> už je použité.

en: The user group to which to map the federated login.
sk: Používateľská skupina, ku ktorej sa priradí združené prihlásenie.

en: The watermark image is scaled by to cover <em>cover percentage</em> of the image and placed relative to the upper left corner of the image.
sk: Vodoznak je zväčšovaný podľa percent pokrytia obrázku a je umiestňovaný od ľavého horného okraju obrázku.

en: The windows does not close automatically so you can include several images one after another.
sk: Okno sa nezatvára automaticky, takže môžete vybrať niekoľko obrázkov jeden po druhom.

en: The zp-config.php file does not exist. You should run setup.php to check your configuration and create this file.
sk: Súbor zp-config.php neexistuje. Mali by ste spustiť setup.php, skontrolovať nastavenie a vytvoriť tento súbor.

en: Theme <em>%s</em> removed.
sk: Téma <em>%s</em> odstránená.

en: Theme File Editor
sk: Editor súborov témy

en: Theme colors
sk: Farby témy

en: Theme logo
sk: Logo témy

en: Theme page
sk: Strana témy

en: Theme personality
sk: Perzonalizácia témy

en: Theme template files (.php)
sk: Súbory šablón témy (.php)

en: Themes
sk: Témy

en: Themes allow you to visually change the entire look and feel of your gallery. Theme files are located in your Zenphoto <code>/themes</code> folder.
sk: Témy vám umožňujú zmeniť celkový vizuálny vzhľad vašej stránky. Súbory tém sa nachádzajú v zložke <code>/themes</code>.

en: There appears to be no <em>Flash</em> plugin installed in your browser.
sk: Vyzerá to tak, že vo vašom prehliadači nie je nainštalovaný zásuvný modul <em>Flash</em>.

en: There are no albums for you to edit.
sk: Nie je tu žiadny album, ktorý môžete upravovať.

en: There are no albums to which you can upload.
sk: Neexistujú albumy, do ktorých môžete nahrávať.

en: There are no logs to view.
sk: Žiadne protokoly na zobrazenie.

en: There are no plugin options to administer.
sk: Nemáte zapnuté žiadne zasuvné moduly, ktoré môžete nastavovať.

en: There are no themes for which you have rights to administer.
sk: Nie su k dispozícii žiadne témy k úprave ktorých máte práva.

en: There is a format error in user size selection
sk: Chyba formátu v používateľskom nastavení veľkosti

en: There is a format error in your $default parameter
sk: Chyba formátu v parametri $default

en: There is a format error in your $usersizes string.
sk: Chyba formátu v riadku $usersizes.

en: There is a format error in your <em>viewer_size_image_sizes</em> option string.
sk: Chyba formátu v riadku <em>viewer_size_image_sizes</em>.

en: There is a plugin conflict with <em>image_upload_limiter</em>
sk: Vyskytol sa konflikt zásuvného modulu s <em>image_upload_limiter</em>.

en: There is no mail handler configured!
sk: Nie je nastavený mailový manipulátor!

en: There is no need for this function as password handling is done by the core.
sk: Táto funkcia nemá využitie pretože spracovávanie hesiel obstaráva jadro.

en: There was an error logging in.
sk: Pri prihlasovaní sa vyskytla chyba.

en: There was an error submitting the form. Please try again.
sk: Bola zaznamenaná chyba pri odosielaní formulára. Skúste to znova

en: There was an error with a move, copy, or rename operation.
sk: Vyskytol sa problém s presunom, kopírovaním alebo premenovávaním.

en: There was no one to which to send the reset request.
sk: Nie je komu poslať správu o požiadavke na obnovenie.

en: There were no images from which to select the random heading.
sk: Nie su k dispozícii obrázky, z ktorých sa vyberá náhodná hlavička.

en: These specify the Theme <a title="Look at your album page and count the number of album thumbnails that show up in one row. This is the value you should set for the option.">CSS determined number</a> of album thumbnails that will fit in a "row" and the number of albums thumbnails you wish per page.
sk: Toto nastavenie je špecifické pre každú tému. <a title="Pozrite sa na stránku albumov a spočítajte koľko miniatúr albumov sa vám zobrazuje v riadku. Toto je hodnota, ktorú by ste mali použiť pre toto nastavenie.">CSS zistí počet</a> miniatúr albumov, ktoré sa zmestia do "riadku" a počet miniatúr albumov, ktoré sa zmestia na stránku.

en: These specify the Theme <a title="Look at your album page and count the number of image thumbnails that show up in one row. This is the value you should set for the option.">CSS determined number</a> of image thumbnails that will fit in a "row" and the number of image thumbnails you wish per page.
sk: Toto nastavenie je špecifické pre každú tému. <a title="Pozrite sa na stránku albumov a spočítajte koľko miniatúr obrázkov sa vám zobrazuje v riadku. Toto je hodnota, ktorú by ste mali použiť pre toto nastavenie.">CSS zistí počet</a> miniatúr obrázkov, ktoré sa zmestia do "riadku" a počet miniatúr obrázkov, ktoré sa zmestia na stránku.

en: They may be provided as part of the Zenphoto distribution or as offerings from third parties.
sk: Môžu byť distribuované ako súčasť Zenphota, ale aj dodávané tretími stanami.

en: Third party plugins
sk: Zásuvné moduly tretích strán

en: Third party plugins are placed in the <code>%s</code> folder and are automatically discovered.
sk: Zásuvné moduly tretích strán sa ukladajú do <code>%s</code> a systém ich automaticky rozozná.

en: This <code>tweet_news</code> app for this site needs a <em>consumer key</em>, a <em>consumer key secret</em>, an <em>access token</em>, and an <em>access token secret</em>.
sk: Aplikácia <code>tweet_news</code> potrebuje pre túto stránku <em>Spotrebiteľský kľúč</em>, <em>tajnú otázku spotrebiteľského kľúča</em>, <em>Prístupovú značku</em> a <em>tajnú otázku prístupovej značky</em>.

en: This action will be taken for all messages.
sk: Toto nastavenie bude platné pre všetky správy.

en: This adds menu items for all Zenpage categories.
sk: Pridáva položky menu pre všetky Zenpage kategórie.

en: This adds menu items for all Zenpage pages.
sk: Pridáva položky menu pre všetky Zenpage stránky.

en: This adds menu items for all Zenphoto albums.
sk: Pridáva položky menu pre všetky Zenphoto albumy.

en: This adds menu items for all Zenphoto objects. (It creates a "default" menuset.)
sk: Pridáva položky menu pre všetky Zenphoto objekty. (Vytvorí skupinu menu "default".)

en: This album is password protected!
sk: Tento album je chránený heslom!

en: This creates individual static xml sitemap files of the following items:
sk: Týmto vytvoríte samostatné štatické súbory XML mapy stránok pre nasledujúce položky:

en: This download folder can be relative to your Zenphoto installation (<em>foldername</em>) or external to it (<em>../foldername</em>)! You can override this setting by using the parameter of the printdownloadList() directly on calling.
sk: Táto zložka sťahovania môže byť buď priamo v inštalácii Zenphota (<em>názov zložky</em>) or external to it (<em>../názov zložky</em>)! Toto nastavenie môžete zmeniť nadradeným parametrom v printdownloadList() priamo pri vyvolaní.

en: This email address will be used as the <em>From</em> address for all mails sent by Zenphoto.
sk: Táto mailová adresa bude použitá ako odosielateľ všetkých mailov poslaných zo Zenphota.

en: This is not a future date!
sk: Toto nie je budúci dátum!

en: This is really not a secure setting. Are you sure you want to enable it?
sk: Toto naozaj nie je bezpečné nastavenie. Naozaj ho chcete aktivovať?

en: This is the master user account. If you delete it another user will be promoted to master user.
sk: Toto je konto hlavného používateľa. Ak ho vymažete iný používateľ bude povýšený na hlavného používateľa.

en: This is the normal Zenphoto gallery Index page.
sk: Toto je normálna indexová stránka Zenphoto galérie.

en: This is used to link back to your main site, but your theme must support it.
sk: Používa sa na návrat na hlavnú stránku, ale téma to musí podporovať.

en: This option places a field on the gallery (search, album) login form for entering a user name. This is necessary if you have set guest login user names. It is also useful to allow Admin users to log in on these pages rather than at the Admin login.
sk: Toto nastavenie umiestni do galérie (vyhľadávania, albumu) pole na vloženie používateľského mena. To je potrebné, ak ste nastavili používateľské mená pre hostí. Je to tiež výhodné pre administrátorov, ktorí sa môžu prihlásiť na týchto stránkach a nemusia použiť adminstrátorskú stránku.

en: This option requires the <em>image_effects</em> plugin to be enabled.
sk: Toto nastavenie vyžaduje aby bol aktivovaný zásuvný modul <em>image_effects</em>.

en: This option requires the <em>menu_manager</em> plugin to be enabled and the <em>Gallery index page link</em> to be set to "gallery".
sk: Pre toto nastavenie je potrebné aktivovať zásuvný modul <em>menu_manager</em> a nastaviť <em>Link na domovskú stránku galérie</em> na"galéria".

en: This page is password protected
sk: Stránka je chránená heslom

en: This page shows more detailed statistics of your gallery. For album statistics the bar graph always shows the total number of images in that album. For image statistics always the album the image is in is shown.<br />Un-published items are marked in dark red. Images are marked un-published if their (direct) album is, too.
sk: Táto stránka ukazuje detailnejšiu štatistiku vašej galérie. V štatistike albumov graf vždy zobrazuje celkový počet obrázkov albumu. V štatistike obrázkov je vždy zobrazený album, z ktorého je obrázok. <br />Nezverejnené položky sú označené tmavo červenou. Ak je album nezverejnený obrázky v ňom sa tiež tak označia.

en: This plugin is disabled: %s
sk: Tento zásuvný modul je deaktivovaný: %s.

en: This plugin requires the Flowplayer 3 plugin to be activated.
sk: Toto nastavenie vyžaduje aby bol aktivovaný zásuvný modul Flowplayer 3.

en: This process should continue automatically. If not press:
sk: Tento proces by mal pokračovať automaticky. Ak nie, kliknite na:

en: This process should start automatically. If not press:
sk: Tento proces by mal pokračovať automaticky. Ak nie, kliknite na:

en: This provides access to your images and albums (dropdown 'Zenphoto') as well as pages, news articles and news categories (dropdown 'Zenpage') to easily include them in your pages and articles. You need at least 'Manage all albums' or 'Edit' rights to specific albums to be able to included image from them.
sk: Poskytuje prístup k vašim albumom a obrázkom (rozbalovacie menu "Zenphoto") ako aj k stránkam, článkom a kategóriám člankov, aby ste ich mohli jednoducho pridávať do vašich stránok a článkov. Aby ste mohli túto funkciu používať musíte mať minimálnu úroveň práv 'Upravovať všetky albumy' alebo 'upravovať' pre daný album.

en: This script does not support extracting this type of tar file.
sk: Tento skript nepodporuje rozbaľovanie archívov tar.

en: This ticket will automatically expire in 3 days.
sk: Táto požiadavka má platnosť 3 dni.

en: This upload has to have a folder. Type a title or folder name to continue...
sk: Nahrávanie potrebuje zadať cieľovú zložku. Napíšte meno alebo názov zložky, aby ste mohli pokračovať...

en: This web-based upload accepts the file formats: %s and %s.
sk: Táto webová aplikácia na nahrávanie akceptuje tieto formáty súborov: %s a %s.

en: This web-based upload accepts the file formats: %s, and %s.
sk: Táto webová aplikácia na nahrávanie akceptuje tieto formáty súborov: %s a %s.

en: Three Chip Color Area Sensor
sk: Trojčipový senzor farebnej oblasti

en: Threshold
sk: Prah

en: Threshold (IP)
sk: Prah (IP)

en: Threshold (failed)
sk: Prah (neúspešný)

en: Threshold (success)
sk: Prah (úspešný)

en: Threshold (terms)
sk: Prah (výrazy)

en: Thumb size:
sk: Veľkosť miniatúr:

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Thumbnail cropping is disabled. Enable this option for the theme if you wish cropped thumbnails.
sk: Orez miniatúr je vypnutý. Aktivujte túto možnosť pre tému ak chcete orezávať miniatúry.

en: Thumbnail generation may be time consuming on slow servers on when there are a lot of images.
sk: Generovanie miniatúr môže na pomalších serveroch trvať dlho, ak máte veľa obrázkov.

en: Thumbnail reset query failed
sk: Dopyt na obnovenie miniatúr zlyhal

en: Thumbnail:
sk: Miniatúra:

en: Thumbnail: Size as set in Zenphoto's options
sk: Miniatúra: veľkosť podla nastavenia v Zenphote

en: Thumbnails all set to <em>%s</em>.
sk: Nastaviť všetky miniatúry na <em>%s</em>.

en: Thumbnails for images which are geodata tagged will be marked.
sk: Miniatúry obrázkov, ktoré majú GPS budú označené.

en: Thumbnails for images which are not <em>published</em> will be marked.
sk: Miniatúry obrázkov, ktoré nie sú <em>zverejnené</em> budú označené.

en: Thumbnails for images which are password protected or in password protected albums will be marked.
sk: Miniatúry obrázkov, ktoré sú chránené heslom alebo sú v chránených albumoch budú označené.

en: Thumbnails for images which have recently been added to the gallery will be marked.
sk: Miniatúry obrázkov, ktoré boli nedávno pridané do galérie budú označené.

en: Thumbs
sk: Miniatúry

en: Thumbs number
sk: Počet miniatúr

en: Thumbs per page
sk: Miniatúr na stránku

en: Time Digitized
sk: Doba digitalizácie

en: Time Taken
sk: Čas záberu

en: Time created
sk: Čas vytvorenia

en: Time offset (hours):
sk: Časový posun (hodiny):

en: Time zone:
sk: Časová zóna:

en: Tiny MCE<span id='tinymceversion'></span> text editor for backend textareas
sk: TinyMCE<span id='tinymceversion'></span> nástroj na editovanie textu v administrátorskej sekcii.

en: TinyMCE disabled
sk: TinyMCE deaktivovaný

en: Title
sk: Titul

en: Title and description
sk: Názov a popis

en: Title field
sk: Pole oslovenia

en: Title:
sk: Názov:

en: Title<strong>%s</strong>:
sk: Oslovenie<strong>%s</strong>:

en: TitleLink
sk: Titellink

en: TitleLink:
sk: Titellink:

en: To change the value of a tag enter a new value in the text box below the tag. Then press the <em>Rename tags</em> button
sk: Zmeniť výraz v tagu môžete tak, že do poľa pod tagom vpíšete nový výraz pre tag a kliknete na <em>Premenovať tagy</em>.

en: To correct this you need to install GD with appropriate image support in your PHP
sk: Aby ste problém vyriešili, mali by ste do vášho PHP doinštalovať GD s vhodnou podporou obrázkov

en: To correct this you should install a graphics library with appropriate image support in your PHP
sk: Aby ste problém vyriešili, mali by ste do vášho PHP doinštalovať vhodnú grafickú knižnicu na podporu grafiky

en: To discourage SPAM, uncheck this box and the author URL will not be revealed.
sk: Aby ste odradili SPAM, deaktuvujte túto funkciu a URL autora sa nebude zobrazovať.

en: To reset your Zenphoto Admin passwords visit: %s
sk: Pre obnovenie administrátorského hesla do Zenphota navštívte: %s

en: To set your Zenphoto User password visit: %s
sk: Pre nastavenie používateľského hesla do Zenphota navštívte: %s

en: To:
sk: Pre:

en: Toggled comment block
sk: Skrytý blok komentára

en: Too few arguments! Image not found.
sk: Málo informácií! Obrázok nenájdený.

en: Top %u Search IPs
sk: %u najpoužívanejších IP

en: Top %u failed search criteria
sk: Najlepších %u neúspešných kritérií vyhľadávania

en: Top %u search terms used
sk: %u najpoužívanejších výrazov

en: Top %u successful search criteria
sk: Najlepších %u úspešných kritérií vyhľadávania

en: Total matches for <em>%1$s</em>: %2$u
sk: Zhoda pre <em>%1$s</em>: %2$u

en: Transition:
sk: Prechod:

en: Treat spaces as
sk: Registorvať medzery ako

en: Treats ADMIN users as not logged in for gallery pages.
sk: Vníma administrátorov, ako neprihlásených používateľov na stránkach galérie.

en: Trilinear Sensor
sk: Trilineárny senzor

en: Truncate indicator%s
sk: Skrátiť indikátor%s

en: Truncate indicator*
sk: Skrátiť indikátor*

en: Truncate titles%s
sk: Skrátiť tituly%s

en: Truncate titles*
sk: Skrátiť titul*

en: Try the <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=uploadify');" >flash file upload</a>
sk: Vyskúšajte <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=uploadify');" >nahrávanie súboru flash</a>

en: Tungsten
sk: Žiarovka

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Tv
sk: TV

en: Tweet News Errors:
sk: Chyby tweet noviniek:

en: Tweet me
sk: Tweetni ma

en: Tweet news articles when published.
sk: Tweetovať články, keď budú uverejnené.

en: Two Chip Color Area Sensor
sk: Dvojčipový senzor farebnej oblasti

en: Type:
sk: Typ:

en: URL options:
sk: Nastavenia URL

en: UTF8 image URIs
sk: UTF8 URI obrázku

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Un-approve
sk: Neschváliť

en: Un-approve this comment
sk: Neschváliť komentár

en: Un-check any handler you do not want to support.
sk: Odznačte všetkých správcov, ktorých nechcete podporovať.

en: Un-publish
sk: Zrušiť zverejnenie

en: Un-publish the album %s
sk: Album %s nie je zverejnený

en: Un-published
sk: Nezverejnené

en: Un-published albums
sk: Nezverejnené albumy

en: Uncalibrated
sk: Nekalibrované

en: Underwater
sk: Pod vodou

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown author
sk: Neznámy autor

en: Unknown date
sk: Neznámy dátum

en: Unknown encoding:
sk: Neznáme kódovanie:

en: Unknown error! Please report to the developers at <a href="http://www.zenphoto.org/">www.zenphoto.org</a>
sk: Neznáma chyba! Proeíme oznámte ju vývojárom na <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>

en: Unknown name
sk: Neznáme meno

en: Unknown:
sk: Neznáme:

en: Unprotected
sk: Nechránené

en: Unprotected pages:
sk: Nechránené stránky:

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Untitled article
sk: Článok bez titulku

en: Untitled category
sk: Kategória nemá názov

en: Untitled page
sk: Stránka bez titulku

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update File
sk: Aktualizovať súbor

en: Updated zp-config.php
sk: zp-config.php aktualizovaný

en: Updating current Zenphoto release
sk: Aktualizácia na najnovšiu verziu Zenphota

en: Upgrade
sk: Aktualizácia

en: Upgrade from Zenphoto v%s
sk: Aktualizovať z verzie Zenphota v%s

en: Upgrade from before Zenphoto v1.2
sk: Aktualizovať z verzie pred Zenphotom 1.2

en: Upload
sk: Nahrať

en: Upload Here
sk: Nahrať sem

en: Upload Images
sk: Nahrať obrázky

en: Upload complete
sk: Nahrávanie ukončené

en: Upload limit
sk: Limit nahrávania

en: Upload queue is full. The upload limit is %u.
sk: Fronta nahrávania je plná. Limit nahrávania je %u.

en: Upload to:
sk: Nahrať do:

en: Uploaded folder size: <strong>%s</strong>
sk: Veľkosť zložky nahrávania: <strong>%s</strong>

en: Uploadify error on %1$s. Review your debug log.
sk: Chyba uploadify %1$s. Pozrite sa do záznamu opráv chýb.

en: Uploading is disabled.
sk: Nahrávanie je zakázané.

en: Urdu (Pakistan)
sk: Urdu (Pakistán)

en: Usage information
sk: Informácie o použití

en: Usage tips
sk: Typy k používaniu

en: Use Colorbox
sk: Použiť Colorbox

en: Use buttons or list for the map type selector.
sk: Použite tlačítka alebo zoznam na výver typu mapy.

en: Use custom menu
sk: Použiť upravenú ponuku

en: Use flags
sk: Zobraziť vlajky

en: Use getAlbumLocation().
sk: Použiť getAlbumLocation().

en: Use getAllAlbums().
sk: Použiť getAllAlbums().

en: Use getCommentDateTime().
sk: Použiť getCommentDateTime().

en: Use getContentShorten() instead. Note the read more url must be passed directly.
sk: Použiť radšej getContentShorten(). Pamätajte na to, že read more url musí byť pustené priamo.

en: Use getHitcounter().
sk: Použiť getHitcounter().

en: Use getImageMetaData().
sk: Použiť getImageMetaData().

en: Use getNumAlbums().
sk: Použiť getNumAlbums().

en: Use instead the Album class method isMyItem().
sk: Používa sa namiesto Album class metódy isMyItem().

en: Use instead the Zenpage category class method checkforGuest().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy checkforGuest().

en: Use instead the Zenpage category class method getID().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy getID().

en: Use instead the Zenpage category class method getParentID().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy getParentID().

en: Use instead the Zenpage category class method getParents().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy getParents().

en: Use instead the Zenpage category class method getSortOrder().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy getSortOrder().

en: Use instead the Zenpage category class method getSubCategories().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy getSubCategories().

en: Use instead the Zenpage category class method getTitle().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy getTitle().

en: Use instead the Zenpage category class method isMyItem().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy isMyItem().

en: Use instead the Zenpage category class method isProtected().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category class metódy isProtected().

en: Use instead the Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->getID().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->getID().

en: Use instead the Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->getParentID().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->getParentID().

en: Use instead the Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->getTitlelink().
sk: Používa sa namiesto Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->getTitlelink().

en: Use instead the Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->isSubNewsCategoryOf($catlink).
sk: Používa sa namiesto Zenpage category global object variable: $_zp_current_category->isSubNewsCategoryOf($catlink).

en: Use instead the Zenpage news class method checkNewsAccess().
sk: Používa sa namiesto Zenpage news class metódy checkNewsAccess().

en: Use instead the Zenpage news class method inProtectedCategory().
sk: Používa sa namiesto Zenpage news class metódy inProtectedCategory().

en: Use instead the Zenpage news class method isMyItem().
sk: Používa sa namiesto Zenpage news class metódy isMyItem().

en: Use instead the Zenpage news global object variable: $_zp_current_zenpage_news->inNewsCategory($catlink).
sk: Používa sa namiesto Zenpage news global object variable: $_zp_current_zenpage_news->inNewsCategory($catlink).

en: Use instead the Zenpage news global object variable: $_zp_current_zenpage_news->inSubNewsCategoryOf($catlink).
sk: Používa sa namiesto Zenpage news global object variable: $_zp_current_zenpage_news->inSubNewsCategoryOf($catlink).

en: Use instead the Zenpage page class method getParents().
sk: Používa sa namiesto Zenpage page class metódy getParents().

en: Use instead the Zenpage page class method isProtected().
sk: Používa sa namiesto Zenpage page class metódy isProtected().

en: Use instead the theme options for images and albums per row.
sk: Používa sa namiesto nastavenia albumov a obrázkov v riadku pre tému.

en: Use lock image
sk: Použiť obrázok zámku

en: Use object->getTags() method.
sk: Použiť object->getTags() metódu.

en: Use printAlbumLocation().
sk: Použiť printAlbumLocation().

en: Use printCustomSizedImageMaxSpace().
sk: Použiť printCustomSizedImageMaxSpace().

en: Use printImageMetadata().
sk: Použiť printImageMetadata().

en: Use printRating().
sk: Použiť printRating().

en: Use printTags().
sk: Použiť printTags().

en: Use printZenpageItemsBreadcrumb().
sk: Použiť printZenpageItemsBreadcrum().

en: Use rewrite_path().
sk: Použiť rewrite_path().

en: Use standard contact page
sk: Použiť štandardnú kontaktnú stránku

en: Use text
sk: Použiť text

en: Use the Zenpage class method instead.
sk: Použiť namiesto toho Zenpage class metódu.

en: Use the album class method <code>isProtected()</code> instead.
sk: Použíte album class method <code>isProtected()</code>.

en: Use to show the content of an media album with .flv/.mp4/.mp3 movie/audio files only as a playlist or as separate players on one page with Flowplayer 3.
sk: Použite na zobrazenie obsahu media albumu s .flv/.mp4/.mp3 audio video súbormi buď ako zoznam alebo ako samostatný prehrávač na stránke použitím Flowplayer 3

en: Use truncate_string().
sk: Použiť truncate_string().

en: Use zp_apply_filter("theme_head").
sk: Použiť zp_apply_filter("theme_head").

en: User
sk: Používateľ

en: User %s is assigned to more than one group.
sk: Používateľ %s je priradený do viacerých skupín.

en: User ID for the gallery guest user
sk: Používatelské ID pre návštevníkov galérie

en: User ID for the search guest user
sk: Používatelské ID pre vyhľadávacieho návštevníka

en: User ID:
sk: ID používateľa:

en: User Registration
sk: Registrácia používateľa

en: User album
sk: Používateľský album

en: User group membership
sk: Členstvo používateľov v skupinách

en: User guide
sk: Používateľská príručka

en: User id expiration
sk: Vypršanie používateľovho ID

en: User id has been preempted
sk: ID používateľa bolo rezervované

en: User mailing list
sk: Zoznam mailov používateľov

en: User name not provided
sk: Nezadali ste používateľské meno

en: User names may not contain "?", "&", or quotation marks.
sk: Používateľské mená nesmú obsahovať "?", "&" alebo úvodzovky.

en: User registration page
sk: Stránka registrácie používateľa

en: Users allowed only to view zenphoto objects
sk: Používateľ má povolenie len na prezeranie zenphoto objektov

en: Users who do not have "Admin" rights normally are restricted to manage only objects to which they have been assigned. This right allows them to manage any Zenpage news article or category.
sk: Používatelia, ktorí nemajú "administrátorské" práva, majú zvyčajne právo iba na úpravu objektov, ktoré im boli pridelené. Toto právo im umožní úpravu každého článku a kategórie v Zenpage.

en: Users who do not have "Admin" rights normally are restricted to manage only objects to which they have been assigned. This right allows them to manage any Zenpage page.
sk: Používatelia, ktorí nemajú "administrátorské" práva, majú zvyčajne právo iba na úpravu objektov, ktoré im boli pridelené. Toto právo im umožní úpravu každej stránky v Zenpage.

en: Users who do not have "Admin" rights normally are restricted to manage only objects to which they have been assigned. This right allows them to manage any album in the gallery.
sk: Používatelia, ktorí nemajú "administrátorské" práva, majú zvyčajne právo iba na úpravu objektov, ktoré im boli pridelené. Toto právo im umožní úpravu každého albumu a galérie v Zenpage.

en: Users with "Admin" or "Manage all %1$s" rights can manage all %2$s. All others may manage only those that are selected.
sk: Používatelia s "Administrátorskými" alebo "Spravovať všetko %1$s" právami môžu spravovať všetko %2$s. Všetci ostatní môžu spravovať len to, čo je označené.

en: Users with full privileges
sk: Používateľ s plnými právami

en: Users with this right may access the "albums" tab to make changes.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu robiť zmeny v záložke albumov.

en: Users with this right may edit and manage Zenpage articles and categories.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu upravovať záložku správ a kategórií.

en: Users with this right may edit and manage Zenpage pages.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu upravovať záložku stránok.

en: Users with this right may make additions and changes to the set of tags.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu upravovať skupiny tagov.

en: Users with this right may make changes on the options tabs.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu robiť zmany v záložke nastavení.

en: Users with this right may make comments tab changes.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môže robiť úpravy v záložke komentárov

en: Users with this right may make themes related changes. These are limited to the themes associated with albums checked in their managed albums list.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu robiť zmeny týkajúce sa tém. Upravovať môžu iba témy, ktoré sú označené v ich Zozname albumov na úpravu.

en: Users with this right may upload to the albums for which they have management rights.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu nahrávať do albumov, na ktoré majú práva k úpravám.

en: Users with this right may view all albums (and their images).
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu prezerať všetky albumy (vrátane obrázkov).

en: Users with this right may view all full sized (raw) images.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu prezerať obrázky v plnom rozlýšení.

en: Users with this right may view all of the gallery regardless of protection of the page. Without this right, the user can view only public ones and those checked in his managed object lists or as granted by View Search or View Gallery.
sk: Používatelia s týmto oprávnením si môžu prezrieť celú galériu bez ohľadu na heslá. Bez práv si môžu prezrieť iba verejné stránky a tie, ktoré sú povolené v ich konte alebo podľa povolení v Zobrazení vyhľadávania a Zobrazení galérie.

en: Users with this right may view all zenpage news articles.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu prezerať všetky články

en: Users with this right may view all zenpage pages.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu prezerať stránky.

en: Users with this right may view otherwise protected generic gallery pages.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu prezerať aj inak chránené všeobecné stránky galérie.

en: Users with this right may view search pages even if password protected.
sk: Používatelia s týmto oprávnením môžu prezerať stránky vyhľadávania aj keď sú chránené heslom.

en: Users with this right may view the admin overview page.
sk: Používatelia s právami si môžu prezrieť stránku administrátorského prehľadu.

en: Utilities
sk: Nástroje

en: Utility functions
sk: Pomocné funkcie

en: Uzbek
sk: Uzbekština

en: VGA Basic
sk: VGA základ

en: VGA Fine
sk: VGA jemné

en: VGA Normal
sk: VGA normál

en: Value for the font color in the time field that specifies the total duration of the clip or total time.
sk: Nastavuje farbu pola, ktoré obsahuje celkovú dĺžku klipu.

en: Value for the font color in the time field. This is the running time.
sk: Nastavenie farby časomiery. Ukazuje trvanie prehrávania.

en: Verification cancelled.
sk: Overenie zrušené.

en: Verify
sk: Overiť

en: Verisign Authentication
sk: Verisign overenie

en: Verisign user id:
sk: Verisign ID používateľa:

en: Version %1$s or greater is required. Use a lower version at your own risk.<br />Version %2$s or greater is preferred.
sk: Je potrebná verzia %1$s alebo novšia. Staršie verzie používajte na vlastné riziko.<br/>Preferujeme verziu %2$s.

en: Version %1$s or greater is required. Use earlier versions at your own risk. Version %2$s or greater is strongly recommended.
sk: Je potrebná verzia %1$s alebo novšia. Odporúčame verziu %2$s. Používanie starších verzií je na vlastné nebezpečenstvo.

en: Version %1$s or greater is strongly recommended.
sk: Odporúčame verziu %1$s alebo vyššiu.

en: Vertical
sk: Vertikálne

en: Very High
sk: Veľmi vysoké

en: Video and MP3/4 handling for Zenphoto. This plugin must always be enabled to use multimedia content.
sk: Spracovávanie videa a MP3/4 v Zenphote. Tento zásuvný modul musí byť vždy zapnutý ak používate multimediálny obsah.

en: Video player height if included using tinyZenpage (for mp3s only the control bar is used)
sk: Výška prehrávača videa ak je vložený použitím tinyZenpage (pri mp3 sa zobrazuje iba lišta ovládania).

en: Video player width if included using tinyZenpage
sk: Šírka prehrávača videa ak je vložený použitím tinyZenpage.

en: Video scale
sk: Zväčšovanie videa

en: Video thumb of first playlist entry
sk: Miniatúra prvej položky zoznamu skladieb

en: Vietnamese
sk: Vietnamština

en: View
sk: Zobraziť

en: View %s
sk: Zobraziť %s

en: View <em>%s</em>
sk: Zobraziť <em>%s</em>

en: View Album
sk: Prezrieť album

en: View Change log
sk: Prezrieť zoznam zmien

en: View Gallery Without Flash
sk: Prezrieť galériu bez Flash-u

en: View Slideshow
sk: Spustiť prezeranie

en: View album
sk: Zobraziť album

en: View album %s
sk: Zobraziť album %s

en: View album:
sk: Prezrieť album:

en: View album:  %s
sk: Prezrieť album: %s

en: View album: %s
sk: Prezrieť album: %s

en: View albums
sk: Zobraziť albumy

en: View all
sk: Zobraziť všetko

en: View all months
sk: Zobraziť všetky mesiace

en: View article
sk: Zobraziť článok

en: View category
sk: Zobraziť kategóriu

en: View full text
sk: Zobraziť celý text

en: View fullimage
sk: Zobraziť plný obrázok

en: View gallery
sk: Zobraziť galériu

en: View gallery index
sk: Zobraziť index galérie

en: View image on website
sk: Zobraziť obrázok na webstránke

en: View image:
sk: Prezrieť obrázok:

en: View image: %s
sk: Zobraziť obrázok: %s

en: View logs:
sk: Zobraziť protokoly:

en: View more
sk: Ukázať viac

en: View news
sk: Zobraziť správy

en: View page
sk: Zobraziť stránku

en: View pages
sk: Zobraziť stránky

en: View search
sk: Zobraziť vyhľadávanie

en: View the %s album
sk: Zobraziť album %s

en: View the Album: %s
sk: Prezrieť album: %s

en: View the album
sk: Zobraziť album

en: View the album %s
sk: Prezrieť album: %s

en: View the image: %s
sk: Prezrieť obrázok: %s

en: View truncated
sk: Zobraziť skrátené

en: Views: %u
sk: Návštev: %u

en: Visible items
sk: Viditeľné položky

en: Visit %s to validate your federated logon credentials.
sk: Navštívte %s a potvrďte údaje združeného prihlásenia.

en: Visit gallery page
sk: Prezrieť stránku galérie

en: Visit the image gallery
sk: Prezrieť galériu

en: Vote Status:
sk: Stav hlasovania:

en: Vote Submitted
sk: Halsovanie odoslané

en: Vote pending
sk: Prebieha hlasovanie

en: Voting state
sk: Stav hodnotenia

en: Warm
sk: Teplé

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning interval
sk: Interval upozornenia

en: Warning!
sk: Pozor!

en: Watermark
sk: Vodoznak

en: Watermark default images
sk: Vodoznak štandardných obrázkov

en: Watermark head image
sk: Vodoznakový obrázok hlavičky

en: Watermarks:
sk: Vodoznak:

en: We do not test upgrades that skip releases. We recommend you upgrade in sequence.
sk: Netestujeme aktualizácie, ktoré preskakujú vydania. Odporúčame aktualizovať postupne.

en: We're all set to refresh the database
sk: Sme prípravení na aktualizáciu databázy

en: We're all set to refresh the metadata
sk: Sme prípravení na aktualizáciu metadát

en: We're all set to refresh the metadata for <em>%s</em>
sk: Sme prípravení na aktualizáciu metadát <em>%s</em>

en: Web Site:
sk: Web:

en: Website field
sk: Pole webstránky

en: Website title:
sk: Názov webstránky:

en: Website url:
sk: Adresa webstránky:

en: Website:
sk: Webstránka:

en: Website<strong>%s</strong>:
sk: Webstránka<strong>%s</strong>:

en: Welcome to Zenphoto! This page will set up Zenphoto on your web server.
sk: Víta vás Zenphoto! Táto stránka nainštaluje Zenphoto na váš webserver.

en: Welsh
sk: Welština

en: What to include
sk: Čo chcete pridať

en: What you want to call your Zenphoto site.
sk: Ako chcete aby so volala vaša stránka.

en: What you want to show within the CombiNews section.<br /><ul><li>Latest images: Entries for all images ever added</li><li>Latest albums: Entries for all albums ever created</li><li>Latest images by album: Entries for all images but grouped by images that have been added within a day to each album (Scheme: 'x new images in album y on date z')</li></ul>
sk: Čo chcete zobraziť v sekcii CombiNews.<br /><ul><li>Najnovšie obrázky: záznamy o každom obrázku, ktorý bol nahratý na server</li><li>Najnovšie albumy: záznamy o každom albume, ktorý bol vytvorený na server</li><li>Najnovšie obrázky podľa albumu: záznamy o každom obrázku, ktorý bol nahratý na server v jeden den v skupine obrázkov pre jednotlivé albumy (Schéma: 'x nových obrázkov pre album y zo dňa z')</li></ul>

en: When set, all characters are converted to lower case.
sk: Po zapnutí sa všetky písmená skonvertujú na malé písmená.

en: When the cache should expire in seconds. Default is 86400 seconds (1 day  = 24 hrs * 60 min * 60 sec).
sk: Kedy má vypršať vyrovnávacia pamäť v sekundách. Štandardné nastavenie je 86400 sekúnd (1 deň  = 24 h * 60 min * 60 s).

en: When the comment_form plugin is used for comments and its "Only members can comment" option is set, only users with this right may post comments.
sk: Ak používate zásuvný modul comment_form na komentáre a máte nastavené "Komentovať môžu iba členovia", komentovať môžu iba používatelia s týmto oprávnením.

en: When the page should be loaded directly from the server and not from any cache. You can either set a date/time in international date format <em>Sat, 15 Dec 2001 12:00:00 GMT (example)</em> or a number. A number then means seconds, the default value <em>43200</em> means 12 hours.
sk: Kedy sa má stránka nahrať priamo zo servera a nie z vyrovnávacej pamäti. Môžete buď nastaviť deň a čas v medzinárodnom formáte <em>Sat, 15 Dec 2001 12:00:00 GMT (príklad)</em> alebo vložiť číslo. Číslo znamená pošet sekúnd. Základné nastavenie je <em>43200</em> čiže 12 hodín.

en: Which of the HTML meta tags should be used. For info about these in detail please refer to the net.
sk: Ktoré HTML meta tagy sa majú používať. Bližšie informácie hľadajte na internete.

en: White Balance
sk: Vyváženie bielej

en: Width of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
sk: Šírka zobrazenia Flowplayeru pre prezentáciu <em>(Flash-Modus)</em>.

en: Width of the carousel. Note that the CSS might need to be adjusted.
sk: Šírka kolotoča. Je možné, že bude nutné upraviť CSS.

en: Width of the images in the slideshow. <em>[jQuery Cycle mode option]</em><br />If empty the theme options <em>image size</em> is used.
sk: Výška obrázkov v prezentácii. <em>[jQuery Cycle mode option]</em><br />Ak je táto položka prázdna použije sa hodnota <em>image size</em>  z témy.

en: Wordpress Importer
sk: Wordpress import

en: Wordpress-Database info
sk: Info o databáze Wordpress

en: Words to die on
sk: Podozrivé slová

en: Wrap the text right or left of the image or not at all. Note that tinyZenpage adds a bit of CSS to the included image if you use text wrap. So that you see immediate results to the text wrap it attaches some inline CSS:
sk: Zarovnajte text vpravo alebo vľavo od obrázka, alebo bez zarovnania. Upozorňujeme, že tinyZenpage pridáva trochu CSS do pridaného obrázku ak používate zalomenie textu. Takže vidíte okamžitý výsledok v zarovnaní textu čo pridá niekoľko riadkov do CSS:

en: XSRF access blocked
sk: XSRF prístup blokovaný

en: Yes
sk: Áno

en: You also can use the codeblock fields as custom fields.
sk: Bloky kódov možete tiež použiť ako polia úprav.

en: You are receiving this e-mail because a user code (%1$s) has been created for you on the Zenphoto gallery %2$s.
sk: Tento mail ste dostali, pretože bol pre vás vytvorený použivateľský kod (%1$s) do Zenphoto galérie %2$s.

en: You are receiving this e-mail because of a password reset request on your Zenphoto gallery from a user who tried to log in as %s.
sk: Tento mail ste dostali, pretože bola zadaná požiadavka na obnovenie hesla do Zenphoto galérie používateľom, ktorý sa snažil prihlásiť ako %s.

en: You are receiving this e-mail because of a password reset request on your Zenphoto gallery.
sk: Tento mail ste dostali, pretože ste požiadali o obnovenie hesla do Zenphoto galérie.

en: You are running the latest zenphoto version.
sk: Používate najnovšiu verziu Zenphota.

en: You can change the portion of your image which is shown in thumbnails by cropping it here.
sk: Môťete zmeniť časť obrázku, ktorá sa zobrazuje v miniatúre.

en: You can crop your image by dragging the crop handles on the image
sk: Posúvaním rámika orezu môžete orezať svoj obrázok.

en: You can disable languages by unchecking their checkboxes. Only checked languages will be available to the installation.
sk: Odznačením môžete deaktivovať jazyky. Len označené budú k dispozícii v inštalácii.

en: You can download more themes from the <a href="http://www.zenphoto.org/zp/theme/">zenphoto themes page</a>.
sk: Ďalšie témy si môžete stiahnuť zo <a href="http://www.zenphoto.org/zp/theme/">stránky tém Zenphota</a>.

en: You can edit files from custom themes. Official themes shipped with Zenphoto are not editable, since your changes would be lost on next update.
sk: Editovať môžete len neoficiálne témy, pretože oficiálne sa s každou aktualizáciou systému prepíšu a vy by ste prišli o svoje úpravy.

en: You can edit or delete comments on your images.
sk: Môžete upravovať a mazať komentáre vašich obrázkov

en: You can edit the comment here:
    %1$s
sk: Komentár môžete upraviť tu:
    %1$s

en: You can ignore this warning if you do not intend to set the <code>mod_rewrite</code> option.
sk: Toto upozornenie môžete ignorovať, ak neplánujete používať <code>mod_rewrite</code>.

en: You can insert your Gallery description on the Admin Options Gallery tab.
sk: Popis galérie môžete upraviť v záložke administrátorských nastavení.

en: You can now <a href="%1$s">View your gallery</a> or <a href="%2$s">administer.</a>
sk: Teraz môžete <a href="%1$s">prezerať svoju galériu</a> alebo <a href="%2$s">administrovať</a>.

en: You can view all comments about this item here:
    %1$s
sk: Všetky komentáre k tejto položke si môžete prezrieť tu:
    %1$s

en: You do not have edit rights on this album.
sk: Nemáte práva na úpravu tohto albumu.

en: You do not have proper rights to %s.
sk: Nemáte dostatočné práva na %s.

en: You do not have proper rights to access %s.
sk: Nemáte dostatočné práva na prístup k %s.

en: You do not have rights to change the <em>publish</em> state.
sk: Nemáte práva na zmenu stavu <em>zverejnenia</em>.

en: You forgot to give your category a <strong>title or titlelink</strong>!
sk: Zabudli ste pridať kategórii <strong>Názov alebo Titellink</strong>!

en: You forgot to give your menu item a <strong>link</strong>!
sk: Zabudli ste položke menu dať <strong>názov</strong>!

en: You forgot to give your menu item a <strong>title</strong>!
sk: Zabudli ste položke menu dať <strong>názov</strong>!

en: You forgot to provide a <strong>function</strong>!
sk: Zabudli ste pridať <strong>funkciu</strong>!

en: You forgot to select an album.
sk: Zabudli ste vybrať album.

en: You have exceeded the file upload limit
sk: Prekročili ste limit súboru pre nahrávanie

en: You have not correctly set your <strong>Database</strong> <code>user</code>, <code>password</code>, etc. in your <code>zp-config.php</code> file and <strong>setup</strong> is not able to write to the file.
sk: Vo svojom <code>zp-config.php</code> ste nenastavili správne <code>používateľa</code><strong>databázy</strong>, <code>heslo</code> atď, takže <strong>inštalácia</strong> nemôže zapísať úpravy.

en: You have not filled in all the fields.
sk: Nevyplnili ste všetky polia.

en: You have not yet created a backup set.
sk: Zatiaľ ste nevytvorili žiadnu zálohu.

en: You have received this email because you registered on the site. To complete your registration visit %s.
sk: Tento mail ste dostali, pretože ste sa zaregistrovali na stránke. Pre dokončenie registrácie navštívte %s.

en: You have successfully verified <a href="%s">%s</a> as your identity.
sk: Úspešne ste overili <a href="%s">%s</a> ako svoju totožnosť.

en: You have users whose credentials have expired
sk: Niektorým používateľom vypršala platnosť údajov

en: You may <a href="%1$s">set your admin user and password</a> or <a href="%2$s">run backup-restore</a>
sk: Môžete použiť <a href="%1$s">na nastavenie administrátorského mena a hesla</a> alebo spustiť <a href="%2$s">obnovenie zo zálohy</a>

en: You may also register using federated credentials
sk: Môžete sa tiež zaregistrovať použitím združených údajov

en: You may choose a file by dragging it onto <em>Select files</em> button. Or you can click on the button and use your file browser.
sk: Vybrať súbor môžete jeho presunom na tlačidlo <em>Vybrať súbory</em>. Alebo môžete na tlačidlo kliknúť a vybať ho pomocou prehliadača súborov.

en: You may choose files by dragging them onto <em>Select files</em> button. Or you can click on the button and use your file browser.
sk: Vybrať súbory môžete ich presunom na tlačidlo <em>Vybrať súbory</em>. Alebo môžete na tlačidlo kliknúť a vybať ich pomocou prehliadača súborov.

en: You may manage these %s subject to the above rights.
sk: Máte právo spravovať toto %s podľa označených práv hore.

en: You may need to set <code>SQL mode</code> <em>empty</em> in your Database configuration.
sk: Možno budete musieť nastaviť <code>SQL mód</code> v nastavení databázy na <em>prázdne</em>

en: You may now log onto the site.
sk: Teraz sa môžete prihlásiť na stránku.

en: You may wish to revert the user rights <em>Zenphoto_Authority</em> to version %s for backwards compatibility with prior Zenphoto releases.
sk: Možno budete potrebovať vrátiť používateľské práva zo <em>Zenphoto_Authority</em> na verziu %s pre spätnú kompatibilitu so staršími verziami Zenphoto.

en: You must be logged in to change permissions.
sk: Musíte byť prihlásení, aby ste mohli menit práva.

en: You must be logged in to run setup.
sk: Musíte byť prihlásení, aby ste mohli spustiť inštaláciu.

en: You must create the folder <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.
sk: Musíte vytvoriť zložku <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.

en: You must enter something in the comment text.
sk: V komentári músí byť napísaný text.

en: You must enter your name.
sk: Musíte zadať svoje meno.

en: You must provide at least one recipient email address.
sk: Musíte vložiť aspoň jednu mailovú adresu.

en: You must supply a  password.
sk: Musíte zadať heslo.

en: You must supply a WEB page URL.
sk: Musíte zadať adresu webstránky.

en: You must supply a password
sk: Musíte zadať heslo

en: You must supply a password for the Gallery guest user
sk: Návštevník galérie musí zadať heslo

en: You must supply a password for the Protected Category user
sk: Musíte zadať heslo chránenej kategórie

en: You must supply a password for the Protected Page user
sk: Musíte zadať heslo chránenej stránky

en: You must supply a password for the Protected image user
sk: Pre prístup k chráneným udajom musíte vložiť heslo

en: You must supply a password for the Search guest user
sk: Návštevník musí zadať heslo na vyhľadávanie

en: You must supply an e-mail address.
sk: Musíte zadať mailovú adresu

en: You must supply the city field.
sk: Musíte vyplniť pole mesta.

en: You must supply the country field.
sk: Musíte vyplniť pole štátu.

en: You must supply the postal code field.
sk: Musíte vyplniť pole PSČ.

en: You must supply the state field.
sk: Musíte vyplniť pole okresu.

en: You must supply the street field.
sk: Musíte vyplniť pole ulice.

en: You need <em>USER ADMIN</em> rights to run setup.
sk: Musíte mať<em>administrátorské práva</em>, aby ste mohli spustiť inštaláciu.

en: You need to <a href="%1$s">set your admin user and password</a>
sk: Musíte <a href="%1$s">nastaviť administátorské meno a heslo</a>

en: You need to address the problems indicated above then run <code>setup.php</code> again.
sk: Musíte dať doporiadku problémy menované vyššie a potom znovu spustiť <code>setup.php</code>.

en: You need to install a graphics support library such as the <em>GD library</em> in your PHP
sk: Musíte do vášho PHP nainštalovať knižnicu na podporu grafiky. Napríklad <em>knižnicu GD</em>.

en: You need to install the <code>mbstring</code> package or correct the issue with <code>iconv(()</code>
sk: Musíte nainštalovať rozšírenie <code>mbstring</code> alebo vyriešiť problém pomocou <code>iconv(()</code>

en: You restore your database by selecting a backup and pressing the <em>Restore the Database</em> button.
sk: Na obnovenie databázy vyberte zálohu a kliknite na <em>Obnoviť databázu</em>.

en: You should consider disabling <code>magic_quotes_gpc</code>. For more information See <em><a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#26">What is magic_quotes_gpc and why should it be disabled?</a></em> in the Zenphoto troubleshooting guide.
sk: Porozmýšľajte o vypnutí <code>magic_quotes_gpc</code>. Viac informácií <em><a href="http://www.zenphoto.org/news/troubleshooting-zenphoto#26">Čo je magic_quotes_gpc, a prečo ich vypnúť?</a></em> získate v sprievodcovy problémami na Zenphote.

en: You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields to <code>utf8_unicode_ci</code> and setting this <em>true</em>. Zenphoto works best with pure UTF-8 encodings.
sk: Zvážte prevod vašich dát do UTF-8 a zmeniť kontorlu databázových polí na <code>utf8_unicode_ci</code> a nastaviť to na <em>true</em>. Zenphoto pracuje najlepšie s UTF-8 kódovaním.

en: You should disable the URL option <em>UTF8 image URIs</em>.
sk: Mali by ste vypnúť možnosť URL<em>UTF8 URI obrázkov</em>.

en: You should enable the URL option <em>UTF8 image URIs</em>.
sk: Mali by ste aktivovať možnosť URL<em>UTF8 URI obrázkov</em>.

en: You should remove the following files:
sk: Maly by ste vymazať tieto súbory:

en: You should update your zp-config.php file to conform to the current zp-config.php.example file.
sk: Mali by ste aktualizovať súbor zp-config.php-Datein v súlade s aktuálnym súborom zp-config.php.example.

en: Your %1$s credentials need to be renewed. Visit %2$s to renew your logon credentials.
sk: Vaše %1$s údaje musia byť obnovené. Navštívte %2$s kde môžete obnoviť prihlasovacie údaje.

en: Your %s passwords were empty or did not match
sk: Vaše %s heslo nebolo správne, alebo ste nechali pole prázdne

en: Your Allowed tags change did not parse successfully.
sk: Analýza zmien Povolených tagov neprebehla úspešne.

en: Your Database user must have %s rights.
sk: Používateľ databázy musí mať %s práva

en: Your PHP graphics library does not support %1$s
sk: Grafická knižnica vo vašom PHP nepodporuje %1$s

en: Your PHP graphics library does not support %1$s or %2$s
sk: Grafická knižnica vo vašom PHP nepodporuje %1$s alebo %2$s

en: Your PHP graphics library does not support %1$s, %2$s, or %3$s
sk: Grafická knižnica vo vašom PHP nepodporuje %1$s, %2$s alebo %3$s

en: Your PHP has support for Imagick. Check this option if you wish to use the Imagick graphics library.
sk: Vaše PHP podporuje Imagick. Aktivujte toto ak chcete používať grafickú knižnicu Imagick.

en: Your Website URL is not valid
sk: Adresa webstránky nie je platná

en: Your available upload quota is <span %1$s>%2$s</span> kb.
sk: Kvóta, ktorú máte k dispozícii je <span %1$s>%2$s</span> kb.

en: Your comment has been marked for moderation by the <em>%s</em> SPAM filter.
sk: Komentár bol po kontrole <em>%s</em> SPAM filtrom postúpený moderátorovi.

en: Your comment was rejected by the <em>%s</em> SPAM filter.
sk: Komentár bol odmietnutý <em>%s</em> SPAM filtrom.

en: Your files have been uploaded.
sk: Vaše súbory boli nahraté.

en: Your passwords did not match
sk: Vaše heslo nie je správne.

en: Your passwords did not match.
sk: Heslo nie je správne.

en: Your passwords were empty or did not match
sk: Heslo prázdne alebo nesprávne

en: Your registration attempt failed a <code>register_user_registered</code> filter check.
sk: Pokus o registráciu zlyhal pri kontrole <code>register_user_registered</code>.

en: Your registration information has been accepted. An email has been sent to you to verify your email address.
sk: Vaše registračné údaje boli akceptované. Overovací mail bol poslaný na vašu mailovú adresu.

en: Your registration request could not be completed.
sk: Požiadavka na registráciu nemohla byť dokončená.

en: Your server reports its time zone as: <code>%s</code>.
sk: Server udáva časovú zónu ako: <code>%s</code>.

en: Your subscription expires on %s
sk: Vaše členstvo vyprší %s.

en: Your theme
sk: Vaša téma

en: Your theme, based on theme %s
sk: Vaša téma vychádzajúca z témy %s

en: Your time zone offset is %d hour. If your time zone is different from the servers, select the correct time zone here. | Your time zone offset is: %d hours. If your time zone is different from the servers, select the correct time zone here.
sk[0]: Vaša časová zóna je posunutá o %d hodinu. Ak je vaša časová zóna iná ako na serveri nastavte tu správnu časovú zónu.
sk[1]: Vaša časová zóna je posunutá o %d hodiny. Ak je vaša časová zóna iná ako na serveri nastavte tu správnu časovú zónu.

en: Your user id for the Zenphoto site %s will expire on %s.
sk: Vaše používateľské ID na Zenphoto stránke %s vyprší %s.

en: Your web site title.
sk: Váš názov webstránky.

en: ZIP file download
sk: Stiahnuť ZIP archív

en: ZIP files must contain only Zenphoto supported <em>image</em> types.
sk: Archívy ZIP môžu obsahovať iba formáty <em>obrázkov</em> podporovaných Zenphotom.

en: Zenpage CMS items (if the plugin is enabled)
sk: Položky Zenpage CMS (pokiaľ je zásuvný modul aktívny)

en: Zenpage Comments RSS
sk: RSS komentárov Zenpage

en: Zenpage news category
sk: Zenpage kategórie článkov

en: Zenpage news category menu item <em>%s</em> added
sk: Položka menu kategórií článkov <em>%s</em> pridaná

en: Zenpage news index
sk: Index správ Zenpage

en: Zenpage news index menu item <em>%s</em> added
sk: Položka menu indexu článkov <em>%s</em> pridaná

en: Zenpage page
sk: Zenpage stránka

en: Zenpage page menu item <em>%s</em> added
sk: Položka menu Zenpage stránky <em>%s</em> pridaná

en: Zenpage theme by <a href="http://www.maltem.de">Malte Müller</a>
sk: Zenpage téma od <a href="http://www.maltem.de">Malte Müller</a>

en: Zenphoto Administration
sk: Administrácia Zenphota

en: Zenphoto Error:</strong> the requested object was not found.
sk: Zenphoto chyba:</strong> požadovaný objekt nenájdený.

en: Zenphoto Gallery registration
sk: Registrácia do Zenphoto galérie

en: Zenphoto Image Processing Error: %s
sk: Chyba spracovávnia obrázku Zenphota: %s

en: Zenphoto Rights migration failed!
sk: Presun práv Zenphota zlyhal.

en: Zenphoto Setup
sk: Inaštalácia Zenphota

en: Zenphoto attempts to make log files accessable by <em>owner</em> only (permissions = 0600). This attempt has failed. The log file permissions are %04o which may allow unauthorized access.
sk: Zenphoto sa pokúša nastaviť súbory protokolov tak, aby k nim mal prístup iba <em>majiteľ</em> (práva = 0600). Tento pokus zlyhal. Práva k súboromprotokolov sú nastavené na %04o čo umožňuje neautorizovaný prístup.

en: Zenphoto core file permissions
sk: Práva zdrojových súborov Zenphota

en: Zenphoto core file permissions [not correct]
sk: Práva zdrojových súborov Zenphota [nie sú správne]

en: Zenphoto core files
sk: Zdrojové súbory Zenphota

en: Zenphoto core files [Some files are missing or seem wrong]
sk: Zdrojové súbory Zenphota [Niektoré súbory chýbajú alebo sú poškodené]

en: Zenphoto core files [This is not an official build. Some files are missing or seem wrong]
sk: Zdrojové súbory Zenphota [Toto nie je oficiálna verzia. Niektoré súbory chýbajú alebo sú poškodené]

en: Zenphoto core files [This is not an official build]
sk: Zdrojové súbory Zenphota [Toto nie je oficiálna verzia.]

en: Zenphoto core folders [Some unknown files were found]
sk: Zdrojová zložka Zenphoto [Nájdených niekoľko neznámych súborov]

en: Zenphoto encountered an album name spoof attempt: %1$s=>%2$s.
sk: Zenphoto zaregistrovalo pokus o podvodný album: %1$s=>%2$s..

en: Zenphoto files
sk: Súbory Zenphota

en: Zenphoto found no theme scripts. Please check the <em>%s</em> folder of your installation.
sk: Zenphoto nenašlo skript témy. Skotrolujte zložku <em>%s</em>.

en: Zenphoto functionality is reduced when PHP <code>safe mode</code> restrictions are in effect.
sk: Funkcie Zenphota sú obmedzené pokial je zapnutý PHP Safe Mode.

en: Zenphoto gallery
sk: Zenphoto galéria

en: Zenphoto items
sk: Položky Zenphota

en: Zenphoto may be unable to perform uploads when PHP Safe Mode restrictions are in effect
sk: Zenphoto asi nebude schopné nahrať súbory ak sú aktívne PHP Safe Mode obmedzenia

en: Zenphoto outgoing mail handler based on the <em>PHPMailer</em> class mailing facility.
sk: Nástroj Zenphota na odosielanie mailov založený na <em>PHPMailer</em>.

en: Zenphoto outgoing mail handler based on the PHP <em>mail</em> facility.
sk: Nástroj Zenphota na odosielanie mailov založený na nástroji <em>PHP mail</em>.

en: Zenphoto package [missing]
sk: Balík Zenphota [chýba]

en: Zenphoto processed a 404 error on %s. See the debug log for details.
sk: Zenphoto vygenerovalo chybu 404 na %s. Skontrolujte záznam opravy chýb.

en: Zenphoto script processing %1$s:%2$.4f seconds
sk: Spracovanie Zenphoto skriptu %1$s:%2$.4f sekúnd

en: Zenphoto script processing total:%.4f seconds
sk: Spracovanie Zenphoto skriptu spolu: %.4f sekúnd

en: Zenphoto scripts size: <strong>%s</strong>
sk: Veľkosť Zenphoto skriptov: <strong>%s</strong>

en: Zenphoto setup
sk: Inaštalácia Zenphota

en: Zenphoto supported file types | all files
sk: Podporované formáty súborov | Všetky súbory

en: Zenphoto upgrade
sk: Aktualizácia Zenphoto

en: Zenphoto version <strong>%1$s [%2$s] (%3$s)</strong>
sk: Verzia Zenphota <strong>%1$s [%2$s] (%3$s)</strong>

en: Zoom
sk: Priblížiť

en: [%u image] | [%u images]
sk[0]: [%u obrázok]
sk[1]: %u obrázky

en: [%u release skipped] | [%u releases skipped]
sk[0]: [%u verzia preskočená]
sk[1]: [%u verzie preskočené]

en: [news]
sk: [článok]

en: [page]
sk: [strana]

en: a city
sk: mesto

en: a company
sk: firmu

en: a country
sk: štát

en: a message
sk: správu

en: a name
sk: meno

en: a phone number
sk: telefón

en: a postal code
sk: PSČ:

en: a state
sk: okres:

en: a street
sk: ulicu

en: a subject
sk: predmet

en: a title
sk: titul

en: a valid email address
sk: platnú mailovú adresu

en: a website
sk: webstránku

en: a) Images RSS: Choose between <em>latest by id</em> for the latest uploaded, <em>latest by date</em> for the latest uploaded fetched by date, or <em>latest by mtime</em> for the latest uploaded fetched by the file's last change timestamp.<br />b) Albums RSS: Choose between <em>latest by id</em> for the latest uploaded and <em>latest updated</em>
sk: a) RSS obrázkov: Vyberte si z <em>najnovšie podľa ID</em> – naposledy nahraté, <em>najnovšie podľa dátumu</em> – najnovšie podľa dátumu alebo <em>najnovšie podľa mtime</em> – najnovšie pridané zoradené podľa času poslednej úpravy. <br />b)RSS albumov: Vyberte si z <em>najnovšie podľa ID</em> – naposledy nahraté a <em>podľa poslednej úpravy</em>.

en: add
sk: pridať

en: add tag
sk: pridať tag

en: admin
sk: administrátor

en: album default
sk: štandard albumu

en: albums
sk: albumy

en: albums [<code>$conf['external_album_folder']</code> is deprecated]
sk: Albumy [<code>$conf['external_album_folder']</code> je zastaraný]

en: all
sk: všetko

en: allow upscale
sk: povoliť zväčšenie

en: always
sk: vždy

en: an adaption of Remy Sharp's <a href='http://remysharp.com/2007/12/28/jquery-tag-suggestion/ '>jQuery Tag Suggestion</a>
sk: úprava jQuery našepkávania tagov od Remy Sharpa <a href='http://remysharp.com/2007/12/28/jquery-tag-suggestion/ '></a>

en: and
sk: a

en: apply
sk: aplikovať

en: articles
sk: články

en: assignments
sk: priradenie

en: attempt to crop an object which is not an image.
sk: pokus orezať objekt, ktorá nie je obrázok.

en: back
sk: späť

en: back to Zenphoto
sk: naspäť do Zenphota

en: backup
sk: záloha

en: backup completed
sk: záloha dokončená

en: backup completed using <em>%1$s(%2$s)</em> compression
sk: Záloha ukončená s použitím kompresie <em>%1$s(%2$s)</em>

en: backup failed
sk: záloha zlyhala

en: by
sk: od

en: cache the full image
sk: nahrať plný obrázok do vyrovnávacej pamäti

en: calendar
sk: kalendár

en: categories
sk: kategórie

en: ch =
sk: výška výrezu =

en: change the definition
sk: zmeniť definíciu

en: city:
sk: mesto:

en: class-album detected an invalid folder name: %s.
sk: class-album objavil neplatný názov zložky: %s.

en: clear password
sk: vymazať heslo

en: clear width and height fields
sk: vymazať polia výšky a šírky

en: clone:
sk: duplikát:

en: close
sk: zatvoriť

en: closed
sk: nepovolené

en: collapse all fields
sk: zatvoriť všetky polia

en: combined
sk: kombinovane

en: comment
sk: komentár

en: comments
sk: komentáre

en: confirmed
sk: potvrdené

en: content
sk: obsah

en: copy as: %s
sk: Skopírovať ako: %s

en: copy of %s
sk: kópia %s

en: country:
sk: krajina:

en: cover
sk: pokrytie

en: create
sk: vytvoriť

en: createMenuIfNotExists has posted processing errors to your debug log.
sk: createMenuIfNotExists zapísalo hlásenia o chybách do zoznamu pokusov opráv.

en: createMenuIfNotExists item %1$s query (%2$s) failed: %3$s.
sk: createMenuIfNotExists položka %1$s dopyt (%2$s) zlyhal: %3$s.

en: createMenuIfNotExists item %s has an empty link.
sk: createMenuIfNotExists položka %s má prázdny odkaz.

en: createMenuIfNotExists item %s has an empty title or link.
sk: createMenuIfNotExists položka %s má prázdny názov alebo odkaz.

en: createMenuIfNotExists item %s has an empty title.
sk: createMenuIfNotExists položka %s má prázdny názov.

en: createMenuIfNotExists item %s has an invalid type.
sk: createMenuIfNotExists položka %s má nesprávny typ.

en: crop %s
sk: výrez %s

en: crop =
sk: výrez =

en: crop image
sk: orezať obrázok

en: current thumbnail
sk: aktuálna miniatúra

en: custom fields:
sk: používatelské polia:

en: cw =
sk: šírka výrezu =

en: cx =
sk: pozícia x =

en: cy =
sk: pozícia y =

en: daily
sk: denne

en: database connected
sk: databáza pripojená

en: database did not connect
sk: databáza sa nepripojila

en: database not connected
sk: databáza nie je pripojená

en: date
sk: dátum

en: default
sk: štandard

en: delete
sk: vymazať

en: delink primary album (<em>%s</em>)
sk: zrušiť odkaz na primárny album (<em>%s</em>)

en: description:
sk: popis:

en: disable
sk: deaktivovať

en: download statistics
sk: štatistika sťahovania

en: dynamic
sk: dynamické

en: edit
sk: upraviť

en: edit album
sk: upraviť album

en: edit albums
sk: upraviť albumy

en: edit comment
sk: upraviť komentár

en: elastic
sk: elastický

en: enable
sk: aktivovať

en: enable gallery sessions
sk: povoliť relácie pre galériu

en: enable persistent archives
sk: povoliť trvalé archívy

en: enable user name login field
sk: povoliť pole na prihlásenie používateľa

en: exact
sk: presné

en: expand all fields
sk: roztvoriť všetky polia

en: expiry
sk: vypršanie

en: fade
sk: prechod

en: failed
sk: zlyhalo

en: failed to delete %s.
sk: Nepodarilo sa vymazať %s.

en: failed writing to backup!
sk: nemohol byť uložený do zálohy!

en: fields
sk: polia

en: files
sk: súbory

en: first alphabetically
sk: abecedne prvé

en: fit
sk: prispôsobiť

en: flow player height
sk: Výška prehrávača Flow

en: flow player width
sk: Šírka prehrávača Flow

en: from category
sk: podľa kategórie

en: full image
sk: Plný obrázok

en: full screen
sk: na celú obrazovku

en: fullscreen
sk: na celú obrazovku

en: function
sk: funkcia

en: gallery
sk: galéria

en: general
sk: hlavné

en: get Adobe Flash.
sk: si nainštalujte Adobe Flash.

en: getSearchURL $album_list parameter is deprecated. Pass array("albums"=>array(album, album, ...)) instead.
sk: getSearchURL $album_list parameter je zastaraný. Spustite namieto toho pole ("albums"=>array(album, album,...)).

en: group
sk: skupina

en: groups
sk: skupiny

en: half
sk: polovičné

en: height
sk: výška

en: height =
sk: výška =

en: hidden items
sk: skryté položky

en: hide
sk: skryť

en: hide all
sk: skryť všetko

en: hide all description details
sk: skryť všetky detaily popisu

en: hide comments
sk: skryť komentáre

en: high
sk: vysoký

en: hint:
sk: nápoveda:

en: hit
sk: zásah

en: hits
sk: zásahov

en: hourly
sk: každú hodinu

en: id
sk: ID

en: if both album and image <em>thumbnails per row</em> are greater than 1 you can choose if album thumbnails and image thumbnails are placed together on the page that transitions from only album thumbnails to only image thumbnails.
sk: Ak je počet <em>miniatúr v riadku</em> u albumov aj u obrázkov nastavený na viac ako 1 a miniatúry albumov a obrázkov sú spoločne na jednej stránke, môžete zvoliť či sa prechody budú týkať iba albumov alebo iba obrázkov.

en: if you want to use placeholder for layout reasons to fill up the thumbs if the number of thumbs does not match images per page. Recommended only for cropped thumbs.
sk: Ak chcete použiť zástupné symboly na vyplnenie miniatúr ak je počet miniatúr iný ako počet obrázkov na stránku. Odporúčame len pre orezané miniatúry.

en: image
sk: obrázok

en: image thumb
sk: miniatúry obrázkov

en: images
sk: obrázky

en: images %1$u-%2$u of %3$u
sk: Obrázky %1$u-%2$u z %3$u

en: inherited
sk: zdedené

en: jQuery jCarousel thumb nav plugin with dynamic loading of thumbs on request via JavaScript.
sk: Zásuvný modul jQuery jCarousel thumb nav s dynamickým nahrávanim miniatúr podľa dopytu cez JavaScript.

en: latest
sk: najnovšie

en: latest albums
sk: najnovšie albumy

en: latest albums: sized image
sk: najnovšie albumy: zmenšený obrázok

en: latest albums: thumbnail
sk: najnovšie albumy: miniatúra

en: latest albums: thumbnail-customcrop
sk: najnovšie albumy: miniatúra – vlastný orez

en: latest by date
sk: najnovšie podľa dátumu

en: latest by id
sk: najnovšie podľa ID

en: latest by mtime
sk: najnovšie podľa mtime

en: latest images
sk: najnovšie obrázky

en: latest images by album: sized image
sk: najnovšie obrázky podľa albumu: zmenšený obrázok

en: latest images by album: thumbnail
sk: najnovšie obrázky podľa albumu: miniatúra

en: latest images by album: thumbnail-customcrop
sk: najnovšie obrázky podľa albumu: miniatúra – vlastný orez

en: latest images: sized image
sk: najnovšie obrázky: zmenšený obrázok

en: latest images: thumbnail
sk: najnovšie obrázky: miniatúra

en: latest images: thumbnail-customcrop
sk: najnovšie obrázky: miniatúra – vlastný orez

en: latest updated
sk: podľa poslednej úpravy

en: left wrap: <em>style="float:right"</em>
sk: Zarovnanie vľavo: <em>style="float:right"</em>

en: locked
sk: zamknuté

en: logs
sk: protokoly

en: longest side
sk: najdlhšia strana

en: loose
sk: voľné

en: low
sk: nízky

en: mailing
sk: maily

en: medium
sk: stredný

en: members &amp; guests
sk: členovia &amp; návštevníci

en: members only
sk: iba členovia

en: mod rewrite
sk: mod_rewrite

en: mod_rewrite suffix:
sk: mod_rewrite obrázková prípona:

en: moderate
sk: moderovať

en: monthly
sk: mesačne

en: most commented
sk: najviac komentované

en: most images
sk: najviac obrázkov

en: most rated
sk: najviac hodnotené

en: most recent
sk: najnovšie

en: most used
sk: najpoužívanejšie

en: most viewed
sk: najobľúbenejšie

en: never
sk: nikdy

en: new album
sk: Nový album

en: news
sk: správy

en: next
sk: ďalej

en: next &raquo;
sk: ďalej &raquo;

en: next page
sk: ďalšia strana

en: next thumbs
sk: Nasledujúce miniatúry

en: next thumbs &raquo;
sk: ďalej &raquo;

en: next thumbs »
sk: nasledujúca miniatúra »

en: no date
sk: bez dátumu

en: no group
sk: bez skupiny

en: no group affiliation
sk: bez pridelenej skupiny

en: no theme assigned, defaulting to Gallery theme
sk: nie je vybraná žiadna téma, návrat k základnej téme galérie

en: none
sk: nič

en: normal
sk: normálna

en: nothing to submit
sk: nie je čo odoslať

en: offset h
sk: posun v

en: oldest
sk: najstaršie

en: omitted
sk: vynechať

en: open
sk: otvorené

en: options
sk: nastavenie

en: or use your FTP program to give everyone write permissions to those folders.
sk: alebo použite váš FTP program a zmente práva na týchto zložkách tak, aby do nich mohol zapisovať hocikto.

en: orig
sk: originál

en: overview
sk: prehľad

en: page
sk: strana

en: page %u
sk: strana %u

en: pages
sk: stránky

en: partial
sk: čiastočné

en: pass
sk: prijať

en: password protected
sk: chránené heslom

en: password:
sk: heslo:

en: pending verification
sk: čaká sa na overenie

en: pixels
sk: pixlov

en: plugin
sk: zásuvný modul

en: plugins
sk: zásuvné moduly

en: postal code:
sk: PSČ:

en: pre-cache
sk: vyrovnávacia pamäť

en: prev
sk: späť

en: prev page
sk: predchádzajúca strana

en: previous
sk: späť

en: previous thumbs
sk: Predchádzajúce miniatúry

en: printEditable() incomplete function call.
sk: printEditable() neúplný dopyt funkcie.

en: printEditable() invalid function call.
sk: printEditable() nesprávny dopyt funkcie.

en: printPasswordForm custom theme password forms is deprecated. You should style the form created by the Zenphoto_Authority class (or its derivatives) instead. Use of these forms will prevent alternative credentials implementations from working with a theme.
sk: printPasswordForm formulár hesla používateľskej témy je zastaraný. Maly by ste preštýlovať formulár pomocou Zenphoto_Authority class (alebo jej derivátov). Použitie týchto formulárov zabráni vkladanie alternatívnych údajov poverení do témy.

en: printPreloadScript is deprecated. It is a helper for a specific theme and should be placed within that theme's "functions.php" script.
sk: printPreloadScript je zastaraný. Pomocná funkcia pre jednotlivé témy, ktorá by mala byť vložená do skriptu "functions.php".

en: printSearchForm $album_list parameter is deprecated. Pass array("albums"=>array(album, album, ...)) instead.
sk: printSearchForm $album_list  parameter je zastaraný. Spustite namieto toho pole ("albums"=>array(album, album,...)).

en: private
sk: súkromná

en: public
sk: verejná

en: published
sk: zverejnené

en: purge Image cache
sk: vyčistiť vyrovnávaciu pamäť obrázkov

en: purge RSS cache
sk: vyčistiť vyrovnávaciu pamäť RSS

en: quality =
sk: kvalita =

en: random
sk: nahodne

en: randomly selected
sk: náhodne vybrať

en: re-enter:
sk: zopakovať:

en: reference
sk: Vyvolanie

en: reject
sk: zamietnuť

en: relaxed
sk: uvoľnené

en: renew
sk: obnoviť

en: repeat:
sk: Zopakovať:

en: required
sk: povinné

en: reset
sk: obnoviť

en: reset all hitcounters
sk: vymulovať všetky počítadlá

en: reset to default
sk: obnoviť

en: retract
sk: vrátiť

en: right wrap: <em>style="float: left"</em>
sk: Zarovnanie vpravo: <em>style="float: left"</em>

en: rss
sk: RSS

en: run setup
sk: spustiť inštaláciu

en: save
sk: uložiť

en: scale
sk: zväčšiť

en: script
sk: skript

en: scroll down
sk: zrolovať dolu

en: scroll left
sk: zrolovať doľava

en: scroll right
sk: zrolovať doprava

en: scroll up
sk: zrolovať hore

en: search
sk: hľadať

en: search analysis
sk: analýza vyhľadávania

en: sec
sk: s

en: secure admin
sk: bezpečná administrácia

en: security
sk: bezpečnosť

en: select search fields
sk: vybrať vyhľadávacie polia

en: separate
sk: oddelene

en: settings
sk: nastavenia

en: shortest side
sk: najkratšia strana

en: show
sk: zobraziť

en: show all
sk: zobraziť všetko

en: show all description details
sk: zobraziť všetky detaily popisu

en: show comments
sk: ukázať komentáre

en: show fewer fields
sk: zobraziť menej polí

en: show more fields
sk: zobraziť viacej polí

en: shuffle
sk: zamiešať

en: sitemap cache folder could not be created. Please try to create it manually via FTP with chmod 0777.
sk: Zložka vyrovnávacej pamäti sitemap nemohla byť vytvorená. Prosíme vytvorte ju manuálne cez FTP s chmod 0777.

en: size =
sk: veľkosť =

en: sized image
sk: zmenšený obrázok

en: slide X
sk: posun X

en: slide Y
sk: posun Y

en: start slideshow
sk: spustiť prezentáciu

en: state:
sk: okres:

en: statistics
sk: štatistiky

en: sticky
sk: prilepiť

en: stop slideshow
sk: zastaviť prezentáciu

en: street:
sk: ulica:

en: strict
sk: prísne

en: strict+
sk: veľmi prísne

en: swap width and height fields
sk: prehodiť polia výšky a šírky

en: tag set!
sk: tag nastavený!

en: tags
sk: tagy

en: template
sk: predloha

en: the correct CAPTCHA verification code
sk: správny overovací kód CAPTCHA

en: theme
sk: téma

en: themes
sk: témy

en: thumb
sk: Miniatúra

en: thumb =
sk: miniatúra =

en: thumbnail
sk: miniatúra

en: thumbnail preview
sk: ukázka miniatúry

en: thumbnails
sk: miniatúry

en: thumbnails per page
sk: miniatúr na stránke

en: thumbnails per row
sk: miniatúr v riadku

en: thumbs
sk: miniatúry

en: tinyZenpage - Flowplayer height
sk: tinyZenpage - výška prehrávača Flow

en: tinyZenpage - Flowplayer width
sk: tinyZenpage - šírka prehrávača Flow

en: tinyZenpage - custom image size
sk: tinyZenpage - vlastná veľkosť obrázku

en: tinyZenpage - custom thumb crop - height
sk: tinyZenpage - vlastý orez miniatúr - výška

en: tinyZenpage - custom thumb crop - size
sk: tinyZenpage - vlastý orez miniatúr - veľkosť

en: tinyZenpage - custom thumb crop - width
sk: tinyZenpage - vlastý orez miniatúr - šírka

en: titled:
sk: názov:

en: to
sk: do

en: to
sk: po

en: to:
sk: po:

en: toggle description details
sk: prepnúť detaily popisu

en: top
sk: hore

en: top rated
sk: najlepšie hodnotené

en: unavailable
sk: nie je k dispozícii

en: under password protection
sk: pod ochranou heslom

en: unknown
sk: neznáme

en: unsuccessful attempts
sk: neúspešné pokusy

en: update
sk: aktualizovať

en: upload
sk: nahrať

en: upload to album
sk: nahrať do albumu

en: uploaded
sk: nahrané

en: use latest image date as album date
sk: použiť dátum posledného obrázku ako dátum galérie

en: user
sk: používateľ

en: user:
sk: používateľ:

en: users
sk: používatelia

en: utilities
sk: nástoroje

en: version
sk: verzia

en: view
sk: zobraziť

en: view unpublished images
sk: prezrieť nezverejnené položky

en: visual thumb selection
sk: vizuálny výber miniatúr

en: warning
sk: Pozor:

en: weekly
sk: týždenne

en: width
sk: šírka

en: width =
sk: šírka =

en: width:%1$s %2$s height:%3$s %4$s clear %5$s
sk: Šírka: %1$s %2$s Výška:%3$s %4$s vrátiť %5$s

en: with the folder name:
sk: s názvom zložky:

en: yearly
sk: ročne

en: you are already logged in.
sk: už ste prihlasený(á).

en: you should return automatically. If not press:
sk: návrat by mal byť automatický. Ak nie je, kliknite na:

en: zenphoto Create Dynamic Album
sk: zenphoto Vytvoriť dynamický album

en: zenphoto version %s is available.
sk: nová verzia %s zenphota je k dispozícii.

en: zoom
sk: priblížiť

en: « prev thumbs
sk: « predchádzjúca miniatúra
